lipiec – październik 2017


halloween
halo 31 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w szkole było nieco inaczej niż zazwyczaj. Uczniowie zamiast tradycyjnych mundurków mogli się przebrać i malować zgodnie z tradycją Halloween zachowując umiar i dobry smak. Klasy mogły przygotować tradycyjne dynie, które zostały wystawione na ekspozycji na I piętrze.
spotkania międzykulturowe
beznazwy 27 października uczniowie naszej szkoły: Oliwia Storozum, Karolina Chudio i Nikodem Storozum uczestnuczyli w spotkaniu międzykulturowym w Akwedukcie. Była to prezentacja Armenii. Dwie ormiańskie wolontariuszki zaprezentowały uroki swojego kraju. Była dobra muzyka, dużo pysznego jedzenia i jak zawsze doborowe polsko-zagraniczne towarzystwo. Młodzież miała okazje poznać nowy kraj i jego kulturę. IMG_0486
małe ojczyzny
IMG_0435 (1) 26 października uczniowie klas VIIa, VIIb i IId, IIIe gimnazjalnych uczestniczyli w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez Gminny Ośrodek Kultury. Projekt dotyczył "małej ojczyzny" opowiedzianej w inspirującej formie Kamishibai. Była to "żywa lekcja" pełna atrakcji i zaangażowania uczniów.
PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH
mies
Kto wymyślił takie święto?
W 1971 r. powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to stowarzyszenie w 1999 r. zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone było początkowo w czwarty poniedziałek października, a obecnie świętowanie przedłużyło się do całego miesiąca. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu każdej szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
ZAPROSZENIE DO BIBLIOTEKI!
W październiku, MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCU BIBLIOTEK SZKOLNYCH, szczególnie serdecznie zapraszamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej. Znajdziecie tutaj najnowsze książki z list bestsellerów, zarówno książki obyczajowe, przygodowe i fantastykę oraz popularno – naukowe. Odwiedź bibliotekę i wybierz książkę, która chciałbyś przeczytać!
CZEKAMY NA CIEBIE!!!
[autorka tekstu; Beata Moos]
bea
wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli
Uczennice klasy IId Sandra Srożak i Oliwia Wisniewska są laureatkami konkursu "Selfie z UE" ogłoszonego przez Biuro Janusza Lewandowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego za pośrednictwem Karty Euro 26 - Kwidzyn Moje Miasto. Nagrodą jaką wygrały nasze uczennice jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Gratulujemy!!! bruksela
dzień edukacji narodowej
den17 Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej przypadał w sobotę. Ale uczniowie naszej szkoły już w piątek 13 października dali występ artystyczny z tej okazji. W bardzo milej atmosferze nauczyciele i uczniowie wysłuchali piosenek i obejrzeli występy artystów. Opiekę nad młodymi artystami sprawowali p. Katarzyna Stanikowska i p. Jacek Strociak.
AKCJA „CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM”
przedsz 11.10.2017 r. wznowiliśmy współpracę z Przedszkolem „Radość”, która polega na cyklicznym czytaniu bajek i nie tylko najmłodszym przedszkolakom. Tym razem wybraliśmy książkę Anny Czerwińskiej - Rydel pt. „Marzenie Matyldy”. Członkinie koła bibliotecznego z dużym zaangażowaniem włączyły się w akcję, a dzieci z zainteresowaniem słuchały przygód Matyldy. W akcji wzięły udział uczennice z kl. 2D: Nikola Jaszner, Oliwia Storozum i Julia Kurpiewska.
[autorka tekstu; Beata Moos]

pola nadziei
IMG_0222 Pod koniec września ruszyła po raz pierwszy w Kwidzynie akcja "Pola Nadziei" zorganizowana przez Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych. Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To program polegający na sadzeniu żonkili - symbolu nadziei i tworzeniu "Pól Nadziei". Pierwsze pole powstało przy hospicjum. Nasi wolontariusze z klasy IIIe pomagali w sadzeniu cebulek. Brawo! Nasza szkoła włączyła się do tej akcji. Zasadziliśmy żonkile i mamy swoje własne "Pole Nadziei". Przy tworzeniu pola pomagała młodzież z klasy IIId.
Szkolny klub filmowy
IMG_0213 19 września odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Klubu Filmowego na które zaproszono fotografa Waldemara Kosińskiego
sprzątanie świata
IMG_0206 15 września uczniowie z klasy IId włączyli się do akcji Eko-Inicjatywy - Sprzątanie Świata
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018
DSC_0944 Tegoroczna uroczystość odbiegała od tradycyjnych uroczystych inauguracji roku szkolnego, ponieważ 4 września spotkaliśmy się w nowej zreformowanej rzeczywistości. Uroczystego otwarcia roku szkolnego w obu budynkach dokonała dyrektor szkoły pani Renata Dzikowska. Najpierw klas 1-6 w budynku przy ulicy Hallera, a o godzinie 11:00 w naszym budynku zostały przywitane klasy VII oraz II i III gimnazjalne.