w nagrodę do Brukseli!!!
Dnia 22 sierpnia 2015 roku absolwentka naszej szkoły Aleksandra Wójcik brała udział w Europejskiej Grze Miejskiej organizowanej przez Janusza Lewandowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego. Podczas gry przemierzała wyznaczoną trasę i odpowiadała na pytania związane z UE. Podczas zdobywania kolejnych punktów zadaniowych wykorzystywała zdobytą wiedzę w Szkolnym Klubie Europejskim „Trójka” działającym przy szkole. Było bardzo ciężko, ale Ola, która była przewodniczącą klubu bardzo dobrze sobie poradziła Spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego Januszem Lewandowskim było miłym przeżyciem. W nagrodę Ola pojedzie na wycieczkę do Brukseli. Gratulujemy!!!
[autorka tekstu: M.Szarłan]
No i doczekaliśmy się!
Dwa ostatnie dni roku szkolnego 2014/2015 upłynęły w gimnazjum nr 3 im. Znaku Rodła w Kwidzynie w atmosferze pożegnań…
25.06.2015 roku o godz. 16.00 rozpoczął się uroczysty apel dla uczniów klas III, ich rodziców oraz pracowników szkoły. Pan dyrektor Mirosław Dudek nagrodził: uczniów z tzw. srebrną tarczą, świadectwami z wyróżnieniem, laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, plastyków, wolontariuszy, sportowców oraz aktywistów SU. Poza tym wręczył statuetki Najlepszych Absolwentów w różnych kategoriach przedmiotowych oraz Absolwenta Roku, którym została uczennica klasy 3a – Teresa Gutmańska. W imieniu odchodzących zabrała głos Aleksandra Wójcik – ustępująca przewodnicząca SU, a pożegnała ich Wiktoria Wesołowska z 2b. Apel uświetnił występ gitarzystów i śpiewających uczennic z klas drugich oraz pierwszych.
Tego samego typu uroczystość odbyła się dnia 26.06.2015 roku o godz. 9.00, ale uczestniczyli w niej uczniowie klas I i II, ich rodzice i pracownicy Gimnazjum nr 3 im. Znaku Rodła w Kwidzynie. Pan dyrektor Mirosław Dudek tym razem nagrodził uczniów wyróżniających się w nauce (uzyskali tzw. „świadectwo z paskiem”), sportowców, wolontariuszy, aktywistów SU oraz konkursowiczów. Na tym apelu miał możliwość zaprezentowania się nowy poczet sztandarowy, który przejął obowiązki od odchodzących absolwentów dnia poprzedniego.
Obie uroczystości wspaniale poprowadziła pani Katarzyna Stanikowska – brawo! Co z wielką satysfakcją zauważyła i odnotowała radując się z powodu rozpoczętych wakacji Aleksandra Wojtkiewicz.
Zapraszamy do galerii zdjęć…
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ….
Takimi słowy 24 czerwca rozpoczął się bal gimnazjalny trzecioklasistów. Zgodnie ze staropolskim obyczajem o godzinie 16:00 w dostojny sposób uczniowie ruszyli do poloneza. Trudno było nie okazać emocji, patrząc na tańczących, niejedna łza wzruszenia spłynęła po policzkach wychowawców, nauczycieli i rodziców. Takiego poloneza to jeszcze nie było!
Przez 3 lata uczniowie nie szczędzili wysiłków, zdobywali wiedzę, pracowali, by osiągnąć wyznaczone cele. Tego wieczoru odłożyli na bok wszelkie troski i zmartwienia, by udziałem stała się dobra zabawa.
„Bo coś w szaleństwach jest z młodości,
wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu’’
Polonez, który już od ponad 200 lat tańczony jest w Polsce, po raz kolejny rozpoczął bal w naszej szkole. A to zasługa nauczycielki Joanny Rudnik. Tego dnia sala gimnastyczna niczym nie przypominała codziennej szkolnej sali. To zasługa pani Elżbiety Leśniewskiej, która przygotowała jakże piękne dekoracje. Smaczne dania, pięknie udekorowane stoły-to zasługa rodziców, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie balu gimnazjalnego. Młodzież bawiła się przy dobrej muzyce. Świetna atmosfera, zdjęcia, dedykacje oraz smaczne jedzonko były dopełnieniem udanej zabawy.
Parkiet nie pozostał pusty nawet na chwilę, a gdy muzyka ucichła a pan dyrektor Mirosław Dudek ogłosił oficjalny koniec balu, okazało się, że ani profesjonalny sprzęt, ani nawet DJ nie były potrzebne trzecioklasistom do dobrej zabawy, bo… sami sobie zaśpiewali! Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy i …wyłączyli dyskotekową kulę.
Był to niezwykły wieczór, który uświadomił młodym ludziom, iż pewien etap w ich życiu powoli się kończy i już niedługo wskoczą na pierwszy szczebel dorosłego życia. Uczniowie w swoim przemówieniu nie szczędzili słów wdzięczności swoim wychowawcom, wyrazy uznania i podziękowania popłynęły w kierunku dyrekcji, wychowawców, nie zapomnieli również o swoich rodzicach, dzięki którym mogli być na tak wspaniałej uroczystości.
Żal było zakończyć ten wieczór. Jednak wszystko co dobre i piękne szybko się kończy. A teraz? No cóż! Praca – sukces, praca – sukces…
[autorka tekstu: M.Kapuścińska]
Zapraszamy do galerii…
Ognisko na Miłosnej :- )
Po roku pracy i nauki, przyszedł czas na odpoczynek i wspólną zabawę. Zanim rozpoczną się zasłużone dla wszystkich wakacje, uczniowie klasy I a wraz z wychowawcą zorganizowali 24 czerwca ognisko klasowe na Terenach Rekreacyjno – Wypoczynkowych „Miłosna”. Bawiliśmy się wspaniale, a najważniejsze to to, że pogoda nam dopisała.
[autorka tekstu: A.Nowak]
„Na skrzydłach wyobraźni”
3 czerwca 2015 r. w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie odbyło się ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu Poetycko – Literackiego „Na skrzydłach wyobraźni”. Na konkurs wpłynęło 69 prac – 30 w kategorii poezja i 39 w kategorii proza. Tym bardziej cieszymy się, że w gronie nagrodzonych nie zabrakło uczennic naszego gimnazjum. Daria Korzeniewska z kl.IIa zajęła III miejsce w kategorii proza. Na wyróżnienie w tej kategorii zasłużyła praca Patrycji Łubińskiej z kl. IIIa. Dostrzeżono również utwór Malwiny Gawrońskiej z kl.IIa, która otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja.
Naszym początkującym literatkom serdecznie gratulujemy!
[autorka tekstu: K.Stanikowska]
Nasi gimnazjaliści w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Pod koniec maja liczna grupa uczniów naszego gimnazjum z wielką przyjemnością obejrzała w Teatrze Muzycznym w Gdyni musical „Grease”. Spektakl przeniósł młodzież w szalone lata 50-te do amerykańskiej szkoły średniej. W przedstawieniu nie zabrakło młodzieńczej energii, którą na scenie wyrażał młody, rewelacyjny zespół aktorski. Przebojowe piosenki, świetna choreografia, stroje – to wszystko bardzo podobało się naszym uczniom. W drodze powrotnej gimnazjaliści wraz z nauczycielką Katarzyną Stanikowską planowali następny wyjazd do teatru, ale to już w przyszłym roku szkolnym.
[autorka tekstu: K.Stanikowska]
Warszawa dawniej i dziś
Uczniowie klas trzecich 15-17 czerwca uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Organizatorem wycieczki był p. J. Szumowski. Opiekunami zaś były panie: B. Moos i M. Kapuścińska .
Warszawska Starówka zachwyciła każdego. W murach Zamku Królewskiego, licznych kamienic i kościołów uczestnicy zapoznali się z historią stolicy. Na pl. Zamkowym dumnie witał nas spoglądający z kolumny król Zygmunt III Waza, a na Rynku Starego Miasta czekała na wszystkich warszawska Syrenka. Nieco dalej, przy murach obronnych, spotkaliśmy Małego Powstańca.
Łazienki Królewskie okazały się dla uczniów jednym z najpiękniejszych założeń pałacowo-ogrodowych w Europie. Ich sercem jest Pałac na Wyspie – dawna letnia rezydencja ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Do Łazienek przyciągnęły nas nie tylko piękne zabytkowe budowle, ale także mieszkające tu zwierzęta: pawie, wiewiórki i kaczki, tak chętnie oglądane i karmione przez przechadzających się po parku spacerowiczów. W górnej części parku, na skarpie, nieopodal Belwederu znajduje się pomnik Fryderyka Chopina. I kto by pomyślał, że wszystko to znajduje się w zasięgu ręki, w samym centrum miasta.
Muzeum Powstania Warszawskiego jest jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. Strzałem w dziesiątkę okazała się lekcja na temat Powstania Warszawskiego oraz wojennych i powojennych dziejów stolicy. Uzupełnieniem wystawy głównej było obejrzenie filmu pt. „Miasto ruin”.
Muzeum Wojska Polskiego to powszechnie znana placówka muzealna, która gromadzi, opracowuje naukowo i eksponuje muzealia wojskowo- historyczne. Lekcje z eksponatami w Muzeum Wojska Polskiego pozwoliły uczniom na bliższe zapoznanie się z uzbrojeniem i umundurowaniem wojska z danej epoki.
W siedzibie Sejmu mieliśmy możliwość zwiedzenia: galerii Sali Posiedzeń Sejmu, hallu głównego (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi), Sali Kolumnowej, „korytarza marszałkowskiego” oraz Sali Posiedzeń Senatu . A i widzieliśmy znane osoby ze świata polityki.
Zastanawiasz się, co widzą goście VIP podczas meczów i koncertów? Gdzie spędzają czas i czy faktycznie zajmują najlepsze miejsca? My już nie! Stadion Narodowy i trasa ekskluzywna została nam udostępniona.
Centrum Nauki Kopernik niemal natychmiast stało się jedną z najpopularniejszych dla nas atrakcji Warszawy, gdyż proponuje oderwanie się od historii i zanurzenie się w fascynującym świecie nauki. Zwiedzający mogli poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Potem odpoczęliśmy w „wiszących” ogrodach zdobiących dach Biblioteki Uniwersyteckiej. Wszystkie ogrody połączone są kładkami, ścieżkami, mostkami i pergolami, na których rosną winorośl. Z mostków i tarasu widokowego można podziwiać panoramę Warszawy, Most Świętokrzyski i Wisłę.
Na zakończenie wycieczki stwierdziliśmy, że w stolicy pamięta się o przeszłości, ale równie chętnie patrzy się w przyszłość. Nie brak tu placówek poświęconych historii Polski, kształtujących tożsamość narodową i chroniących dziedzictwo narodowe. Nowoczesna, tętniąca życiem, pełna zieleni i kolorów, tak dziś wygląda Warszawa.
[autorka tekstu: M.Kapuścińska]
Zapraszamy do galerii zdjęć…
Byliśmy najlepsi w Malborku podczas Malborskiej Gimnazjady Integracyjnej
Dnia 12 czerwca reprezentacje uczniów z klasy IIIa i Ia uczestniczyli w Malborskiej Gimnazjadzie Integracyjnej, tworząc dwa odrębne zespoły. Uczniowie zaprezentowali w jaki sposób udzielamy pierwszej pomocy przy zadławieniu dziecka i osoby dorosłej. Ułożyli rymowanki o zdrowym żywieniu. Zawodnicy walczyli w konkurencjach sportowych i wiedzowym na temat zdrowego żywienia. Podczas całej Gimnazjady odbywał się konkurs plastyczny. Byliśmy najlepsi!!! drużyna z klasy III a zdobyła I miejsce, a drużyna z klasy Ia V miejsce. Gratulujemy sukcesu.
Nasze drużyny:
Klasa III a – Weronika Szczęsna, Teresa Gutmańska, Maja Sosnowska, Patrycja Łubińska, Aleksandra Wójcik, Szymon Mazerski, Natalia Cacan, Dawid Nikolajski, Damian Latek
Klasa I a – Łukasz Gajewski, Daria Konopacka, Julia Polkowska, Damian Rządkowski, Laura Struzik, Aleksandra Sztadelmajer, Kacper Wójcik, Kacper Żaglewski, Sandra Majewska.
[autorka tekstu: A.Nowak]
Zapraszamy do galerii…
wycieczka do centrum nauki experyment
W środę- 10.06.2015r. klasa IIb i IIIe pod opieką p. Marzeny Szarłan, Ewy Machlik oraz Marii Kośmickiej odwiedziły Centrum Nauki Experyment w Gdyni. W Centrum Nauki Experyment stanowiska są zaprojektowane w sposób interaktywny, aby zwiedzający mogli sami, w bezpiecznych warunkach przeprowadzać i badać zjawiska z różnych dziedzin nauki. Nasi uczniowie wykorzystali tę możliwość, co jest udokumentowane na zdjęciach umieszczonych w galerii. Można na nich zobaczyć uczennicę w kołowrotku, uczniów na łożu Fakira, stroboskop, elektrownię zbiornikową, komnatę Amesa czy falę stojącą. Wiele stanowisk poświęconych biologii cieszyło się dużym zainteresowaniem, co również można ujrzeć na zdjęciach.
[autorka tekstu: M. Kośmicka]
Więcej zdjęć w galerii…
I Szkolny Turniej „Superfarmera”
Dzięki uprzejmości firmy Granna, producenta gier planszowych Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował I Szkolny Turniej „Superfarmera”. W rozgrywkach, które odbyły się 10 i 11 czerwca wzięło udział 27 uczniów Gimnazjum nr 3 im. Znaku Rodła w Kwidzynie. Po zaciętej rywalizacji trwającej ponad dwie godziny i rozstrzygającym finale rozegranym w dniu następnym tytuł „Superfarmera” naszej szkoły zdobył uczeń klasy IIe Patryk Bińczak. Kolejne miejsca w ścisłym finale zajęli: Muslim Abdulkadyrov z kl. IIe i Dorota Pokorska z kl. Ib. Nagrody dla finalistów oraz dyplomy dla uczestników ufundowała firma GRANNA. Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekają na następne rozgrywki zaplanowane na początek nowego roku szkolnego.
Turniej prowadził pan Jarosław Szumowski – opiekun SU.
[autor tekstu: j.Szumowski]
Zapraszamy do galerii zdjęć…
Konkurs fizyczny „Z fizyką za pan brat”
Drugiego czerwca 2015r. odbył się konkurs fizyczny „ Z fizyką za pan brat” dla uczniów klas drugich naszego gimnazjum. Do konkursu przystąpiło 16 osób z klas: IIa, IIb, IIc i IIe. Uczniowie musieli wybrać prawidłową odpowiedź spośród 15 pytań zamkniętych oraz rozwiązać 3 zadania otwarte.
I miejsce zajęła Aleksandra Staszewska z kl. II a
II miejsce – uczeń kl. II c Bartosz Jędrzejewski
III miejsce – uczennica kl. II b Martyna Wojtaś oraz uczeń Mikołaj Wszelaki z kl. II c.
Gratuluję zwycięzcom i dziękuję pozostałym uczniom za udział w konkursie.
[autorka tekstu: M. Kośmicka]
WYCIECZKA DO OLSZTYNKA
W dniu 1 czerwca 2015r. odbyła się już siódma wycieczka integracyjno – edukacyjna organizowana przez nauczycieli Zespołu ds. Integracji. W tym roku uczniowie klas Ia, IId i IIe w trakcie wycieczki mieli okazję zapoznać się z kulturą ludową Warmii, Mazur oraz Powiśla prezentowaną w Skansenie Kultury Ludowej w Olsztynku. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie huty szkła artystycznego połączone z pokazem obróbki masy szklanej. Wszyscy uczestnicy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.
Następna wycieczka już za rok. Do zobaczenia!
[autor tekstu: J. Szumowski]
Zapraszamy do galerii zdjęć…
BLIŻEJ EUROPY
01.06.2015 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły miały miejsce obchody Dnia Europejskiego zorganizowanego przez p. Marzenę Szarłan i p. Natalię Połeć. Imprezę rozpoczęły uczennice klas trzecich – Martyna Muzolf i Aleksandra Wójcik słowami – „Dzisiaj zabierzemy Was w podróż, po krajach należących do Unii Europejskiej”. Tak też się stało!!! Następnie rozległy się dźwięki piosenki “Europo, witaj nam” i rozpoczęły się prezentacje państw UE przygotowane przez wszystkie klasy gimnazjum. Widzowie mogli nie tylko dowiedzieć się czegoś ciekawego o tych krajach, ale i obejrzeć oryginalne stroje nawiązujące do ich tradycji. Klasy przygotowały różne atrakcje, między innymi stoiska, budowle charakterystyczne dla danego kraju, tradycyjne potrawy i inne ciekawostki z tym związane. W szkole było wesoło, gwarno i kolorowo. Uczniowie mieli okazję nie tylko pokazać swoje umiejętności, poznać bogactwo kulturowe krajów UE, ale przede wszystkim dobrze się bawić.
[autorka tekstu: M. Szarłan)
Więcej zdjęć w galerii…