styczeń-luty 2016

Wystawa „Nie jesteśmy żadną bandą. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. 5 Wileńska Brygada Armii Krajowej na Pomorzu”

Dzięki uprzejmości Działu Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku mamy szansę zapoznać się bliżej z tragiczną historią Polski.

Kolejna wystawa z zasobów IPN jest próbą zaprezentowania tragicznej, ale i bohaterskiej zarazem historii 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, która działała na Pomorzu w latach 1945–1946.

Na panelach przedstawiono w zarysie zarówno dzieje 5 Wileńskiej Brygady AK na Wileńszczyźnie w 1944 r. i na Białostocczyźnie w 1945 r., jak i działania oddziałów legendarnego mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” już na Pomorzu, w latach 1945–1946. Zaprezentowane zostały także poszczególne sylwetki dowódców (samego „Łupaszki” oraz jego podkomendnych, w tym sanitariuszek i łączniczek). Materiał ilustracyjny zaprezentowany na panelach wystawy pochodzi w przeważającej części ze zbiorów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej oraz zbiorów prywatnych. Autorkami wystawy są Izabela Brzezińska, historyk z pionu edukacyjno-naukowego gdańskiego oddziału IPN oraz Marzena Kruk, naczelnik archiwum gdańskiego oddziału IPN.

(na podstawie informacji IPN)

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy – teren boiska szkolnego. Wystawa będzie prezentowana do połowy marca 2016r.

[Autor tekstu: J.Szumowski]


KONKURS WALENTYNKOWY ROZSTRZYGNIĘTY

11 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Walentynkowego. Młodzież na konkurs nadesłała niezwykłe wiersze dyktowane sercem i o uczuciach płynących prosto z serca.

Wśród nagrodzonych młodych twórców znalazła się uczennica naszego gimnazjum, Maja Jabłońska z kl. IIIa, która zajęła II miejsce. Uczennicę przygotowała pani Katarzyna Stanikowska.

Serdecznie gratulujemy Mai sukcesu. [Autorka tekstu: K.Stanikowska]
KOLEJNY SUKCES NASZYCH JĘZYKOWCÓW

Dnia 12 lutego 2016 odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki w Językach Obcych. Nasze uczennice Agata Śliwińska oraz Julia Młodzińska z klasy 1a zajęły w tym konkursie 3. miejsce. Dziewczynki zaśpiewały w języku niemieckim piosenkę Rosenstolz - Ich bin Ich. Agatę uczy pani Dobromiła Pakulska, a Julię pani Anna Grabowska. Gratulujemy!!!

[Autorka tekstu: D.Pakulska]


leareaci Wojewódzkiego konkursu geograficznego

Wśród 20 leareatów Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego aż czworo uczniów jest z naszej szkoły. Są to: Aleksandra Czarnuch z klasy IIIa, Weronika Piotrowska z klasy IIIa, Gabriela Lehle z klasy IIIb i Mateusz Wójcik z klasy IIa. Tak wielki sukces uczniowie osiągnęli dzięki swojej olbrzymiej pracy pod kierunkiem nauczycielki geografii pani Grażyny Koseckiej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu...


Nasi uczniowie znowu na podium

Dnia 12 lutego 2016r. odbył się VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKACH OBCYCH. Nasi uczniowie w kategorii język niemiecki zdobyli 1 miejsce - Kacper Stankiewicz i 2 -Lionel Suchorab oraz wyróżnienie -Maja Jabłońska. Kacpra i Lionela przygotowywała Pani Dobromiła Pakulska, a Maję Pani Anna Grabowska. Gratulujemy!!!!

[Autorka tekstu: D.Pakulska]


WIELKI SUKCES Aleksandry Staszewskiej

Ola zakwalifikowała się do finałów aż czterech kuratoryjnych konkursów; języka polskiego, matematycznego, fizycznego i informatycznego.

Finał konkursu polonistycznego odbędzie się 3 marca w X LO im. Gdyńskich Bohaterów II Wojny Światowej w Gdyni. Nauczycielką przygotowującą Olę do konkursu jest pani Katarzyna Stanikowska.

Pan Zbigniew Warczak to nauczyciel matematyki, który przygotowuje Olę do konkursu matematycznego, którego III etap odbędzie się 7 marca w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni.

9 marca Ola weźmie udział w finale Kuratoryjnego Konkursu Fizycznego, który odbędzie się w tej samej szkole co konkursy matematyczny i języka niemieckiego. Do tego konkursu Olę przygotowuje pani Maria Kośmicka, nauczycielka fizyki w naszej szkole.

Natomiast w finale konkursu informatycznego Ola będzie reprezentować naszą szkołę następnego dnia czyli 10 marca 2016 r. w Gimnazjum im. św. Jana de La Salle w Gdańsku.

Serdeczne gratulacje dla Oli, jej rodziców i nauczycieli...


Lionel i kacper w finale konkursu języka niemieckiego
Kacper Stankiewicz z klasy IIIE i Lionel Suchorab z klasy ID będą reprezentować nasze gimnazjum podczas finału Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni. Serdecznie gratulujemy Lionelowi i Kacprowi, ich rodzicom oraz nauczycielce pani Dobromile Pakulskiej.
Mateusz wójcik w finale wojewódzkiego konkursu historycznego

Serdeczne gratulacje dla Mateusza ucznia klasy 2a, jego rodziców i nauczyciela historii pana Jarosława Szumowskiego. Finał Kuratoryjnego Konkursu Historycznego odbędzie się 4 marca w IX LO im. Krzysztofa Kolbergera w Gdańsku.


martyna wojtaś w finale wojewódzkiego konkursu biologicznego

Serdeczne gratulacje dla Martyny, jej rodziców i nauczycielki p. Ewy Machlik. Martyna będzie reprezentować naszą szkołę podczas finału konkursu dnia 2 marca w Zespole Szkół Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni.


kolejne wyróżnienie

W dniu 02.02.2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie o historii miasta i zamku Gniew. Organizatorzy zmagań zadbali o wysoki poziom trudności pytań oraz atrakcyjną oprawę zmagań. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie pod opieką p. Jacka Odrowskiego przygotowali program artystyczny i inscenizację bitwy pod Grunwaldem. Sam konkurs rozegrany został w murach gniewskiego zamku. W atmosferze dobrej zabawy uczeń naszej szkoły Patryk Bińczak zdobył wyróżnienie. Pozostali uczniowie zajmowali miejsca tuż za podium.

[Autor tekstu: J.Szumowski]
wernisaż fotografii

Dnia 15 stycznia 2016r. członkinie koła bibliotecznego: Zuzanna Muzolf, Maria Powęska i Julia Rędzińska uczestniczyły w wernisażu fotografii Agnieszki Mocarskiej pt. Zimowe scenerie. Wystawę zorganizowała Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie.

[Autorka tekstu: B. Moos]


dzień babci i dziadka

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy przede wszystkim zdrowia, pomyślności i miłości najbliższych, a także radości z każdego dnia.


WOŚP w Trójce

10 stycznia już po raz XXIV zagrała WOŚP. Już od samego rana na miasto wyruszyło 33 Wolontariuszy, którzy z uśmiechem na twarzy witali naszych mieszkańców. Po zbiórce wszyscy chętnie przybyli do baru na gorącą i pyszną zupę. W kawiarence „Pod serduszkiem”, można było wypić aromatyczną kawę i zjeść pyszne ciasto. W szkole pojawiło się wiele dzieci, które nie odstępowały loterii fantowej. Do największych atrakcji należał tradycyjny już mecz piłki siatkowej Rada Miasta – Rada Powiatu, do którego sportowcy podeszli bardzo profesjonalnie. Po długiej i ciężkiej walce wygrała Rada Miasta. Podczas meczu wylicytowano koszulkę i zegar z logo WOŚP. Nabywcą koszulki został pan Jerzy Śnieg a zegara pan Kazimierz Gorlewicz. Całą oprawę muzyczną i licytacje poprowadził pan Piotr Traczyk.

Ten dzień zapamiętamy wszyscy jako gorący i miły. Zapewne taki dzień nie tylko przyczynił się do zebrania dużej ilości pieniędzy tj. 3200zł, które zostały przeznaczone na konto fundacji WOŚP, ale również sprawiły, że cała społeczność środowiska szkolnego zintegrowała się i dobrze bawiła!

Serdeczne podziękowania należą się sponsorom, rodzicom i uczniom, ponieważ bez nich nie byłoby tak wspaniałej i głośnej Orkiestry. Szczególne podziękowania dla opiekunów Wolontariuszy: Joanny Zalewskiej, Jolanty Małkiewicz, Alicji Grochockiej, Moniki Mirosław, Ireny Lewkowicz, Anny Marcinkowskiej, Andrzeja Krystoforskiego, Jarosława Szumowskiego.

[Autorka tekstu: M.Szarłan]
wolontariusze wośp

Wolontariusze kolejnego finału WOŚP: Michał Zboiński, Monika Wyczling, Dawid Serocki, Patryk Bińczak, Sebastian Aniołkowski, Paula Marcinkowska, Sara Tul, Aleksandra Mirosław, Klaudia Słońska, Natalia Szuba, Kasia Pilwińska, Weronika Lewkowicz, Piotr Małkowski, Kacper Sikorski, Nikola Góralska, Zuzanna Arszyńska, Sandra Krystoforska, Julia Koralewska, Gabrysia Śliwińska, Agata Śliwińska, Wiktoria Damaziak, Weronika Piotrowska, Malwina Gawrońska, Daria Korzeniewska, Weronika Składowska, Aleksandra Czarnuch, Dominika Mirosław, Paulina Blonkowska, Wiktoria Krysztofiak, Zuzanna Muzolf, Aleksandra Podgórska, Kacper Wicik, Martyna Małkowska.