portal Librus synergia

W celu uzyskania dostępu (loginu i hasła) do dziennika LIBRUS należy wysłać e-mail na adres grzedzicka2020@wp.pl

 

luty

29 lutego święto szkoły
ssz
W sobotę 29 lutego w obu budynkach odbyły się uroczystości i spotkania w ramach ŚWIĘTA SZKOŁY. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, rodzice oraz przyjaciele szkoły. Była to świetna okazja do wręczenia nagród uczniom z najwyższymi wynikami w nauce oraz pogratulowania ich rodzicom sukcesów naszych uczniów. Uczynił to dyrektor szkoły pan Mirosław Dudek, który na zakończenie części oficjalnej wręczył odznakę "Przyjaciel Szkoły" p. Jarosławowi Judzińskiemu i p. Katarzynie Bednarek. Dyrektor pogratulował również uczniom i rodzicom tych uczniów, którzy zostali laureatami i finalistką tegorocznych kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Nagrodzeni uczniowie, których średnia ocen za 1 semestr wyniosła co najmniej 4,75: klasa 4a: 1. Kolasiński Fabian 2. Kupś Łukasz 3. Kuriata Filip 4. Kolasińska Maja 5. Pakalska Natalia Klasa 4b 1. Szalczewska Nina 2. Rodzik Dawid Klasa 5b 1. Kurzyńska Alicja 2. Tajar Nadia 3. Marcinkowski Leon 4. Łąsiak Kinga Klasa 5c 1. Rutkiewicz Alicja 2. Dudkiewicz Igor 3. Cichy Paweł 4. Woźniak Wiktor 5. Dąbrowski Maciej 6. Gryk Mateusz 7. Darda Jakub 8. Wielgosz Julia Klasa 5d 1. Szymański Kamil Klasa 6b 1. Fryczyńska Julia Klasa 7b 1. Łompieś Lena - najwyższa średnia w szkole - 5,43 2. Więciarz Kornelia 3. Krauze Aleksandra 4. Szczypińska Julia 5. Rutkiewicz Joanna 6. Młot Oliwia 7. Kamińska Zuzanna 8. Kalinowski Paweł Klasa 7c 1. Gadomska Amelia 2. Marchlewicz Nikola Klasa 8a 1. Dudkiewicz Grzegorz 2. Brodecka Daria Klasa 8b 1. Łapkiewicz Klaudia Ten dzień został uświetniony przez szkolnych artystów, a hasłem przewodnim występów była "Historia Znaku Rodła - 5 prawd Polaków". Była to doskonała lekcja historii i patriotyzmu okraszona wspaniałymi wrażeniami artystycznymi. Przedstawienie zostało przygotowane przez polonistkę p. Marię Kapuścińską i nauczycieli historii p. M. Szarłan i J. Szumowskiego, a nad oprawą muzyczną czuwał p. E. Gełdon.
swieto
Z tej okazji już w piątek klasy 4-7 rywalizowały na zawodach sportowych grając w zbijaka i unihokeja. Turnieje te przeprowadzili nauczyciele w-f p. G. Obiała i p. G. Galicki. Najlepszym drużynom klasowym wręczono dyplomy. Uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w projekcie „Żyjemy w zgodzie z naturą i zdrowym stylem życia”. Dodatkowo klasy 4 brały udział w spotkaniu z panią dietetyk M. Płoszaj „Przyjazny – Dietetyk.pl” oraz w zajęciach poruszających zagadnienia ekologii i zanieczyszczenia środowiska. Koordynatorami projektu były: Anna Nowak, Agnieszka Tynda oraz Beata Moos.
lena jest nie tylko laureatką
pol
Wielkim sukcesem Leny Łompieś i jej nauczycielki języka polskiego p. Małgorzaty Blonkowskiej jest fakt, że Lena została również finalistką Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego. Wielkie brawa, i ogromne gratulacje dla Leny. Sukces jest tym większy, że Lena jest uczennicą klasy siódmej.
DLA DOMINIKA
pp
21 lutego ruszyła kolejna akcja mająca na celu wsparcie finansowe dla chorego kolegi z klasy 5b. Koleżanki i koledzy sprzedawali ciasto. Tym razem w akcję włączyły się koleżanki z klasy 6b i 6c. Dziękujemy starszym koleżankom za pomoc dla Dominika.
[Tekst i zdjęcie: Maria Kapuścińska]

TŁUSTY CZWARTEK
cz
Z tłustym czwartkiem kojarzą nam się przede wszystkim pączki. Jak głosi przesąd, kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, ten nie będzie miał szczęścia. 20 lutego uczniowie klasy 5b chętnie zajadali się pączkami. Jednocześnie sprzedawali pączki w ramach akcji „Pomoc dla Dominika”. Dziękujemy piekarni Unipiek za pyszne pączki.
[Tekst i zdjęcie: Maria Kapuścińska]

Olejowe szaleństwo z Radością
rbt
Dnia 21 lutego 2020 roku sześciolatki z Przedszkola Niepublicznego Radość po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach eksperymentalnych „Wielka chemia w malej skali”. Tym razem przedszkolaki bawiły się olejem, sodą i octem….tworząc przepiękne kolorowe kuleczki. [Tekst i zdjęcie: Anna Grodecka]
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSKIEJ
00
19.02.20 r. uczniowie Wiktoria Talarska i Wiktor Woźniak z kl. 5c wraz z opiekunem p. Beatą Moos wzięli udział w wernisażu wystawy malarskiej Pani Aliny Hejny. Malarka studiowała elektronikę na Politechnice Gdańskiej i przez ponad 30 lat pracowała w Kwidzynie jako nauczyciel elektrotechniki i fizyki. Po przejściu na emeryturę dała dojść do głosu swojej artystycznej duszy poprzez malowanie, tkanie, dekorowanie i inne formy wyrazu, a jej znakiem rozpoznawczym stała się aborygeńska technika malowania kropkami. Pani Alina wystawiała swoje prace m. in. na Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Tkaniny Unikatowej w Bydgoszczy, Festiwalu Polskiej Kultury, Truskawec, na Ukrainie, w Kwidzyńskim Centrum Kultury, XI Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej w Turku oraz Galerii Przechodnia w Warszawie. Organizatorem imprezy była Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Kwidzynie. [Zdjęcia i tekst Beata Moos]
wielki sukces!!!
86492158_599237134259084_1989404546287271936_n
Cała czwórka uczniów naszej szkoły uzyskała tytuł laureata Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego. Są to: Lena Łompieś, Daria Brodecka, Grzegorz Dudkiewicz i Sebastian Osuch. Serdecznie gratulujemy uczniom, nauczycielce geografii pani Grażynie Koseckiej oraz rodzicom uczniów.
Kliknij - ZOBACZ POSZCZEGÓLNE WYNIKI
ww
14 lutego ponownie włączyliśmy się w akcję „Pomagamy Dominikowi”. Walentynkowe ciasta, lizaki i maskotki znikały w mig. Świętowanie walentynkowe ma już wielu zwolenników pośród nas, bo uczy okazywania uczuć, a tym samym niesie radość i zadowolenie. A my najbardziej cieszymy się z tego, że możemy pomóc naszemu koledze. Dziś przesyłamy Dominikowi z serca płynące życzenia walentynkowe.
Koledzy i koleżanki z kl. 5b
[Zdjęcia i tekst Maria Kapuścińska]

dzień bezpiecznego internetu
j
Dnia 11 lutego 2020 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Działamy razem". Podczas warsztatów chcieliśmy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Organizatorem akcji była pani J.Ważna.
[Zdjęcia i tekst Jolanta Ważna]

koło informatyczne
jola
Mini reportaż z zajęć koła informatycznego dla uczniów klas IV prowadzonego przeze p. Jolantę Ważną. Zajęcia prowadzone są w Multicentrum znajdującego się w budynku Biblioteki Miejskiej oraz na terenie naszej szkoły.
[Zdjęcia Jolanta Ważna]

10 lutego - dzień pizzy
pz
Dzisiaj w naszej szkole odbył się Dzień Pizzy przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie otrzymali papierowe spody do pizzy, na których umieszczali dowolne składniki. Jury oceniało estetykę pracy i kreatywność. I miejsce zajęła klasa 7c, II miejsce kl. 6a, natomiast III miejsce przypadło kl. 4a.
[Tekst i foto Małgorzata Blonkowska]

Uczniowie czytają przedszkolakom
pp
W dniach 4.02. - 7.02.20 roku ponownie odwiedziliśmy przedszkole „Radość” w ramach cyklicznej akcji „Uczniowie czytają przedszkolakom”. Uczniowie Julia Szczypińska i Joanna Rutkiewicz z kl. 7b, Weronika Żuromska z kl.6b oraz Wiktor Woźniak z kl. 5c przeczytali bajki z serii Smerfy. Przedszkolaki słuchały opowieści o przygodach niebieskich postaci z wielkim zaciekawieniem oraz z dużą radością.
[Tekst i foto Beata Moos]

konkurs wiedzy o historii miasta i zamku Gniew
gn
W dniu 04. 02. 2020r. uczeń naszej szkoły uczestniczył w konkursie wiedzy o historii miasta i zamku Gniew. Organizatorzy zmagań zadbali o wysoki poziom trudności pytań oraz atrakcyjną oprawę zmagań. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie pod opieka p. Jacka Ordowskiego przygotowali bogaty program artystyczny. Sam konkurs rozegrany został w murach gniewskiego zamku. W atmosferze dobrej zabawy ale też zaciętej rywalizacji uczeń naszej szkoły Mateusz Gryk zajął miejsce tuż za podium. Szczególne gratulacje należą się Mateuszowi ponieważ był jedynym zawodnikiem spoza gminy Gniew.
[Tekst i foto Jarosław Szumowski]

Pomagamy Dominikowi
dom
Nasz kolega z klasy 5 b Dominik z dnia na dzień musiał przestać chodzić do szkoły. Jego domem stał się szpital. Dominik walczy z chorobą nowotworową. Istnieje wielka szansa na wyzdrowienie i powrót do szkoły. Jednak leczenie jest bardzo kosztowne. Rodzina nie ma szans na zebranie odpowiedniej kwoty. Sami sobie nie poradzą. Wspólnie z naszymi rodzicami postanowiliśmy wesprzeć Dominika finansowo. Nasze mamy upieką ciasta, a my je w szkole sprzedamy. Ciasta będziemy sprzedawać co piątek po 3 lekcji na parterze. Zapraszamy. Dominiku, życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia. Czekamy na Ciebie. Prosimy ludzi dobrej woli o pomoc dla naszego kolegi. Dziękujemy. Więcej na: https://www.kawalek-nieba.pl/dominik-oflakowski/ (uczniowie klasy 5 b)
Pomóż Marcie odetchnąć z ulgą
33
02 lutego nasi Wolontariusze wspierali akcję „Pomóż Marcie odetchnąć z ulgą", która odbyła się na terenie teatru. Uczniowie przygotowali stoisko, gdzie były balony, ciasteczka i wata cukrowa. Dziękujemy! [Tekst i zdjęcie: M.Szarłan]

Poczta szkolna

lekturki spod chmurki

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 40 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP