Wrzesień – październik 2015

 

Sukces w unihokeju!!!

 W dniu 26 października 2015r. w naszym gimnazjum odbyły się zawody w unihokeja dziewcząt. W skład reprezentacji weszły uczennice klas sportowych tj. Monika Wyczling, Paulina Ciszek, Natalia Pudlis, Wiktoria Januszewska, Daria Góralska, Julia Kowalska, Weronika Lewkowicz, Agata Bałdyga, Wiktoria Krysztofiak. Mecz z zawodniczkami piłki ręcznej Gimnazjum nr 2 był bardzo emocjonujący. Nasze dziewczyny wygrały to spotkanie 5:3. Cały zespół spisał się na szóstkę, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje Monika Wyczling, która zdobyła najwięcej bramek. Za dwa tygodnie tj. 5 listopada czeka nas wyjazd na Finał Powiatu, który będzie miał miejsce w Prabutach. Trzymajcie kciuki!

[autorka tekstu: D.Wodzińska]

25 października w naszym gimnazjum odbyły się również zawody w unihokeja chłopców. Zespół w składzie: Sebastian Aniołkowski, Patryk Bińczak, Kacper Daniel, Łukasz Feld, Paweł Górdak, Paweł Kondziella, Piotr Michno, Artur Szydełko, Adrian Tabor, Konrad Winiarczyk, pokonał reprezentację Gimnazjum nr 2 wynikiem 5:2.

 


Młodzieżowa Rada Miasta Kwidzyna

Dnia 22 października 2015 w Urzędzie Miasta w Kwidzynie odbyło się spotkanie konsultacyjne nt. utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta Kwidzyna. Uczestnikami spotkania byli m.in. nasi uczniowie Monika Wyczling i Sebastian Aniołkowski z klasy IIIe oraz przedstawiciele samorządów uczniowskich kwidzyńskich szkół gimnazjalnych i średnich. Organizatorem spotkania byli: Stowarzyszenie Akwedukt, Burmistrz Miasta Kwidzyna. W spotkaniu wzięło udział 35 osób. Celem spotkania było omówienie i skonsultowanie wstępnych założeń merytorycznych i organizacyjnych nt. procesu utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta Kwidzyna.

[autorka tekstu: M.Szarłan]


“Rodło to brzmi antycznie, dumnie i patetycznie…”

 

No i zabrzmiało! Dnia 23 października 2015 roku w sali gimnastycznej naszego gimnazjum świętowaliśmy Chrzest klas I. Wspaniale wspomagane przez wychowawców, zaprezentowały się w kilku odsłonach. A musiały się do tego rzetelnie i solidnie przygotować.

Zaczęło się od zaprezentowania scenek, emblematów i transparentów lub plakatów tematycznie związanych z jedną z Prawd Polaków albo współczesnością Znaku Rodła. Następnie trzyosobowe delegacje toczyły bój w Konkursie Wiedzy o Rodle. Kolejny element to konkurencje sportowe, w których zaprezentowały się czteroosobowe drużyny (po 2 dziewczynki i 2 chłopców). A potem podziwialiśmy najbardziej utalentowanych pierwszoklasistów. Całość zakończyła się uroczystym akcentem – ślubowaniem na sztandar.

Zmagania owe oceniało jury składzie: p. dyrektor Mirosław Dudek, p. Elżbieta Leśniewska, p. Mariola Kalińczak, oraz 2 przedstawicielki SU: Maja Jabłońska i Weronika Składowska.

To właśnie Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Jarosławem Szumowskim i p. Aleksandrą Wojtkiewicz przygotował tę, jak zwykle, udaną imprezę. O czym z niewątpliwą satysfakcją donosi, serdecznie dziękując za wspaniałe prezentacje: kl.1a z wych. p. Anna Grodecką, kl.1b z wych. p. Anną Grabowską, kl.1c z wych. p. Marią Kapuścińską, kl.1d z wych. p. Jarosławem Szumowskim, kl.1e z wych. p. Wiolettą Kowalczuk, kl.1f z wych. p. Moniką Ingot

Aleksandra Wojtkiewicz.

Więcej zdjęć w galerii…

Marcel maluchnik w Kadrze Pomorza

9 października zostałem powołany do grona najlepszych piłkarzy w województwie pomorskim z rocznika 2002. Zabawa odbyła się w Chwaszczynie. Zawodnicy mieli się spotkać o godz. 15.00 na stadionie. W szatni rozmawiali z nami trenerzy na temat piłki nożnej i udziału w meczach. W międzyczasie przygotowaliśmy się do treningu. Punktualnie o 15.00 wyszliśmy na murawę .Na początku mieliśmy krótką przebieżkę. Potem trenerzy zaproponowali krótkie ćwiczenia związane z piłką nożną. Gdy zawodnicy ćwiczyli, trenerzy bacznie ich obserwowali. Ćwiczenia polegały na ustawianiu się w linii, szybkim wystawieniu się do podania i szybkiej odgrywce. Po krótkim treningu rozegrany został mecz zakończony wynikiem 2:2.

Jestem dumny, że mogłem uczestniczyć w tymże zgrupowaniu. Na kadrze może i nie było łatwo, ale czekam na kolejną taką okazję.

Marcel Maluchnik


wystawa polska walcząca

Serdecznie zapraszamy rodziców, uczniów oraz mieszkańców miasta na wystawę plenerową prezentującą fenomen powstania i działania Polskiego Państwa Podziemnego. Kolejne plansze opowiadają o początku konspiracji we wrześniu 1939 r., formach walki przeciwko okupantowi zarówno niemieckiemu, jak i sowieckiemu, powstaniu i działalności władz Rzeczpospolitej na uchodźstwie, działalności podziemnego sądownictwa i edukacji, przebiegu Akcji „Burza”, wybuchu Powstania Warszawskiego. Na wystawie znajdują się także informacje o „Żołnierzach Wyklętych”, którzy kontynuowali walkę o niepodległą Polskę po 1944 roku.

[autor tekstu: J.Szumowski]


Uroczystość z okazji dnia edukacji narodowej

14 października 2015 w Gimnazjum nr 3 im. Znaku Rodła w Kwidzynie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Dyrektor szkoły pan Mirosław Dudek złożył życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły i podziękował za trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży.

Zapraszamy do galerii zdjęć…


dzień edukacji narodowej

“Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze.”

~B. Cage  

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły w podziękowaniu za trudną pracę, uśmiech i miłe słowo życzymy wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia.

SU Gimnazjum nr 3 i cała społeczność uczniowska.


ognisko integracyjne

W dniu 3 października 2015r. na terenie strzelnicy sportowej odbyło się ognisko integracyjne, w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice i wychowawca kl. I d. Dzięki wspaniałej pogodzie i rodzinnej atmosferze wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor.

[autor tekstu: j. Szumowski]

Zapraszamy do galerii…

 


dzień chłopaka

Wszystkim szkolnym kolegom z okazji Ich święta składamy najlepsze życzenia dużo radości i uśmiechu na każdy dzień oraz spełnienia marzeń.

Koleżanki


Akcja Sprzątania Świata

Dnia 18 września 2015 roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata, organizowaną corocznie przez Eko-Inicjatywę.  Uczniowie otrzymali niezbędne narzędzia pracy (rękawiczki, worki) i wyruszyli  w teren. Uprzątnęli plac wokół szkoły, osiedle  oraz pobliski park.

[autorka tekstu: M. Szarłan]


17 września 1939r.

W czwartek 17 września 2015 roku obchodziliśmy kolejną rocznicę zdradzieckiej napaści Związku Radzieckiego na Naszą Ojczyznę we wrześniu 1939r. Efektem tej napaści był czwarty rozbiór Polski oraz eksterminacja naszych elit społecznych i politycznych.  Mordując polskich oficerów i deportując ich rodziny NKWD przygotowywało grunt pod  przyszłą sowietyzację Naszej ojczyzny.

Kiedy w 1944r. Armia Czerwona wkroczyła na tereny Polski, wielu żołnierzy podziemia niepodległościowego walczyła z oddziałami NKWD, SMIERSZU i komunistycznymi służbami bezpieczeństwa. Oddolny ruch niepodległościowy trwał aż do połowy lat 50-ych XX wieku. Czwartkowe uroczystości miały na celu upamiętnienie tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę na ziemi kwidzyńskiej. Obelisk upamiętniający Żołnierzy Wyklętych odsłonięto na skwerze przy ul. Grudziądzkiej.

W uroczystościach naszą szkołę reprezentowali: p. dyrektor Mirosław Dudek, poczet sztandarowy oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego, p. Jarosław Szumowski.

 [autor tekstu: J. Szumowski]

Zapraszamy do galerii …


 smaki jesieni

Corocznym zwyczajem 19 września na kwidzyńskim deptaku można było poznać  ”Smaki Jesieni”. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowali stoisko z przetworami, wypiekami, pysznym smalcem z pajdą chleba. Oczy cieszyły przepiękne dekoracje z liści, kolorowych korali krzewów, kwiatów, dyni i innych skarbów jesieni. Było ciepło, kolorowo i smacznie.

Kogo tam nie było niech żałuje… 


pierwsze ognisko integracyjne za nami…

Dnia 16-go września 2015 roku uczniowie klasy 1f wraz z wychowawcą gościli w Ogrodzie Dendrologicznym przy Leśnictwie Miłosna. Pan Leśniczy oraz pracownicy Nadleśnictwa Kwidzyn otoczyli opieką naszych uczniów. Miło spędzaliśmy czas ciesząc się pięknem otaczającej przyrody.

 [autorka tekstu: M.Inglot]


Światowy Dzień Sybiraka

17 września obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka – zjazd sybiraków odbywający się corocznie w rocznicę napaści ZSRR  na Polskę.


Światowy  Dzień Pierwszej Pomocy

 Obchodzony w drugą sobotę września – ustanowiony został w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli. uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się miejska uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016.

Uświetnili ją liczni goście, którzy przybyli na nią: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości pan Jerzy Kozdroń, Przewodniczący Rady Miasta Kwidzyna-pan Kazimierz Gorlewicz, zastępca Burmistrza Miasta Kwidzyna pan Roman Bera, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu przy Radzie Miejskiej w Kwidzynie-pan Grzegorz Obiała, Koordynator Zespołu ds. Oświaty, Kultury i Sportu – pani Jadwiga Piotrowska, radna Rady Miejskiej w Kwidzynie – pani Izabela Wiśniewska oraz dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów.

Uroczystość poprowadziła polonistka naszej szkoły pani Katarzyna Stanikowska, która na wstępie przywitała wszystkich, a następnie oddała głos uczennicom klas III Weronice Piotrowskiej i Malwinie Gawrońskiej. Przywitały one swoich kolegów i snuły refleksje na temat tego, iż nie zawsze ten dzień był tak radosny, przywołując obrazy z 1 września 1939 roku.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Jako pierwszy przemawiał pan poseł Jerzy Kozdroń, który mówił o swoich osobistych powiązaniach z naszą szkołą, gdyż chodziły do niej jego dwie córki, w czasach, gdy była ona Szkoła Podstawową nr 8. Następnie głos zabrał pan Roman Bera, również osobiście związany z ta placówką oświaty. Przypomniał, że 33 lata temu miała miejsce pierwsza inauguracja roku szkolnego w tym budynku, który był wtedy jeszcze w trakcie budowy.

Następnie zostali przywitani nowi nauczyciele. Są nimi pan Przemysław Maluchnik, trener piłki nożnej chłopców rocznika 2002 i pan Bartosz Kołodziejczyk – instruktor jazdy konnej.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor naszej szkoły pan Mirosław Dudek, obwieszczając, że rok szkolny 2015/2016 uważa za rozpoczęty i zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek, przyjęty gromkimi brawami.

Uroczystość dobiegła końca, a tegoroczne wakacje stały się już wspomnieniami…

[autorka tekstu: J.Małkiewicz]

Zapraszamy do galerii zdjęć…