SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5

im. Zjednoczonej Europy w Kwidzynie

Zdolni z Pomorza

04.06.2024r.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 imienia Zjednoczonej Europy w Kwidzynie od 10 do 15 września 2023r. uczestniczyli w projekcie naukowym „Zdolni z Pomorza”. Na spotkanie z „dużą dawką wiedzy” wyruszyli: Agata Ostrowska z kl.7b, Nina Szalczewska z kl.8b, Izabela Kondraczuk z kl.7a, Klaudia Murach z kl.7b, Fabian Kolasiński z kl.8a, Nikodem Dąbrowski z kl.7b.
Zajęcia naukowe odbywały się w pracowniach i audytoriach Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie brali udział w wykładach i warsztatach z zakresu: matematyki, fizyki, informatyki, sztuki, chemii i biologii. Nie były to jednak typowe lekcje z tych przedmiotów. Oto niektóre tematy naszych zajęć: „Platon w kraju kwitnącej wiśni”, „Uśmiechnięta logika”, „Czy 2+2 to zawsze 4?”, „Pracownia Twórcza 3D”, „Moralny mózg”, „Fizyka w akcji”, „Cudów nie ma – jest Fizyka!”, „W laboratorium humanisty”. Nauczyciele również uczestniczyli w zajęciach poszerzających ich umiejętności, np. wielogodzinne szkolenie „Projektowanie gier edukacyjnych”.

Po nietypowych zajęciami na uczelni czekały na uczniów i opiekunów inne przyjemności. Odwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności. Odbyliśmy liczne spacery po Gdańsku. Integrowaliśmy się z innymi uczestnikami projektu. Spaliśmy jak prawdziwi studenci w akademiku UG i zwiedzaliśmy kampus uczelni. Mieliśmy również przyjemność podziwiać umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie artystów Teatru Muzycznego w Gdyni.

Był to niezapomniany tydzień, przepełniony wiedzą i innymi atrakcjami. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w projekcie i wynieść z niego tak wiele nowych doświadczeń. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Dorota Buchowiecka.

Zdolni z Pomorza

Skip to content