styczeń – luty 2015

kolejny sukces mai sosnowskiej i jej koleżanek

26 lutego w Zespole Szkół Specjalnych w Kwidzynie odbyło się podsumowanie XII Powiatowego Konkursu Twórczości Dzieci i Młodzieży pod nazwą “W Unii Europejskiej. Maja Sosnowska z klasy 3a zajęła 1 miejsce, a Aleksandra Czarnuch z klasy 2a wyróżnienie. Obie uczennice podczas tworzenia pracowały pod czujnym okiem pani Elżbiety Leśniewskiej.

Paulina Kurek z klasy 3b również została wyróżniona, a opiekunem Pauliny była pani Marzena Szarłan.

Zobacz zdjęcia w galerii…

Serdeczne gratulacje!!!


UCZUCIA SŁOWEM MALOWANE

19 lutego w Szkole Podstawowej nr 4  im. Adama Mickiewicza w Kwidzynie nastąpiło rozstrzygnięcie  XVI Powiatowego  Konkursu  WalentynkowegoMartyna Muzolf (klasa 3 D, opiekun p. A. Wojtkiewicz) i Nikola Senderowska (klasa 1 D, opiekun p. M. Kapuścińska) zdobyły wyróżnienie. Uczennice  otrzymały dyplomy i talony do księgarni.

Serdecznie gratulujemy


II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym “ilustracja do baśni rosyjskiej”

Maja Sosnowska z klasy 3a zajęła II miejsce w konkursie organizowanym przez Fundację International Institute of Art and Business Poland East Baleares z siedzibą w Łodzi.  Szkoła Języka Rosyjskiego Rasputin to fundator nagród. Nauczycielką pod patronatem której praca była wykonywana  jest pani Elżbieta Leśniewska. Więcej informacji o konkursie znajdziesz na stronie facebooka. A poniżej znajduje się nagrodzona praca konkursowa Mai.

Serdeczne gratulacje!!!


awans do finału kuratoryjnego konkursu języka polskiego

ALEKSANDRA STASZEWSKA z kl. IIA zakwalifikowała się do III etapu przedmiotowego konkursu języka polskiego. Nauczycielem przygotowującym OLĘ jest pani Katarzyna Stanikowska.

Serdeczne gratulacje!!!


awans do finału kuratoryjnego konkurs biologicznego

TERESA GUTMAŃSKA zakwalifikowała się do III etapu kuratoryjnego konkursu biologicznego, a jej nauczycielem przygotowującym jest pani Ewa Machlik.

W bieżącym roku szkolnym Teresa jest trzykrotną finalistką konkursów przedmiotowych; z fizyki, języka angielskiego i biologii.

Serdeczne gratulacje!!!!


awans do finału kuratoryjnego konkursu języka angielskiego

TERESA GUTMAŃSKA z klasy IIIA zakwalifikowała się do III etapu przedmiotowego konkursu języka angielskiego. Nauczycielem przygotowującym TERESĘ  jest pani Andżelina Rosińska.

Serdeczne gratulacje!!!


GRA MIEJSKA

29 stycznia  2015r. w ramach działań Karty Euro 26-Kwidzyn Moje Miasto, odbyła się po raz pierwszy Gra Miejska. Celem było zobrazowanie funkcjonalności projektu Karty EURO26 Kwidzyn Moje Miasto, zaprezentowanie wszystkich partnerów projektu, jak również zachęcenie do korzystania z oferty kulturalnej, sportowej i naukowej Kwidzyna, zdobycie umiejętności pracy w grupie, pobudzenie do kreatywnego myślenia, nieszablonowego działania oraz aktywnej postawy na rzecz środowiska lokalnego. Organizatorami  Gry Miejskiej było Miasto Kwidzyn i Polskie Stowarzyszenie Projektów  Młodzieżowych.  Do gry mogli przystąpić wszyscy posiadacze Karty Euro 26 –Kwidzyn Moje Miasto. Z naszej szkoły zgłosiło się 9 grup:

 I grupa- Martyna Wojtaś, Daria Goryńska, Dominika Kogut, Julia Struzik

II grupa- Julia Ossowska, Marcel Olszewski, Weronika Szczęsna, Daria Korzeniewska

III grupa- Martyna Muzolf,  Jakub Kowalski, Oliwia Kosarzecka, Aleksandra Wójcik

IV grupa- Alicja Kissa, Kinga Celmer, Aleksandra Babiarz, Patrycja Sygnowska

 V grupa – Kamil Bużek, Zuzanna Wiśniewska, Dominika Tabor, Dorota Pokorska

 VI grupa- Paulina Maciejewska, Natalia Babiarz, Julia Woźniak, Julia Kogut

VII grupa- Maja Jabłońska, Paulina Blonkowska, Aleksandra Czarnuch, Weronika Laskowska

VIII grupa- Martyna Torłop, Ola Sztadelmajer, Gabysia Śliwińska, Ola Marianowska

 IX grupa- Patrycja Oleszczak, Sara Kułak, Paulina Kurek, Natalia Kawecka

Zadaniem grup było zdobycie jak największej liczby punktów za wykonanie zadań na poszczególnych punktach. Punkty przygotowane przez partnerów Karty Euro 26-Kwidzyn Moje Miasto. Start i  punkty zadaniowe były na Miłosnej. Pierwszy zadanie było przygotowane przez Tereny Rekreacyjno-Wypoczynkowe „Miłosna”. Drugie przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywę. Kolejne punkty i zadania przygotowane przez Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji ul .Wiejska 1a, Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji ul. Żeromskiego 80, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kwidzyn i Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle ”.

Finał Gry Miejskiej odbył w Teatrze Miejskim, podczas którego uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki program artystyczny. Całą uroczystość rozpoczął mini koncert muzyki poważnej w wykonaniu Martyny Wojtaś i Wiktorii Wesołowskiej z klasy IIb. Potem pokaz tańca Kamila Bużka, który rozbawił publiczność. Podczas całej gali  wystąpiły jeszcze uczennice naszej szkoły ukazując swój kunszt wokalny- Martyna Muzolf z IIId i Gabrysia Śliwińska z Ia.

Podczas uroczystości wyłoniono zwycięzców biegu. Byliśmy bardzo dumni ponieważ okazało się ze drugie i trzecie miejsce należy do uczniów naszej szkoły.

II miejsce -Maja Jabłońska, Paulina Blonkowska, Aleksandra Czarnuch, Weronika Laskowska

 III miejsce – Martyna Torłop, Ola Sztadelmajer, Gabrysia Śliwińska, Julia Polkowska

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom gry. Szczególne podziękowania należą się opiekunom, którzy poświęcili swój czas, aby wspólnie z uczniami uczestniczyć w Grze Miejskiej.

[autorka tekstu: M. Szarłan]

Zapraszamy do galerii zdjęć…

 

 


 

 


21, 22 stycznia -DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji ich wspaniałego święta wszystkim naszym kochanym Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia, przede wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, radości, pogody ducha i samych wspaniałych chwil.


SEKSUOLOG W SZKOLE
SEKSUOLOG W SZKOLE

Dnia 14 stycznia 2015r. na zaproszenie p. Marioli Kalińczak odbyło się spotkanie z seksuolog p. Joanną Piątkowską dla klas II i III w ramach zajęć wychowania do życia w rodzinie. Tematem spotkania był „Rozwój seksualny młodzieży”. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach i zadawała bardzo dużo nurtujących pytań. Zajęcia odbywają się cyklicznie każdego roku szkolnego i cieszą się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.

[autorka tekstu: M.Kalińczak]


XXIII FINAŁ WOŚP W NASZEJ SZKOLE

11 stycznia już po raz XXIII zagrała WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.  W tym roku w naszej szkole kwestowało 40 Wolontariuszy. Dużą popularnością cieszyła się kawiarenka „Pod serduszkiem”, gdzie  serwowano pyszne ciasta i kawę. Najmłodsi najchętniej brali udział w loterii fantowej. Przez cały dzień było głośno i radośnie. Młodzież przygotowała wiele atrakcji m.in. występ taneczny w wykonaniu Julii Kogut i Kamila Bużka, występ muzyczny w wykonaniu Weroniki Piotrowskiej  i Wiktorii Wesołowskiej oraz występ wokalny Martyny Muzolf. Za całą oprawę muzyczną odpowiedzialny był pan Piotr Traczyk, który zaprosił gości miedzy innymi: Martę Chrzanowską.

Jak zawsze dużym powodzeniem cieszył się mecz w piłkę siatkową Rada Miasta – Rada Powiatu (1:3). W pierwszej przerwie meczu odbył się pokaz tańca uczennic z SP4, który przygotowała p. Dorota Wodzińska oraz taniec uczniów z naszej szkoły. Podczas drugiej przerwy odbyła się licytacja koszulek z logo WOŚP, którą wspaniale poprowadził pan Piotr Traczyk. Koszulkę wylicytował Przewodniczący Rady Powiatu Pan Jerzy Śnieg za 300 zł. Drugą wylicytował Burmistrz ds. Oświaty pan Roman Bera.

Nasze uczennice (Gabrysia Śliwińska, Aleksandra Wójcik i Maja Sosnowska) przygotowały  również  program artystyczny, który przedstawiły na Hali Widowiskowo – Sportowej. W tym roku graliśmy dzięki sponsorom, którym bardzo dziękujemy. Należą do nich:  Barbara Szałapska – Salon Piękności Sonia, Adam Strzyżewski – Sklep Brio, Jacek Gola i Witold Telefus – Kodak, Justyna Zboińska – Maxi, Jolanta Subocz – Kwiaciarnia Baccara, Joanna Morus – Kwiaciarnia Joanna, Bożena Korczyc – Sklep AGD SPORT, Piekarnia Rochna, Piekarnia Dubas, Joanna Dąbrowska, Rodzice i uczniowie.

[autor tekstu: M. Szarłan]

Więcej zdjęć w zakładce WOLONTARIAT


Gimnazjada Integracyjna – już po raz ósmy…

Dnia 10 stycznia 2015 roku sześć zespołów rywalizowało w 8 Integracyjnej Gimnazjadzie Rekreacyjno – Sportowej „RAZEM” zorganizowanej w kwidzyńskim Gimnazjum nr 3 im. Znaku Rodła. Uczestnicy zmagań rywalizowali w konkurencjach sportowo – rekreacyjnych, a także przygotowywali prace plastyczne – maski karnawałowe.  Choć wszyscy czują się wygrani, to jednak klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce – klasa 2a  Gimnazjum nr 3 – 41 pkt

II miejsce – 3a  Gimnazjum nr 3 – 37 pkt

III miejsce – 1a  Gimnazjum nr 3 Kwidzyn – 33 pkt

IV miejsce – 2i  Gimnazjum nr 3 Malbork – 25 pkt

V miejsce – 1i  Gimnazjum nr 3 Malbork – 19 pkt

VI miejsce – 2b Gimnazjum nr 3 Kwidzyn – 18 pkt

Z pewnością ta impreza nie odbyłaby się dzięki zaangażowaniu głównego organizatora Gimnazjady p.Marioli Kalińczak oraz sponsorom: Urzędowi Miasta Kwidzyn i firmie p. Agaty  Szarfemberg. Organizator serdecznie dziękuje za zaangażowanie nauczycielom zespołu integracyjnego i wychowawcom klas integracyjnych.

Więcej zdjęć w galerii…


awans do finału kuratoryjnego konkursu matematycznego

STASZEWSKA ALEKSANDRA z kl. IIA i SZCZĘSNA WERONIKA z kla III A zakwalifikowały się do III etapu przedmiotowego konkursu matematycznego. Nauczycielem przygotowującym OLĘ i WERONIKĘ jest pan Zbigniew Warczak. 

Serdeczne gratulacje…


ogólnopolska olimpiada promocji zdrowego stylu życia

8 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie odbył się etap rejonowy XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, organizowanej pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy IIIb; Paulina Krzywdzińska, Paulina Kurek i Iga Piotrowska.

W swojej grupie wiekowej I miejsce zajęła Paulina Krzywdzińska przechodząc tym samym do kolejnego etapu, natomiast II miejsce przypadło Paulinie Kurek, a trzecie Idze Piotrowskiej.  Opiekunem dziewcząt jest pani Marzena Szarłan.