czerwiec 2021

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca podczas uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów z rąk dyrektora szkoły p. Mirosława Dudka następujący uczniowie otrzymali upominki oraz:

 • świadectwo z czerwonym paskiem:
 1. W klasie 8A: Igor Kowalczyk
 2. W klasie 8B: Kacper Buchowiecki, Paweł Kalinowski, Zuzanna Kamińska, Aleksandra Krauze, Lena Łompieś, Oliwia Młot, Joanna Rutkiewicz, Julia Szczypińska, Kornelia Więciarz
 3. W klasie 8C: Amelia Gadomska Nikola Marchlewicz

Niemal wszyscy z wyjątkiem Pawła i Kacpra otrzymali również SREBRNE TARCZE, które wręcza się uczniom mającym średnią ocen przynajmniej 5,0 i najwyższą ocenę z zachowania.

 • Uhonorowani zostali również finaliści konkursów przedmiotowych:
 1. Finalistką Wojewódzkiego Konkursu z Chemii  została Lena Łompieś. Do tego konkursu  przygotowała pani  Anna Grodecka.
 2. Finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zostały Amelia Gadomska oraz Lena Łompieś. Do konkursu uczennice przygotowała  pani Małgorzata Blonkowska.
 • Dyrektor podziękował następującym uczniom za reprezentowanie szkoły w pocztach sztandarowych: Zuzi Kamińskiej, Amelii Gadomskiej, Igorowi Kowalczykowi, Lenie Łompieś, Nikoli Marchlewicz i Pawłowi Kalinowskiemu.

Za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz szkoły, w tym pracę w Samorządzie Uczniowskim, wolontariat i inne aktywności statuetki otrzymali:

 • Amelia Gadomska
 • Igor Kowalczyk
 • Lena Łompieś
 • Nikola Marchlewicz
 • Paweł Kalinowski
 • Jan Zawadzki,
 • Aleksander Piasecki
 • Patrycja Brodnicka
 • Kornelia Więciarz
 • Aleksandra Krauze
Statuetki  dla najlepszych otrzymali:
 1. Lena Łompieś otrzymała dwie statuetki; dla najlepszego ABSOLWENTA, oraz polonistki, muzyka, chemiczki, matematyczki i geografa.
 2. Kornelia Więciarz najlepszy biolog i muzyk
 3. Aleksandra Krauze najlepszy muzyk
 4. Julia Szczypińska najlepsza germanistka
 5. Nikola Marchlewicz najlepsza koleżanka
 6. Kacper Buchowiecki najlepszy historyk
 7. Paweł Kalinowski najlepszy informatyk
 8. Zuzanna Kamińska najlepsza plastyczka
 9. Seweryn Żukowski najlepszy  anglista

Po wręczeniu statuetek nastąpiło pożegnalne przemówienie  przedstawiciela  klas  VII i ślubowanie  uczniów  klasy VIII, które odczyta Lena Łompieś.

Na zakończenie uroczystości pozostałym absolwentom świadectwa wręczyły:

 • wychowawca kl. VIIIA – pani  Marzena Szarłan
 • wychowawca kl. VIIIB - pani  Małgorzata Blonkowska
 • wychowawca kl. VIIIC – pani  Kamila Kurpiewska-Grochowska

Uczniowie klas IV-VII na czas wakacji pożegnali się z wychowawcą oraz ze swoimi koleżankami i kolegami w klasach. Następujący uczniowie uzyskali najwyższe wyniki otrzymując świadectwo z czerwonym paskiem:

KLASA IV A:

Badaszewski Antoni, Komorowska Agata, Kondraczuk Izabela, Osuch Wojciech, Radomińska Faustyna, Sęk Wiktor, Szpindler Michał.

KLASA IVB:

Jakubowska Oliwia, Klonowska Oliwia, Marczyk Marcel

KLASA IVC:

Dąbrowski Nikodem, Graczkowska Jagoda, Hartman Nikolas, Kocikowski Michał, Murach Klaudia, Ostrowska Agata, Pakalski Sebastian, Piskorz Lena, Topolski Wiktor, Wójcik Lena, Wylazłowska Hanna

KLASA Va:

Dobosz Patryk, Fryczyńska Agata, Goyk Lena, Karwatowska Alicja, Kolasińska Maja, Kolasiński Fabian, Kupś Łukasz, Kuriata Filip, Rodzik Dawid, Szpakowski Piotr

KLASA Vb:

Szalczewska Nina

KLASA Via:

Brzozowski Mateusz, Ciesielska Lena, Sowiński Arkadiusz, Treichel Łukasz

KLASA Vib:

Bednarski Bartosz, Kurzyńska Alicja, Łąsiak Kinga, Marcinkowski Leon

KLASA Vic:

Darda Jakub, Dąbrowski Maciej, Dudkiewicz Igor, Gryk Mateusz,  Karbownik Roksana, Kiełbowska Wiktoria,  Kijewski Alan, Polubiec Krzysztof, Rutkiewicz Alicja, Woźniak Wiktor,  Wójtowicz Zuzanna

KLASA Vid:

Ronowicz Zuzanna, Rudzińska Natalia, Siejka Maja, Słoniewski Tymoteusz, Szymański Kamil

KLASA Viia:

Walicka Amelia

KLASA Viib:

 Stępniak Olaf


DOBRY WYBÓR - FINAŁ

 Dnia  23 czerwca 2021 r. nasi uczniowie z klas siódmych gościli pana Burmistrza Miasta Kwidzyna  oraz panią Aleksandrę Ochenkowską. Spotkanie miało na celu podsumowanie całorocznej pracy w programie w walce z używkami. Wykonane zadania w programie profilaktycznym zostały nagrodzone bonami upominkowymi do wykorzystania w Empiku oraz słodyczami.

Opracowanie N. Połeć


podsumowanie konkursów

W dniu 22.06.2021 r. odbyło się podsumowanie konkursów realizowanych w ramach Programu wychowawczo -  profilaktycznego w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie za aktywny udział i zaangażowanie w konkursach zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami. Wszystkim dziękujemy i gratulujemy.


spotkanie z pisarką

Uczeń naszej szkoły FABIAN KOLASIŃSKI z klasy 5a otrzymał WYRÓŻNIENIE w Powiatowym Konkursie Literackim na Opowiadanie pt. SWOIMI SŁOWAMI. Fabian znalazł się w gronie osób zaproszonych na uroczyste rozdanie nagród, które odbyło się dnia 17.06.2021r. w KCK Kwidzyn w sali audytoryjnej. Gościem honorowym była pisarka pani Joanna Jagiełło, która prowadziła warsztaty literackie dla laureatów konkursu. Czas spędzony na słuchaniu kogoś mądrego, oczytanego i ciekawego jest bezcenny.

Serdeczne gratulacje i dalszych sukcesów literackich! 😊

Opracowanie K. Reszczyńska


Karta euro

16 czerwca odbyło się spotkanie integracyjne posiadaczy karty EURO 26 - Kwidzyn Moje Miasto. Piękna pogoda i bardzo dobre humory sprawiły, że piknik w plenerze upłynął miło i przyjemnie.

Opracowanie M. Szarłan


klasowa wycieczka

W poniedziałek 14.06.2021r. klasa 5a wybrała się do kręgielni ORBITA w Kwidzynie. Wspólne rozgrywki i rywalizacja sprawiły, że nasza klasa jeszcze bardziej zacieśniła więzi. Pomiędzy jedną a drugą rundą, mieliśmy czas na wspólną degustację pizzy, śmiech i  rozmowy. Pogodę mieliśmy wymarzoną i po wyjściu z kręgielni, poszliśmy na spacer na Miłosną. Tam, wśród ptasich treli i odgłosów zamieszkujących zwierząt, zajadaliśmy pyszne lody i podziwialiśmy konie w ujeżdżalni. Czas szybko płynął, w wyśmienitych nastrojach, spacerkiem wraz z opiekunami P. Beatą Moos i naszą wychowawczynią P. Krzysią Reszczyńską, wracaliśmy z powrotem do domu… JAK FAJNIE BYĆ RAZEM! 😊

Opracowanie K. Reszczyńska


WARTO BYĆ RAZEM

9 czerwca 2021r. klasa 6b wraz z wychowawcą Marią Kapuścińską udała się do pobliskiej lodziarni na lody. Lody były pyszne.
A że ruchu na świeżym powietrzu nigdy nie za wiele, poszliśmy do parku na plac zabaw. Wspólnie się bawiliśmy. Warto być razem. Warto było spędzić ten czas na świeżym powietrzu z rówieśnikami.

Opracowanie Maria Kapuścińska


finalistka VII ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego
"w kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek kl ravensbrÜck"

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Krauze reprezentowała województwo pomorskie  ww. konkursie zdobywając tytuł finalistki.

Serdeczne gratulacje.

Opracowanie Jarosław Szumowski


Wszystkim Dzieciom z okazji ich święta, składamy życzenia radosnego dzieciństwa, kochającej rodziny i wielu serdecznych przyjaciół.

Sukcesów w szkole oraz rozwoju pasji i talentów.

Niech każdy dzień będzie dla Was nową, pełną beztroskiej zabawy przygodą.

Dyrekcja i nauczyciele