Luty 2021

Laureaci Konkursu Fotograficznego z okazji  Święta Szkoły
Jak widzą swoją Szkołę dzieciaki  z klas 1-3 i przedszkolaki z Piątki mogliśmy dowiedzieć się z prac przesłanych na Konkurs z okazji Święta Szkoły. Wszystkie wyróżnione zdjęcia będą przekazane do Kronik szkolnych. Oto lista Laureatów:
 • I miejsce Zosia Walkusz 2D
 • II miejsce Anna Stankiewicz 3B
 • III miejsce Juliusz Cybulski Gr. ”0” A
Wyróżnienia :
 1. Marcel Rumiński 1C
 2. Klasa 2A (14 os.)
 3. Ania Wielogórska 1B
 4. Ula Murawska 1B
 5. Marco Pietras 2D
 6. Zosia Giedrojć 1A
Za udział:
 1. Gabrysia Drążek 1B
 2. Filip Jędrzejewski 2A
 3. Marcel Kopecki 1A
 4. Julia Krowińska Gr.”0”
Gratulujemy!
Organizatorki Konkursu panie Marlena Olszewska i Dorota Łoś.

Konkurs na zaśpiewanie Hymnu SP5
Lista Laureatów Konkursu "Hymn SP5" sł. M. Fijałkowska, muz. M. Sawicki z okazji 74 Święta Szkoły'2021
 • I miejsce kategoria soliści Emilia Trukawka 3C
 • I miejsce kategoria grupowa Klasa 2A
 • II miejsce kategoria grupowa Klasa 1A
Gratulujemy! Organizatorki panie Anna Arszyńska i Iza Zwidryn.
Na Fanpage SP5 można posłuchać konkursowych wykonań :

Lepimy w glinie

Spotkanie na żywo - bezcenne. 24 lutego dzięki Hufcowi ZHP Kwidzyn i działaniom Pracowni ceramicznej zuchy z 12 Gromady Zuchowej "Słoneczne Promyki" i wolontariusze z KPB mogli zgłębić tajniki lepienia z gliny. Dzięki pasji i wielkiej cierpliwości p. Ani Kaczmarek - Okońskiej powstawały cudeńka z gliny. Kreatywna zbiórka nie miała końca. Rodzice czekali na swoje pociechy pod oknami pracowni i nie mogli się nadziwić, że nikt nie chce wracać do domu.To prawda, dobra zbiórka kończy się w najciekawszym momencie. Czekamy co z tego działania wyniknie. Poczekamy tylko 3 tygodnie. Tyle schnie glina. Czuj! Melduje dh drużynowa hm. Dorota Łoś. #zhp #zuchy #kwidzyn #warsztaty #glina #kreatywni #sprawność #jestesmyrazem #bezpieczniewmaseczce
Laureaci Konkursu dla świetlic szkolnych pt. "Sercem malowane"
W lutym 2021 r. świetlica szkolna „Dolina Radości” ogłosiła Miejski Konkurs Plastyczny dla świetlic szkolnych w Kwidzynie pt. „Sercem malowane”. Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie pracy plastycznej za pomocą serduszek. Dzieci pod opieką wychowawców mogły przygotować prace przedstawiające krajobraz, portret, laurkę. W konkursie wzięło udział 7 świetlic szkolnych. Dziękujemy za udział w konkursie. Poniżej prezentujemy wyniki tego konkursu oraz zdjęcia nagrodzonych prac. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców zostaną dostarczone do szkół. Wyniki Miejskiego Konkursu Plastycznego dla świetlic szkolnych: I miejsce Julia Kamecka SP5 Szymon Łoziński SSP II miejsce Aleksandra Tosik SP5 Zuzanna Szymańska SPOMS III miejsce Hanna Szymańska SPOMS Lena Szczęsna SP5 Wyróżnienia Aleksandra Judycka SP5 Pola Chodór SPOMS Zuzanna Żaczek SP4 Gratulujemy! Organizatorki panie Małgorzata Cymuta i Jolanta Jastrzębska
Święto Szkoły 2021

26 lutego uczniowie klas 1-3 i grupy przedszkole obchodziły 74 Urodziny Szkoły. Tyle ile klas tyle powstało pomysłów na uczczenie Święta Szkoły. Przygotowania w niektórych klasach trwały cały tydzień. W dniach 22-26 lutego odbywały się lekcje, konkursy i inne działania związane z poznawaniem historii SP5. Pojawiły się okolicznościowe dekoracje, gazetki, szkolne gry planszowe, lapbooki i wystawa archiwalnych Kronik. Cieszymy się, że jest taki dzień i jesteśmy częścią historii SP5. Jak tradycja , to tradycja! #SP5 #szkoła #święto #kroniki #tradycja

info.D.Łoś


Wszystko czerwone czyli walentynkowe zabawy klas 1-3

Wyniki zabawy tematycznej "Wszystko czerwone" zorganizowanej z okazji Walentynek'2021:
1. Lena Szczęsna 2C - 14 rzeczy .
2. Aleksandra Judycka 2B i Magdalena Lidak - po 10 rzeczy .
3. Emilia Kaniecka 3C - 7 rzeczy.
4. Anna Wielogórska, Magdalena Czarnecka i Wojtek Cichewicz - 6 rzeczy.
Dziękujemy za aktywność i chęć wspólnej zabawy. Organizatorzy: Biblioteka szkolna i Świetlica. Wszyscy zostali nagrodzeni.


Tłusty Czwartek w 2A

Tradycji stało się zadość . 11 lutego zorganizowano Tłusty czwartek w 2A. Pączki 🍩, pączusie 🍩 z przyjemnością zjedzone! Było słodko i wesoło.

info A. Radomińska


 Pizza i bezpieczny internet w 2D

  

9 lutego klasa 2D świętowała Dzień Pizzy i Dzień Bezpiecznego Internetu. Pizza była bardzo smaczna, a na projektach smartfonów znalazły się aplikacje dbające o nasze bezpieczeństwo. Nie dziwcie się, że w klasie siedzą pingwiny zamiast dzieci. Niedługo opowiemy o tym więcej. U nas dużo się dzieje.

info. i fot. A. Maj


Dzień Pizzy w 2A

   

9 lutego w klasie 2A Dzień Pizzy stał się pomocny przy utrwaleniu części mowy i wprowadzenia w temat mnożenia i dzielenia. Po nauce nadszedł czas na przyjemności. Uczniowie z apetytem zjedli pyszną 🍕!
info.i fot. A. Radomińska


Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

 

9 lutego obchodziliśmy w Szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. To ważny temat, szczególnie w czasie, gdy korzystanie z zasobów interenowych stało się codziennością. Szczególne hasło to b e z p i e c z e ń s t w o w sieci. SU przygotował okolicznościowa gazetkę dla klas 1-3, a w szkolnej bibliotece można było obejrzeć prezentację z zasobów programu Genially i ze strony www.sieciaki.pl. Ważny temat. Pamiętajmy o ochronie danych osobowych, korzystaniu z haseł 8 znakowych, korzystaniu z legalnych źródeł internetowych i dbaniu o bezpieczeństwo prywatne i szkolne.

Prezentacja na Fanpage SP5

tekst: D. Łoś


"Taniec Pingwina" i "Zaczarowana zagroda" w 2A

Klasa 2A w ramach realizacji międzynarodowego projektu czytelniczego "Czytam z klasą lekturki spod chmurki" w lutym 2021r. zamieniła klasę
w mroźną krainę. W klasie zamieszkały Pingwiny, które opowiedziały o swoim życiu i wykonały "Taniec Pingwina". Przy omawianiu lektury pt. "Zaczarowana zagroda" było wiele emocji i radości. Dzięki zaangażowaniu rodziców uczniowie mogli nie tylko uczyć się, ale i doskonale bawić. Ork, ork ,ork! Warto działać. Warto czytać!
Info. i fot. wych. Agnieszka Radomińska