SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5

im. Zjednoczonej Europy w Kwidzynie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

24.06.2024r.

21 czerwca uczniowie klas 4-7 SP nr 5 w Kwidzynie usłyszeli ostatni dzwonek kończący rok szkolny 2023/2024. Tym samym dzieci i młodzież rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. 

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. 

Uczniowie wrócili do domów ze świadectwami, a niektórzy z nagrodami za wysokie wyniki w nauce, które otrzymali z rąk wychowawców. Przy odbiorze świadectw obecni byli również rodzice. Rodzice uczniów wyróżniających się otrzymali listy gratulacyjne.

Życzenia udanych wakacji i dobrego wypoczynku złożyli im p. wicedyrektor – Monika Judzińska, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Anna Topolska oraz przewodnicząca Zarządu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność 80” p. Monika Lemieszek – Cywińska.

– Odpoczywajcie, dobrze się bawcie i wracajcie z nowymi siłami we wrześniu do szkoły. Pamiętajcie, że jesteście najlepsi. – mówiła zastępca burmistrza p. Jolanta Ważna. Podkreśliła, że bardzo chciała uczestniczyć w uroczystości właśnie w tej szkole, bo przywołuje ona najlepsze wspomnienia. Spędziła tu lata pracy i zawiązała przyjaźnie, które trwają do dziś.

Ta część zakończyła się uroczystym odśpiewaniem hymnu szkoły oraz wyprowadzeniem sztandaru. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do klas.

Kochani Uczniowie, jeszcze raz życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowym roku szkolnym.  Nie bójcie się marzyć!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Skip to content