listopad-grudzień 2014

Bóg się rodzi...

"Bóg się rodzi w naszym domu" - taka myśl przewodnia towarzyszyła nam w ostatnim przedświątecznym dniu nauki w roku 2014. Wspólnie młodzież naszej szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście spędziliśmy bardzo miłe chwile oglądając "Jasełka szkolne". Wysłuchaliśmy w ciszy i zamyśleniu  krótkiego przedstawienia przeplatanego śpiewanymi kolędami i pastorałkami. Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły pan Mirosław Dudek złożył wszystkim  świąteczno - noworoczne życzenia oraz podziękował młodzieży i organizatorom jasełek.

Zapraszamy do galerii zdjęć...


awans do finału kuratoryjnego konkursu fizycznego
TERESA GUTMAŃSKA uczennica  klasy 3A zakwalifikowała się do III etapu przedmiotowego konkursu fizycznego. Nauczycielem przygotowującym TERESĘ jest pani Maria Kośmicka. 

SERDECZNE GRATULACJE...


finał festiwalu filmów amatorskich

13 grudnia 2014r. w Kwidzyńskim Centrum Kultury odbył się finał konkursu pierwszej edycji Kwidzyńskiej Akademii Filmowej, czyli Festiwalu Filmów Amatorskich, organizowanego przez Telewizję Kwidzyńską i Lokalną Fundację Filantropijną Projekt. Podczas finału wyróżnione zostały 3 etiudy naszych uczniów:

1) Martyny Wojtaś, Darii Goryńskiej, Malwiny Sobstyl, Wiktorii Rosińskiej i Julii Struzik 2) Igi Piotrowskiej, Jakuba Kowalskiego, Joanny Bonkowskiej, Dominiki Halik, Pawła Kowalczyka 3) Oliwii Kosarzeckiej, Martyny Muzolf, Dawida Serockiego, Sandry Ryckowskiej i Olgi Dobosz

Łącznie zaprezentowano 14 filmów. Filmy oceniała trójka jurorów: Marek Tynda (pochodzący z Kwidzyna aktor Teatru Wybrzeże), Marcin Szuwarowski (młody kwidzynianin, który błysnął dwa lata temu reżyserskim debiutem "Żaklina") oraz Przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Gorlewicz .

Więcej zdjęć w galerii...


nasi uczniowie aktywni w projektach

W listopadzie uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie organizowanym przez Bibliotekę Miejsko-Powiatową w Kwidzynie we współpracy z biblioteką szkolną. Projekt  ten obejmował przeprowadzenie zajęć oraz konkursów z zakresu fotografii, dziennikarstwa, plastyki oraz grafiki komputerowej. Celem projektu było wspieranie, w formie partnerstwa biblioteki publicznej i biblioteki szkolnej, dostępu do nowości wydawniczych uczniów gimnazjum oraz kształtowanie nawyków korzystania z wiedzy i informacji pozyskanych z szeroko rozumianej literatury. Dzięki projektowi biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o książki poszukiwane przez młodzież.

Dnia 12.12.2014 r. w bibliotece szkolnej p. Karolina Aleksandrowicz, z-ca dyrektora Biblioteki Miejsko-Powiatowej, wręczyła nagrody  za udział w projekcie. Byli to następujący uczniowie: Sosnowska Maja z kl. 3a (w kategorii komiks), Kurek Paulina z kl. 3b (w kategorii komiks oraz kategorii grafika komputerowa), Żurawska Małgorzata z kl. 3b (w kategorii komiks), Kosarzecka Oliwia z kl. 3d (w kategorii fotografia), Muzolf Martyna z kl. 3d (w kategorii fotografia), Onisk Marta z kl. 2d (w kategorii fotografia), Piotrowska Aleksandra z kl. 2d (w kategorii fotografia), Pokorska Dorota z kl. 1b (w kategorii fotografia), Wiśniewska Zuzanna z kl. 1b(w kategorii fotografia), Wożniak Julia z kl. 1b (w kategorii fotografia), Bużek Kamil z kl. 1b(w kategorii fotografia).

Opiekunami projektu były:  p. Beata Moos i p. Katarzyna Malankowska. Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie gratulujemy!!!

 Więcej zdjęć w galerii...


awans do finału kuratoryjnego konkursu języka niemieckiego
KACPER STANKIEWICZ uczeń klasy 2E zakwalifikował się do III etapu przedmiotowego konkursu języka niemieckiego. Nauczycielem przygotowującym Kacpra jest pani Dobromiła Pakulska. SERDECZNE GRATULACJE...


IX zakrzewski sejmik młodzieży
W dniach 12-13 grudnia 2014 r. nasi uczniowie: Gabrysia Śliwińska, Daria Goryńska, Martyna Wojtaś, Martyna Muzolf, Aleksandra Wójcik i Paweł Zwidryn oraz nauczycielka Marzena Szarłan brali udział w IX Zakrzewskim Sejmiku Młodzieży. Tematem i hasłem tegorocznego Sejmiku było "Aby wytrwać trzeba wierzyć". Podczas pierwszego dnia młodzież pracowała w grupach, pod okiem moderatorów, w czterech blokach tematycznych: I. Wspólne ideały młodzieży Związku Polaków w Niemczech, a postawy młodzieży współczesnej. II. Współczesne formy działalności kulturalno-edukacyjnej ze Znakiem "Rodła". III. Jak historia łączy się z teraźniejszością - małe ojczyzny złączone Znakiem Rodła. IV. Zainteresowania, pasje i talenty - wykorzystaj je i zaprezentuj swoją szkołę . Drugiego  dnia  uczniowie  przedstawili swój program artystyczny, brali też udział  w uroczystej mszy świętej oraz w podsumowaniu forum. Spotkanie w Zakrzewie to była wspaniała lekcja patriotyzmu.

Więcej zdjęć w galerii...

 
PROGRAM „NOE”
10 grudnia 2014r. w naszej szkole został przeprowadzony, przez specjalistów CENTRUM PSYCHIATRII, program profilaktyczny „NOE”. Jest to program przeciwdziałający uzależnieniom od alkoholu, który ma na celu uświadomienie młodzieży ryzyka sięgania po środki uzależniające, zwrócenie uwagi na problem rodzin alkoholowych, a także przygotowanie młodzieży do podejmowania świadomych wyborów i radzenia sobie z naciskiem grupy. Program NOE promuje abstynencję i pozytywne wartości. Uczniowie klas II, którzy uczestniczyli w programie wykazywali duże zaangażowanie, chętnie brali udział w psychodramach, wykazali się dużą empatią.  Tego dnia klasy drugie uczestniczyły również w prelekcji na temat zdrowego odżywiania, przeprowadzonej przez panią dietetyk z NATUR HOUSE. Młodzież uzyskała informacje na temat zbilansowanej diety, racjonalnego odżywiania, a także  dowiedziała się jakie  produkty należy wyeliminować ze swojej diety, aby prawidłowo się rozwijać.

Podczas, gdy klasy trzecie zmagały się z próbnym egzaminem gimnazjalnym, uczniowie klas I wybrały się na wycieczkę do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w celu pogłębiania wiedzy na temat tradycji Znaku Rodła w Kwidzynie.

Więcej zdjęć z tego dnia w galerii...

 

V MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM

Dnia 4 grudnia 2014 r. uczennice naszego gimnazjum: Natalia Kawecka i Joanna Bonkowska z kl. 3b, brały udział w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym w Gdyni i zajęły V miejsce. Było bardzo miło popatrzeć na wysoki poziom gry naszych dziewczyn. Serdeczne gratulacje!


pomagamy i uczymy pomagać
4 grudnia 2014r. w Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbył się  Finał Konkursu Plastycznego "Pomagamy i uczymy  pomagać", którego organizatorem było Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, wspierające Hospicjum. Podczas gali  zostali wyróżnieni uczniowie naszej szkoły: Patrycja Kurek, Maja Sosnowska, Aneta Śliwińska, Kacper Daniel, Weronika Piotrowska, Larysa Pawluch, Daria Korzeniewska i Julia Bucholc. Do głównych atrakcji finału należał program artystyczny w wykonaniu uczniów - Wolonatriuszy z naszego Gimnazjum tj: Gabrysi Śliwińskiej, Olgi Żuchowskiej, Mai Sosnowskiej, Martyny Muzolf, Aleksandry Wójcik i  Oliwii Kosarzeckiej.