SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5

im. Zjednoczonej Europy w Kwidzynie

Zajęcia programowe

Dzień na Opak czyli powitanie wiosny

19 marca odbył się w Piątce Szkolny Dzień na Opak czyli Powitanie Wiosny na wesoło. Przebrały się dzieci oraz panie. Było “inaczej” niż zwykle i bardzo wesoło. Mamy zdjęcia uczniów tych klas, które jeszcze dzisiaj miały lekcje stacjonarne w klasach. Na pomysły “na opak” uczniów z pozostałych klas, tych “zdalnych” czekamy do wtorku 23 marca. Oni również się przebiorą, poproszą rodziców o zrobienie zdjęcia i je nam prześlą. Dziękujemy za humor i zabawę. Na przekór pogodzie!
Organizatorką wiosennego zamieszania była pani Małgorzata Cymuta przy wsparciu p.Jolanty Jastrzębskiej i wychowawców.

Pomponiki na Dzień Kobiet

W poniedziałek 8 marca “Dolina Radości” zrobiła się kolorowa za sprawą warsztatów pomponikowych z okazji Dnia Kobiet. Na początek były życzenia i słodycze dla dziewczynek, a potem zaczęła się zabawa z kolorową wełną. Chłopcom też spodobały się pomponiki i dołączyli do pracy we wtorkowe popołudnie. Dziękujemy rodzicom za materiał do robótek ręcznych.
info.M.Cymuta

8 marca i Uśmieszki

Dzień Kobiet w krainie Uśmieszków w szkolnej świetlicy. Panowie przygotowali paniom mile niespodzianki. I zaśpiewali pięknie 100 lat!
info.J.Jastrzębska

Nasza szkoła w zimowej szacie

Lubimy malować. 4 lutego w grupie Uśmieszków temat :”Nasza szkoła w zimowej szacie”. Przed malowaniem zwiad wokół szkoły. Ale napadało! Jak biało!
fot.i info. J.Jastrzębska

Zajęcia programowe

Rozrywki umysłowe zajmują dużą część zajęć świetlicowych. W świetlicy działa kółko łamigłówek „Rusz głową”. Na zajęciach tych, zachęca się uczniów do rozwiązywania w wolnym czasie licznych krzyżówek, rebusów i gier logicznych. W ten sposób pokazuje się uczniom, jak świetną zabawą,
a jednocześnie nauką może być spędzanie wolnego czasu na tzw. „łamaniu głowy” czyli rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju łamigłówek i zagadek logicznych.
Zabawy konstrukcyjne zajmują dużą część zajęć świetlicowych. W świetlicy posiadamy wiele kompletów klocków drewnianych, plastrów, lego.
Zajęcia plastyczno – techniczne
W roku szkolny 2014/2015 powstała tzw. “Galeria Malucha”, która jest kontynuowana do dzisiaj. Swoje prace dzieci ze świetlicy prezentują na tablicach w sali oraz gazetkach szkolnych na korytarzu. Zbieramy prace w teczki małego artysty, które potem zamienimy na Albumy i pochwalimy się nimi przed rodzicami i nauczycielami. Każdy uczestnik tych zajęć walczy o tytuł “Małego Plastyka”, “Wielkiego Malarza”, “Super Sobieradzika”.
Zajęcia origami – są nieocenioną formą zajęć.
Ta metoda wykorzystywana jest przez wychowawców do przygotowania uczniów do wykonania prac na liczne ogólnopolskie, wojewódzkie, miejskie konkursy plastyczne. Wykorzystywanie tej techniki przyczyniło się do stworzenia przez uczniów wielu ciekawych prac, które zdobią pomieszczenia świetlicy, jak i są podstawą do tworzenia wielu wystaw szkolnych. Najaktywniejsi otrzymują miano “Złotego Świetlika”.
Uczniowie przebywający w świetlicy mają możliwość uczestnictwa również w zajęciach podejmujących tematykę dobrego wychowania.
Każdego roku przeprowadzany jest konkurs na najlepszego kolegę, koleżankę oraz obchodzony jest w świetlicy Dzień Dobrych Uczynków oraz urodziny dziecka (wg kalendarza).

Skip to content