wrzesień-październik 2016

Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji
DSC02285 W ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji pod hasłem"Uczeń podwójnie wyjątkowy", w naszej szkole zostały przeprowadzone następujące działania: - odbyły się pogadanki w klasach na temat dysleksji i sławnych postaci z dysleksją - każda klasa przygotowała gazetkę na temat sławnego dyslektyka - w bibliotece szkolnej zorganizowano pokaz publikacji o dysleksji - odwiedziliśmy dzieci w Przedszkolu Niepublicznym RADOŚĆ, gdzie podczas spotkań z grupami dzieci nasi uczniowie czytali bajki. Ponadto odbyły się konkursy: - Konkurs ortograficzny dla uczniów klas I-III :"ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII" - Konkurs ortograficzny dla uczniów wraz z dorosłym członkiem rodziny "MISTRZOWSKI DUET" - Konkurs fotograficzny Selfie pod hasłem "JESTEM PODWÓJNIE WYJĄTKOWY" A oto podsumowanie konkursów: Gazetka klasowa -I miejsce klasa IIId Szkolny Mistrz Ortografii - Piotr Woźniak klasa Ia Mistrzowski Duet Ortograficzny - p.Flora Poźniak i Kandyd Poźniak uczeń klasy IIIa Selfie-wyróżnienia dla: klasy IIa, Przemka Wieczorka z klasy If, Nikoli Senderowskiej z klasy IIId WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!! Organizatorzy ETŚD serdecznie dziękują uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się do wspólnej zabawy. [Autorka tekstu: A.Nowak]
RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
wosp_logo

17.10.2016r. uczniowie klasy 1c, 2c i 2e uczestniczyli w  „Próbie bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej”. Akcja odbyła się w Kompleksie Widowiskowo – Sportowym. Uczniowie uczyli się udzielania pierwszej pomocy od wykonania najprostszej czynności, jaką jest wezwanie pomocy przez telefon oraz jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje. Na  zajęciach gimnazjaliści uczyli się rozpoznawania trzema zmysłami (słuch, wzrok, dotyk) czy poszkodowany oddycha. W czasie akcji  uczniowie udowodnili, że dużo wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy i potrafią przeprowadzić wszystkie podstawowe czynności ratujące życie.

Dzięki powyższym zajęciom uczniowie uczą się odpowiedzialności za siebie i innych. Im więcej uczniów przeszkolonych, tym bezpieczniej wśród polskiego społeczeństwa.

[Autorka tekstu: M.Kapuścińska]
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ w naszej szkole
DSC_0407  

Cóż to dzisiaj za święto? Dzień Edukacji Narodowej. Brzmi to bardzo poważnie! Bo to jest poważne święto. Wszystko zaczęło się bardzo dawno temu. 14 października 1773 roku, rok po dokonaniu pierwszego rozbioru Polski, powstała Komisja Edukacji Narodowej. Była pierwszym na świecie ministerstwem oświaty. Komisja Edukacji Narodowej złożyła hołd nauczycielom, ich trudnej, a przede wszystkim odpowiedzialnej pracy. Dla upamiętnienia tego wydarzenia dzień 14 X obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela. W tym dniu w całej Polsce odbywają się uroczyste gale.

Również w naszym gimnazjum 14 października 2016r. w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów i uczennice. Na widowni zasiedli  obecni i emerytowani nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.

Uczniowie zgodnie stwierdzili ,że  szkoła to miejsce, gdzie spędzają prawie połowę każdego dnia, jest ona ich drugim domem, a nauczyciele zastępują im rodziców.

Dziś uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za ich trud i wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie. W każdym młodym człowieku żyje nadzieja, że w swym życiu spotka kogoś, kto natchnie go wiarą w to, że stanie się tym, kim może i pragnie być.

A oto życzenia od uczniów:

Za bardzo trudną, mozolną pracę,

z całego serca dziś DZIĘKUJEMY.

Za pierwsze wspólne sukcesy

tabelki, grafy, wykresy.

Za miłe, serdeczne słowa,

za przyjacielski gest .

Za rozwiązane zadania

i rozwikłane problemy,

poznane tajemnice.

Dziś Wam dziękujemy.

[Autorka tekstu: M.Kapuścińska]

Zapraszamy do galerii...


dzień edukacji narodowej

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

~Menander

tulipany

W podziękowaniu, za trudna pracę  i wskazywanie właściwej drogi życzymy wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły dużo wytrwałości i cierpliwości, sukcesów zawodowych, ale również uśmiechu na co dzień, który otwiera nasze serca i umysły.

SU Gimnazjum nr 3 oraz cała społeczność uczniowska


chrzest klas pierwszych
DSC_02501 października w naszej szkole odbył się Chrzest Klas Pierwszych. Każda z klas miała przydzieloną jedną z Prawd Polaków, która znajdowała się na transparentach. Z nimi to właśnie uczniowie wkroczyli do sali gimnastycznej, gdzie odbywała się uroczystość przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Zadania, które były wykonywane, oceniało jury w składzie: pan Dyrektor Mirosław Dudek, pani Anna Grodecka, pani Mariola Kalińczak i przedstawicielka SU Agata Sliwińska.

Wyznaczeni uczniowie klas zmierzyli się w różnych konkurencjach: sportowej, wiedzy o szkole, śpiewania hymnu szkoły, rysowania plakatu oraz skandowania hasła każdej klasy. Wszystko to odbywało się w atmosferze zdrowej rywalizacji, a uczniowie głośno zagrzewali do walki swoich kolegów i koleżanki. Na zakończenie nastrój się zmienił, gdyż do sali wkroczył poczet sztandarowy. W atmosferze powagi przedstawiciele poszczególnych klas złożyli uroczyste ślubowanie, a pan Dyrektor pogratulował przyjęcia do społeczności szkolnej.

W ten oto sposób Pierwszaki stały się pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum nr3 im. Znaku Rodła w Kwidzynie.

Gratulujemy i cieszymy się, że nasza szkoła zyskała tak walecznych uczniów.

[Autorka tekstu:J.Małkiewicz]                                                                                             Zapraszamy do galerii...


3-9 października -europejski tydzień dysleksji
dysleksja Wraz z chrztem pierwszoklasistów w naszej szkole rozpoczęły się obchody Europejskiego Tygodnia Dysleksji. W ramach  tego tygodnia podjęte zostały następujące działania: pojawiła się gazetka informacyjna Europejskiego Tygodnia Dysleksji, prezentowano  sławnych dyslektyków, wydany został biuletyn okolicznościowy autorstwa p. Małgorzaty Grzędzickiej, w bibliotece odbyła się wystawa książek dla dyslektyków i nie tylko, a podczas chrztu pierwszoklasistów został przeprowadzony konkurs ortograficzny dla pary rodzic + uczeń,  pod hasłem „Mistrzowski Duet ortograficzny”.
SMAKI JESIENI
IMG_4261

Corocznym zwyczajem 24 września 2016r. na kwidzyńskim deptaku można było poznać  ”Smaki Jesieni”. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowali stoisko z przetworami, wypiekami, suszonymi grzybami, pysznym smalcem z pajdą chleba. Oczy cieszyły przepiękne dekoracje z liści, kolorowych korali krzewów, kwiatów, dyni i innych skarbów jesieni. Było ciepło, kolorowo i smacznie.

Kogo tam nie było niech żałuje…
17 września - 77 rocznica napaści związku sowieckiego na polskę

457_I9P43409

W sobotę obchodziliśmy kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Naszą Ojczyznę we wrześniu 1939r. Jak co roku uroczystości miejskie odbyły się na Skwerze Kombatantów. Poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Aleksandry Wojtkiewicz wziął udział w uroczystościach przy ul. Warszawskiej oraz uroczystej mszy w konkatedrze św. Jana Ewangelisty.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami"

~Antoine de Saint-Exupery

witaj szkoło1 września 2016r. punktualnie o godz. 9.00 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Dyrektor szkoły pan Mirosław Dudek powitał społeczność uczniowską, grono pedagogiczne, pracowników szkoły i rodziców. Szczególnie serdecznie przywitał uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w gimnazjum. Dyrektor życzył uczniom powodzenia i wytrwałości w nowym roku szkolnym. Miło było zobaczyć znajome twarze, podzielić się wakacyjnymi wrażeniami, ale zabrzmiał szkolny dzwonek, więc do szkoły wracać czas…