SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5

im. Zjednoczonej Europy w Kwidzynie

20-lecie szkoły

21 maja 2004 obchodziliśmy w naszej szkole święto 20-lecia jej istnienia.
Była to świetna okazja do poznania historii swojej szkoły przez uczniów oraz do wzruszeń i wspomnień dla nauczycieli i absolwentów. Uroczystości 20-lecia były podzielone na dwie części:

1. Na część pierwszą składało się uroczyste otwarcie kącika historii szkoły, który przygotowali uczniowie z koła historycznego pod opieką pani Ewy Felczak przy współpracy pani Bogdany Cyborowskiej-Moch oraz pokazu filmu o historii szkoły i bieżącej działalności.

W tej części obchodów brała udział dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, przyjaciele i nauczyciele którzy kiedyś pracowali. Zaszczycił nas swoją obecnością pierwszy dyrektor szkoły – pan Janusz Walor, który dokonał uroczystego otwarcia sali pamięci. Zebrani goście obejrzeli w kąciku historii szkoły udokumentowane “wycinki” z 20-letniego “życia” naszej szkoły. Znajduje się tam wiele fotografii, dyplomów, medali zdobytych przez uczniów oraz nagród, certyfikatów, jakie zdobyła nasza szkoła. Udokumentowane zostały sukcesy szkoły, działalność organizacji, jakie istniały na przełomie 20 lat, np. szczepu harcerskiego czy kół zainteresowań oraz losy niektórych absolwentów. Oglądany film dostarczał wielu powodów do uśmiechu i wspomnień zebranym gościom, ale nie obeszło się bez chwili wzruszeń.

Zobacz zdjęcia [slideshow id=10]

2. Następnie zebrani goście przeszli do sali gimnastycznej, gdzie wraz z całą społecznością szkoły obejrzeli przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani Doroty Dulińskiej, program artystyczny.

Był to niezwykle zróżnicowany program, który miał przedstawić widzom bogatą tradycję naszej szkoły. Konfrontował on to co działo się w naszej szkole dawniej, z jej współczesnym obrazem, by uświadomić jak zmieniła się szkoła przez te 20 lat. Uroczystość została niezwykle entuzjastycznie przyjęta przez widzów, a w jej trakcie mogliśmy zobaczyć i wysłuchać między innymi:

Piosenkę “Dwudziestolatka”, która rozpoczęła apel i inne piosenki w trakcie jego trwania.

Obejrzeliśmy kilka scenek i prezentacji: “Asolwenci”, “Mózgowcy, sportowcy”, “Strój uczniowski”.

“Play bace show” (który współcześnie zastępuje dawny festiwal piosenki).

Na koniec kabaretu, który rozbawił widownię do łez, wysłuchaliśmy przemówienia pani dyrektor oraz zostały wręczone odznaczenia “Przyjaciel szkoły”.

Za część muzyczno-wokalną odpowiedzialny był zespół ARYA pod opieką pana Jacka Strociaka.

Skip to content