SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5

im. Zjednoczonej Europy w Kwidzynie

5 MINUT, A WSZYSTKO ZALEŻY OD CIEBIE

04.06.2024r.

W piątkowe przedpołudnie 20.10.2023r. zawitała w naszej szkole całkiem spora grupa strażaków OSP Kwidzyn. Na szczęście nie przyjechali na akcję. Okazało się, że przybyli do naszej szkoły na ul. Kamiennej aby zrealizować jeden z punktów Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadaniem druhów i druhen OSP było przeprowadzenie szkolenia z udzielania PPP (pierwszej pomocy przedmedycznej).

         Akcja odbywała się pod hasłem:

 „5 minut, a wszystko zależy od ciebie”

W szkoleniu brali udział wszyscy uczniowie klas 6–8. 

W ramach szkolenia strażacy podzielili się  na kilka grup ćwiczebnych znajdujących się w osobnych gabinetach. Każda grupa szkoliła w innym zakresie np. RKO (resuscytacja krążeniowo oddechowa), opatrywanie ran, postępowanie z osobą nieprzytomną, ratowanie dzieci i niemowląt itp.

Uczniowie, również podzieleni na grupy, przechodzili kolejne szczeble szkolenia przemieszczając się z jednych zajęć na drugie po nabyciu odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Na zakończenie szkolenia podziękowaliśmy serdecznie druhom za przeszkolenie nas i pokazanie jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Druhowie zaś byli wdzięczni  za tak liczny udział w szkoleniu, posłuch i zaangażowanie w teorię i praktyczne ćwiczenia.

5 MINUT, A WSZYSTKO ZALEŻY OD CIEBIE

Skip to content