W przypadku decyzji dyrektora szkoły o wdrożeniu nauczania zdalnego niezbędne jest posiadanie w domu komputera z dostępem do internetu. Prosimy o zabezpieczenie tych potrzeb.
Szkoła nie gwarantuje pomocy w zakresie użyczenia komputerów dla uczniów do domu.
W przypadku problemów z logowaniem do systemu LIBRUS SYNERGIA należy napisać e-maila z prośbą o login/hasło na adres grzedzicka2020@wp.pl

zerówka


Witamy Przedszkolaków 2020/2021


Grupa B w szkolnej bibliotece

21 października w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2020 6-latki z Grupy "B" odwiedziła szkolną bibliotekę. Dzieci wysłuchały historię Czi -tam w teatrzyku Kamishibai i mogły się dowiedzieć na czym polega praca nauczyciela-bibliotekarza. Grupa była bardzo odważna. Dzieciaki zajrzały w każdy zakamarek szkolnej Biblioteki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się akwarium.
fot.M.Murawska/ info.D.Łoś


Grupa C w szkolnej bibliotece

20 października w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2020 6-latki z Grupy "C" odwiedziła szkolną bibliotekę. Dzieci wysłuchały historię Czi -tam w teatrzyku Kamishibai i mogły się dowiedzieć na czym polega praca nauczyciela-bibliotekarza. Symbolem spotkania była sowa-mądra głowa, która zapraszała do słuchania i czytania.
info.D.Łoś fot.S.Smeja


Grupa A w szkolnej bibliotece

16 października w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2020 najmłodsza grupa w szkole Grupa "A" czyli pięciolatki odwiedziła szkolną bibliotekę. Na spacer do szkolnej czytelni zaprosiła Grupę p. Dorota Łoś z sową - opiekunką szkolnej biblioteki. Dzieci wysłuchały historii o Czi -tam w teatrzyku Kamishibai. Najciekawsze były zakamarki biblioteki i książki na półkach.
fot.K.Salczak #SP5 #Bibliotekaszkolna #czytelnicy #książka #czytamy #jaknieczytamjakczytam #MMBS2020

Dzień Uśmiechu w Grupie A

2 października obchodzono u przedszkolaków Dzień Uśmiechu.Grupa "0"A złożyła takie życzenia: "Dzień Uśmiechu obchodzimy, mamy uśmiechnięte miny. Uśmiech tu, uśmiech tam, uśmiechniętą buzię mam. Wszystkim, małym i dużym, przesyłamy uśmiechy i życzymy uśmiechu." #SP5 #DzieńUśmiechu #integracja #przedszkolaki #rokszkolny2020_2021
info.i fot.p.Ewelina Olejnik

Dzień Chłopaka w Grupie C

30 września w Grupie 6- latków "C" był wyjątkowy dzień. Chłopcy mieli swoje Święto. Z tej okazji koleżanki zaśpiewały im tradycyjne Sto lat i wręczyły upominki.

inf. i fot.S.Smeja

Anioły są wśród nas

Grupa 6-latków "C" zaprasza szkolniaków 2 października na Dzień Anioła. Pod skrzydłami siostry Damiany Kushnir dzieci zostały przygotowane na swój pierwszy występ na szkolnej scenie. Pokazały się w białych szatach ,zaśpiewały i zachwyciły nas, zapraszając do zabawy integracyjnej . Brawo!

Dzień przedszkolaka

Grupa 5- latków "A" świętowała 21 września Dzień Przedszkolaka, który obchodzony jest 20 września (tegoroczna niedziela). W tym szczególnym dniu towarzyszył nam dobry humor i świetne zabawy. Wszystkim Przedszkolakom życzymy samych cudownych chwil w przedszkolu!  #SP5 #przedszkole #zabawa
Tekst i foto K. SalczakPrzedszkolaki czytają

Grupa 6-latków "C". We wrześniu rozpoczynamy projekt edukacyjny " Idź ty lepiej, Koziołeczku szukać swego Pacanowa". inf.S.Smeja


Dzień Kropki w Zerówce

15 września to bardzo kreatywny dzień - Dzień Kropki obchodzony w ponad 100 krajach na całym świecie, także w Polsce . Punktem wyjścia jest niepozorna KROPKA, dzięki której, bohaterka książeczki Petera Reynoldsa "The Dot"-uwierzyła w swoje możliwości. Celem święta jest pobudzanie kreatywności i pomysłowości uczniów a także zachęcanie do tworzenia. Przedszkolaki w Piątce nie zawiodły!


Zajęcia z religii w Grupach Przedszkolnych

W grupach przedszkolnych rozpoczęły się w ramach wychowania duchowego katechezy. Prowadzi je siostra Damiana,benedyktynka .Tu temat :"Pan Bóg kocha wszystkich ludzi".
fot.s.D.Kushnir


Bezpieczna droga

Rozpoczęliśmy temat kompleksowy "Droga do przedszkola".Dzieci z grupy "B" z odziałów przedszkolnych przy SP5 wybrały się 7 września na przejście dla pieszych, aby zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa podczas poruszania się w pobliżu jezdni.
inf. i fot.M.Murawska


Ramowy rozkład dnia

Godzina Forma aktywności

700-800
Schodzenie się dzieci - w grupach połączonych. Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci m.in. konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, aktywność w kąciku książki, itp., indywidualna praca z dziećmi.
800- 815 Zabawy wspierające rozwój zmysłów oraz procesów poznawczych.
815- 8 30 Ćwiczenia poranne/zabawy ilustracyjne, inscenizowane przy piosence.
830 - 900 Śniadanie (w tymczynności higieniczno- porządkowe).
900 -1000 Zajęcia dydaktyczne wg przyjętego programu wychowania przedszkolnego .
10.00- 1050 Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in. zabawy na świeżym powietrzu: zabawy ruchowe, spacery, zabawy swobodne w ogrodzie przedszkolnym, gry terenowe.
1050- 1130 Obiad I – danie (w tym czynności higieniczno-porządkowe).
1130-1200 Odpoczynek poobiedni/czas na bajkę/słuchanie muzyki relaksacyjnej.
1200-1300 Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci. Zajęcia dla dzieci objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną, m.in. z opinią, orzeczeniem PPP.
1300-1320 Obiad II – danie ( w tym czynności higieniczno – porządkowe).
1320-1500 Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe; prace porządkowe w kącikach tematycznych; zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej (stymulujące, rozwijające funkcje percepcyjno-motoryczne i społeczno-emocjonalne).
1500-1600 Rozchodzenie się dzieci - w grupach połączonych. Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci, indywidualna praca z dziećmi.

Tygodniowy rozkład zajęć obowiązkowych


Grupa "A"

Dzień tygodnia Zajęcia obowiązkowe Zajęcia dodatkowe
Poniedziałek mowa zestaw ćwiczeń ruchowych język angielski 1200
Wtorek plastyka Umuzykalnienie
religia 1230
Środa kształtowanie pojęć matematycznych zestaw ćwiczeń ruchowych religia 1200
Czwartek plastyka Umuzykalnienie
język angielski 1200
Piątek mowa zestaw ćwiczeń ruchowych

Grupa "B"
Dzień tygodnia Zajęcia obowiązkowe
Poniedziałek mowa zestaw ćwiczeń ruchowych
Wtorek plastyka umuzykalnienie
Środa kształtowanie pojęć matematycznych zestaw ćwiczeń ruchowych
Czwartek plastyka umuzykalnienie
Piątek mowa zestaw ćwiczeń ruchowych

Grupa "C"
Dzień tygodnia Zajęcia obowiązkowe
Poniedziałek mowa zestaw ćwiczeń ruchowych
Wtorek plastyka umuzykalnienie
Środa kształtowanie pojęć matematycznych zestaw ćwiczeń ruchowych
Czwartek plastyka umuzykalnienie
Piątek mowa zestaw ćwiczeń ruchowych

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP/

KLIKNIJ
BIP lub EPUAP

Poczta szkolna