rok szkolny 2021/2022

KLIKNIJ – wyprawka pierwszoklasisty
Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 zostaną podane do informacji na stronie szkoły w późniejszym terminie.

grudzień 2019

Jasełka klas 1-3
hal
W dniu dzisiejszym z wielką przyjemnością społeczność szkolna z budynku przy ulicy Hallera obejrzała cudowne przedstawienie świąteczne przygotowane przez uczniów klasy 3d pod bacznym okiem wychowawczyni p. Anny Kurpiewskiej i p. Doroty Nizio/siostry Nazarii. Poziom zaprezentowany przez uczniów był na prawdę wysoki, tak więc bez bisu się nie obyło. Serdecznie dziękujemy za wprowadzenie wszystkich w świąteczną atmosferę.
w teatrze muzycznym w gdyni
dz
W dniu 19 grudnia uczniowie klas Vc i VIa mieli okazję obejrzeć inscenizację Dziadka do orzechów, baśniową opowieść, rozgrywającą się podczas świąt Bożego Narodzenia. Spektakl przygotowali realizatorzy światowego formatu: uznany choreograf Francois Mauduit oraz utalentowany scenograf Justin Arienti. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w przygotowanych dla nich warsztatach w Sali baletowej.
Opiekun i autor tekstu oraz zdjęć - Jarosław Szumowski

finał konkursu fotograficznego
19 grudnia odbył się Finał Konkursu Fotograficznego "Kwidzyn Moje Ulubione Miasto", którego organizatorem była "Karta Euro 26 - Kwidzyn Moje Miasto". Z naszej szkoły 1 miejsce zajęła Sindi Maksym, 2 miejsce Aleksandra Krauze, a trzecie zajęły Marika Krzyżanowska i Oliwia Janda. Wyróżnienie otrzymali następujący uczniowie; Igor Kowalczyk, Jan Zawadzki, Amelia Piasecka i Patrycja Brodnicka. Serdecznie gratulujemy!
marz
Opiekun i autor tekstu oraz zdjęć - Marzena Szarłan

Jasełka szkolne
w19
W ostatnim tygodniu nauki tego roku zwracamy swoje myśli ku nadchodzącym Świętom Bożego Narodzenia. Które to już święta w naszym życiu? Każdy z nas dobrze to wie, ale przeżywamy je wciąż na nowo i każdego roku inaczej. Każdy z nas przypomniał sobie polskie kolędy, które wprowadzają nas w klimat świąteczny. Na koniec pan dyrektor szkoły Mirosław Dudek złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczno – noworoczne. Nad całością inscenizacji czuwała Anna Górska tj. siostra Benedetta, która z utalentowaną młodzieżą naszej szkoły przygotowała całe przedstawienie. Nad oprawą muzyczną przedsięwzięcia czuwał p. Eligiusz Giełdon.
WSPÓLNE KOLĘDOWANIE
gw
18 grudnia w klasie 5b odbyło się spotkanie świąteczne. Na stole rozłożone były przeróżne pyszności, ciasta własnych wypieków, pierniczki, cukierki i owoce. Każdy uczeń był zadowolony z odebranego od Gwiazdora prezentu. Wszyscy poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia, bo składaliśmy sobie życzenia i śpiewaliśmy kolędy. Oczywiście nie zapomnieliśmy o naszym koledze Dominiku. Nagraliśmy dla niego życzenia i wysłaliśmy MMS. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla nas łakoci i niespodzianki.
Opiekun i autor tekstu oraz zdjęć - Maria Kapuścińska

awans do etapu wojewódzkiego
daria
W tym roku przypada jubileuszowa XXV edycja Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej". 13 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie odbył się etap rejonowy. Uczennica Naszej szkoły Daria Brodecka zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu. Serdecznie gratulujemy.
Opiekun i autor tekstu - Jarosław Szumowski

Strażacy i ich praca
pp
11 grudnia uczniowie klasy 5b uczestniczyli w warsztatach w ramach doradztwa zawodowego. Podczas zajęć poznali pracę strażaków z IP Kwidzyn. Jednak najważniejszym punktem było udzielenie pierwszej pomocy. Uczniowie mieli okazję ćwiczyć na manekinach. Strażacy przypomnieli uczniom zasady informowania o wypadkach, zabezpieczeniu miejsca wypadku. Uczniowie zapamiętali, że pierwsza pomoc to gra zespołowa. Strażak nie tylko wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt do walki z ogniem, ale również niesie pomoc poszkodowanym i zagrożonym. Dziękujemy strażakom
Opiekun i autor tekstu - Maria Kapuścińska

warsztaty
dek
Uczniowie Naszej szkoły uczestniczą w kolejnej już edycji warsztatów hagiograficznych organizowanych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie. Warsztaty połączone z nauką dekupażu.
Opiekun autor tekstu i zdjęć - Jarosław Szumowski

Bombka - dar serca dla Hospicjum
bom
Uczniowie naszej szkoły wykonali ozdoby choinkowe, które zostały przekazane dla Hospicjum, jako dar serca od naszej społeczności szkolnej. Choinki prezentują się pięknie.
Opiekun autor tekstu i zdjęć - Krzysztofa Reszczyńska.

Anioł Nadziei
aniol
Dnia 9.12.2019r. w kwidzyńskim Kinoteatrze odbył się finał Powiatowego Konkursu Plastycznego "Anioł Nadziei". W kategorii wiekowej klas IV-VI nagrodzeni zostali następujący uczniowie: II miejsce - Nadia Tajar z klasy Vb III miejsce - Natalia Pakalska z klasy IVa III miejsce - Natalia Lamek z klasy Va W kategorii wiekowej klas VII-VIII nagrodzeni uczniowie to: I miejsce - Aleksandra Krauze z klasy VIIb II miejsce - Kornelia Więciarz z klasy VIIb II miejsce - Paweł Kalinowski z klasy VIIb. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekun autor tekstu i zdjęć - Krzysztofa Reszczyńska.

Konkursu Wiedzy o AIDS
san
Dnia 27.11.2019 odbył się szkolny etap Konkursu Wiedzy o AIDS. Dwa najwyższe wyniki uzyskały uczennice klasy 7b: Oliwia Młot i Zuzanna Kamińska. Uczennice reprezentowały szkołę na etapie powiatowym Konkursu Wiedzy o AIDS organizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie i Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kwidzynie, który odbył się 10.12.2019. Oliwia zajęła 3 miejsce, a Zuzanna otrzymała wyróżnienie.
Autor tekstu i zdjęcia: Iwona Muchlińska-Palak

MARATON PISANIA LISTÓW Amnesty International
33
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Uczennice naszej szkoły wraz z opiekunami p. Anną Nowak i p. Beatą Moos uczestniczyły w Maratonie. Były to: Szczypińska Julia z klasy 7b, Bogusz Julia, Gadomska Amelia, Marchlewicz Nikola z klasy 7c, Łapkiewicz Klaudia i Sidorowicz Julia z klasy 8b oraz Sikora Agnieszka z klasy 8a. Podczas Maratonu uczennice napisały listy w obronie młodych osób z 10 państw, w których prawa człowieka zostały złamane. Zabrałyśmy głos w słusznej sprawie. Działamy razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Imprezę zorganizowała Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Kwidzynie. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Krajnik za zaproszenie.
zabawy z noblistami
nobl
Dnia 10 grudnia sześcioosobowa grupa ósmoklasistów wzięła udział w ZABAWACH z NOBLISTAMI, które odbyły się w Zespole Szkół Społecznych w Kwidzynie. Podczas ciekawych warsztatów uczniowie mieli okazję poszerzenia swojej wiedzy oraz bliższego poznania sylwetek znanych i wybitnych Polaków.
mikołajki w 4a
3
Dnia 6 grudnia klasę 4a odwiedził Mikołaj i pozostawił paczkę pełną słodkości. Przy dźwiękach świątecznych piosenek i subtelnego tańca miło upłynął nam czas. Dziękujemy Mikołaju.
mikołajkowy turniej
olaj 6 grudnia prezenty rozdawał MIKOŁAJ w asyście tym, którzy nie dostali ich wczoraj.mik
W naszej szkole już wczoraj pojawił się Święty Mikołaj obdarowując wszystkich uczniów prezentami. Jednak zanim wszyscy otrzymali smakołyki, to w szkole odbył się Mikołajkowy Turniej dla uczniów klas 4-7. Uczniowie z ochotą wykonali szereg zadań związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia, takich jak pakowanie prezentów czy ubieranie choinki. Zaangażowanie wszystkich uczniów było naprawdę spore, a przy tym świetna zabawa. Organizacją całego przedsięwzięcia zajęła się pani Natalia Połeć. Serdecznie dziękujemy.
miko

Poczta szkolna

lekturki spod chmurki

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP

KLIKNIJ
BIP lub EPUAP