portal Librus synergia

W celu uzyskania dostępu (loginu i hasła) do dziennika LIBRUS należy wysłać e-mail na adres grzedzicka2020@wp.pl

 

zerówka


Rok szkolny 2021/2022 S T A R T

Komunikat! W dniu 10 września odbędzie się pierwsze spotkanie z Rodzicami przedszkolaków Grup "0" w SP5 Hallera4 w sprawie organizacji roku szkolnego 2021/2022. Szczegóły spotkań u wychowawców. Zapraszamy!

Zakończenie roku 2020/21
Żegnamy rok katechetyczny

22 czerwca na lekcji religii wybraliśmy się do naszego parafialnego Kościoła pod wezwaniem Trójcy Świętej. We wspólnej modlitwie dziękowaliśmy za cały rok szkolny, za rodziców, wychowawców, pracowników szkoły. Również prosiliśmy o udane i bezpieczne wakacje. Dzieci w zerówce otrzymały Dyplomy na zakończenie lekcji religii. Składam gratulacje dzieciom, wielkie  podziękowanie rodzicom i wychowawcom za  współpracę.  Życzę udanych i bezpiecznych wakacji!! s. Damiana

Certyfikat

Klasa 2A czyta pięciolatkom

Klasa 2A 16 czerwca zaprosiła grupę pięciolatków z Grupy "A" na wspólną lekcję. Uczniowie zadeklamowali wiersze Jana Brzechwy i zaśpiewali piosenkę. Przedszkolaki odwdzięczyły się i również zaśpiewały "szkolniakom". Drugoklasiści przeczytali również swoim młodszym kolegom książkę pt. "Trzy Świnki". Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a wszyscy uczestnicy uważnie słuchali czytających.
                                                                                            info. A. Radomińska

Boockrossing'2021

15 czerwca obchodziliśmy Święto Wolnych Książek. Grupa "0" C wzięła udział w Akcji. Dzieciaki zadawały mnóstwo pytań i bardzo chętnie uwolniły kilkanaście książek. Warto czytać! Od Zerówki. 

                                                                                                    info. D. Łoś

Język angielski w Zerówce

Oto wieści z nauczania stacjonarnego. Zajęcia- język angielski. 9 czerwca dzieci ćwiczyły materiał przerobiony przez cały rok wykorzystując tablicę interaktywną. #SP5 #TIK #językangielski                         

info. G. Młyńska


 Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Idź ty lepiej, Koziołeczku, szukać swego Pacanowa"

Obycie umila życie czyli lekcja savoir - vivru

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia w Dzień Ziemi w sześciolatkach Grupa "C" było ciekawie. Nasze przedszkolaki uczyły się jak żyć ekologicznie i zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom-Ziemię, aby był czysty, zdrowy i piękny.
info i fot. S. Smeja

"Świeć przykładem - bądź widoczny"

  

W poniedziałek 22 marca 2021 r. odwiedzili w reżimie sanitarnym Szkołę Podstawową nr 5 w Kwidzynie policjanci z KPP. Dzielnicowy, wspólnie z funkcjonariuszką zajmującą się profilaktyką społeczną, spotkali się z dziećmi z „Zerówki”, aby opowiedzieć o zagrożeniach czyhających podczas zabawy, pobytu w domu i na podwórku oraz w kontakcie z obcymi. Mundurowi mówili także m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym drodze z domu do szkoły oraz z powrotem. Na koniec spotkania dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe. Celem akcji „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!” jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych. Policjanci mówili dzieciom, że korzystanie z elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, a szczególnie pieszych, powinno być świadome. Samo posiadanie elementów odblaskowych nie wpływa na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Należy je nosić w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego – informuje mł. asp. Anna Filar, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie. Dziękujemy za wizytę.

fot. arch. KPP


Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Szczegóły poniżej!


8 marca w Grupie "C"

 

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z grupy 6-latków "C" przygotowali dla swoich koleżanek niespodziankę. Były kwiaty, upominki, tradycyjne "Sto lat", a nawet tort lodowy.
info. S. Smeja

Pączki w rączki

 

Zgodnie z tradycją sześciolatki z Grupy "C" przygotowują się do Tłustego Czwartku i pieką (robią) pączki. Smacznego! 10 lutego 2021r.

info. i fot. S. Smeja


Wesoły karnawał

Sześciolatki z Grupy "C" przy okazji rozmowy o zwyczajach karnawałowych przebrały się. Zrobiło się kolorowo i karnawałowo.

inf. S. Smeja luty '2021


Karmnik dla ptaków

Zerówka z Grupy "C" nie próżnuje i ptasią stołówkę przygotowuje. Będziemy pomagać ptaszkom przetrwać zimę. Brawo przedszkolaki.
Styczeń '2021

Ramowy rozkład dnia

GodzinaForma aktywności
7:00-8:00Schodzenie się dzieci - w grupach połączonych. Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci m.in. konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, aktywność w kąciku książki, itp., indywidualna praca z dziećmi.
8:00-8:15Zabawy wspierające rozwój zmysłów oraz procesów poznawczych.
8:15-8:30Ćwiczenia poranne/zabawy ilustracyjne, inscenizowane przy piosence.
8:30-9:00Śniadanie (w tym czynności higieniczno- porządkowe).
9:00-10:00Zajęcia dydaktyczne wg przyjętego programu wychowania przedszkolnego.
10:00-10:50Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in. zabawy na świeżym powietrzu: zabawy ruchowe, spacery, zabawy swobodne w ogrodzie przedszkolnym, gry terenowe.
10:50-11:30Obiad I – danie (w tym czynności higieniczno-porządkowe).
11:30-12:00Odpoczynek poobiedni/czas na bajkę/słuchanie muzyki relaksacyjnej.
12:00-13:00Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci.
Zajęcia dla dzieci objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną, m.in. z opinią, orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej.
13:00-13:20Obiad II – danie ( w tym czynności higieniczno – porządkowe).
13:20-15:00Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe; prace porządkowe w kącikach tematycznych; zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej (stymulujące, rozwijające funkcje percepcyjno-motoryczne i społeczno-emocjonalne).
15:00-16:00Rozchodzenie się dzieci - w grupach połączonych. Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci, indywidualna praca z dziećmi.
 

Tygodniowy rozkład zajęć obowiązkowych

Grupa "A"

Dzień
tygodnia
Zajęcia
obowiązkowe
Zajęcia dodatkowe
Poniedziałek mowa zestaw
ćwiczeń ruchowych
język angielski 1200
Wtorek plastyka Umuzykalnienie religia 1230
Środa kształtowanie
pojęć matematycznych
zestaw
ćwiczeń ruchowych
religia 1200
Czwartek plastyka Umuzykalnienie język angielski 1200
Piątek mowa zestaw
ćwiczeń ruchowych

Grupa "B"

Dzień
tygodnia
Zajęcia
obowiązkowe
Poniedziałek mowa zestaw ćwiczeń ruchowych
Wtorek plastyka umuzykalnienie
Środa kształtowanie pojęć matematycznych zestaw ćwiczeń ruchowych
Czwartek plastyka umuzykalnienie
Piątek mowa zestaw ćwiczeń ruchowych

Grupa "C"

Dzień
tygodnia
Zajęcia
obowiązkowe
Poniedziałek mowa zestaw ćwiczeń ruchowych
Wtorek plastyka umuzykalnienie
Środa kształtowanie pojęć matematycznych zestaw ćwiczeń ruchowych
Czwartek plastyka umuzykalnienie
Piątek mowa zestaw ćwiczeń ruchowych

Poczta szkolna

lekturki spod chmurki

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 40 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP