SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5

im. Zjednoczonej Europy w Kwidzynie

Piknik czytelniczy

24.06.2024r.

W środę 05.06.2024r. odbył się w naszej „Piątce” piknik czytelniczy w ramach międzynarodowej akcji Czytanie na Polanie, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu w szkole, a także zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdym miejscu i każdej sytuacji.

Rozpoczęliśmy imprezę od czytania przez nauczycieli książki Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. Następnie czytaliśmy wiersze Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy, a na koniec śpiewaliśmy piosenki z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy wychowawczynie i dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszola Radość. Dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się do wspólnej zabawy. Do zobaczenia za rok:) koordynatorem akcji była p. Beata Moos

Piknik czytelniczy

Skip to content