rok szkolny 2021/2022

KLIKNIJ – wyprawka pierwszoklasisty
Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 zostaną podane do informacji na stronie szkoły w późniejszym terminie.

pażdziernik 2019

Festiwal filmoteki szkolnej
img_6204 W dniach 28-30 października odbywał się X Festiwal Filmoteki Szkolnej w Warszawie, na który zaproszono przedstawicieli Szkolnego Klubu Filmowego ” Piątka” z naszej szkoły. Na festiwal zaproszono szkoły, które wzorowo angażowały się w działania projektu „Filmoteka Szkolna”. W ramach projektu uczniowie przygotowali blog filmowy, Filmową Grę Miejską, DKF oraz plan lekcji z filmem. Wszystkie te działania zostały dostrzeżone i nagrodzone uczestnictwem na festiwalu. Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy 7b - Aleksandra Krauze i Kornelia Więciarz. Były to trzy dni wielkiej przygody z filmem. Pierwszego dnia delegacja brała udział w warsztatach integracyjnych, po których uczestniczyła w kinie Iluzjon w pokazie spotów nadesłanych przez wszystkie grupy oraz seans filmu „In touch” Pawła Ziemilskiego i spotkanie z twórca, które poprowadził Michał Oleszczak. Drugiego dnia nasze uczennice były uczestniczkami warsztatów w Instytucie Audiowizualnym Filmoteki Narodowej: - maszynek optycznych, które prowadziła reżyser i scenarzysta Katarzyna Waletko, - scenopisarskich, które prowadził reżyser i scenarzysta Artur Wyrzykowski, - krytyki audiowizualnej, które je prowadziła dziennikarka kulturalna Magdalena Felis. W godzinach wieczornych brały udział w uroczystej Gali, którą uświetnił pokaz filmu „Sherlock jr” z muzyką na żywo w wykonaniu Julii Marcell. Był też czas, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w filmowej fotobudce. Trzeci dzień to udział w warsztatach charakteryzacji . Nasze uczennice miały okazje zdobyć wiele informacji na temat scenopisarstwa, sztuki operatorskiej, krytyki filmowej i przekonać się jak sobie radzą przed kamerą. Spotkania z ekspertami okazały się dla młodych filmowców zastrzykiem pozytywnej energii oraz motywacja do dalszej pracy.
Autorka tekstu: Marzena Szarłan

Kolorowe wulkany dla RADOŚCI
img_20191024_134630 Dnia 24 października 2019r. grupa Plastelinek z Przedszkola Niepublicznego Radość uczestniczyła w zajęciach doświadczalnych. W ramach innowacji pedagogicznej "Wielka chemia w małej skali...radośnie" przedszkolaki poznały nazwy szkła laboratoryjnego, następnie mieszały substancje, by w efekcie podziwiać wyniki swojej pracy. Plastelinki już zapowiedziały powrót w nasze szkolne progi, by znowu poczuć smak Wielkiej Chemii:)
Autorka tekstu i zdjęć: Anna Grodecka

jesteśmy pierwszakami
204 29 października dziewczynki i chłopcy z klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Zostali przez dyrektora szkoły pana m. Dudka pasowani na ucznia. Każdy uczeń został udekorowany tarczą szkoły.
koncert w hospicjum
66 27 października uczniowie naszej szkoły umilali czas chorym w Hospocjum. Wielkie podziękowania dla Oskara Terpiliwskiego za piękna grę na saksofonie oraz Leny Łompieś za piękne prowadzenie koncertu.
Autorka tekstu i zdjęcia: Marzena Szarłan

lekcja biblioteczna
rbt Dnia 25 października klasa 6a miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Kwidzynie. Pani bibliotekarka Agnieszka Stawowy opowiedziała m.in. o zbiorach, które mogą znajdować się w bibliotekach, jak również zaprezentowała bardzo ciekawe prezentacje multimedialne o największych bibliotekach świata.
Autorka tekstu i zdjęcia: Anna Grodecka

ZAJĘCIA W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ FILII W KWIDZYNIE
33 24 października klasa 7c wraz opiekunem p. Beatą Moos uczestniczyła w lekcji bibliotecznej w Pedagogicznej Bibliotece w Kwidzynie. Lekcję „Dzieje książki od glinianej tabliczki do e-booka ” przeprowadziła bibliotekarka pani Alicja Kosiek.
Autorka tekstu i zdjęcia: Beata Moos

zawód bibliotekarz
bib Dnia 18 października 2019 roku klasę 6a odwiedziła p. Elżbieta Płocka z Biblioteki Miejsko – Powiatowej w Kwidzynie. W ramach zajęć z doradztwa zawodowego p. Ela opowiedziała o zawodzie bibliotekarza. Serdecznie dziękujemy p. Elżbiecie za poświęcony czas i wyczerpujące opisanie zawodu, który wykonuje.
Autorka tekstu i zdjęcia: Anna Grodecka

Wyspa Zagadek 2019
2-2-1 Michał Kalinowski, który jest uczniem klasy 8b, został laureatem XIX Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu "Wyspa Zagadek 2019". Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się 17 października w Gdyni. Nagrodą za udział była wycieczka do Szwecji do Asarum i Karlshamn. W czasie pobytu na promie przeprowadzone były warsztaty związane z twórczym myśleniem. Było to ciekawe doświadczenie dla naszego ucznia. Gratulujemy sukcesu.
Tekst i opiekun Małgorzata Blonkowska

WIELKA CHEMIA W MAŁEJ SKALI… RADOŚNIE DLA RADOŚCI
ch Dnia 17 października 2019 roku sześciolatki z Przedszkola Niepublicznego RADOŚĆ uczestniczyły w zajęciach eksperymentalnych w ramach innowacji „Wielka chemia w małej skali…radośnie”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wykonywały kolejne etapy doświadczenia. Z nieukrywanym zachwytem podziwiały barwne wulkany. Z pewnością wkrótce znowu zawitają w nasze szkolne progi…
Autorka tekstu i zdjęć: Anna Grodecka

ZAJĘCIA W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ FILII W KWIDZYNIE
b 18 października klasa 6c wraz z wychowawczynią p. Natalią Połeć uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w Pedagogicznej Bibliotece w Kwidzynie. Lekcję „Historia i rodzaje bibliotek” przeprowadziła bibliotekarka pani Agnieszka Stawowy.
Autorka tekstu i zdjęć: Beata Moos

Konkurs Pieśni Patriotycznej
p9 W sobotę 19 października odbyła się w Gdańsku VII edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej, którego organizatorem jest Akcja Katolicka Archidiecezji Gdańskiej. Główną nagrodą dla zwycięzcy jest udział w Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznej organizowanym na Zamku Królewskim w Warszawie. Honorowym gościem i patronem koncertu jest Prezydent Rzeczpospolitej. Tegoroczny konkurs otworzył znakomity występ Aleksandry Krauze, która w ubiegłym roku zdobyła pierwszą nagrodę (Ola wystąpi już 9 listopada przed Głową naszego Państwa na Zamku Królewskim). Ku naszej radości w sobotę po raz drugi uczennica naszej Szkoły!!! – tym razem Kornelia Więciarz z klasy VII B, zdobyła nagrodę Grand Prix „Dużego Orła” i to właśnie ona w przyszłym roku na Zamku Królewskim będzie reprezentowała naszą Archidiecezję. Cieszymy się i gratulujemy!!! 
Tekst opiekun Anna Górska

edukacja obywatelska
img_5923 Działania naszego Szkolnego Klubu Filmowego zostały dostrzeżone i wyróżnione przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Główną nagrodą jest zaproszenie koordynatora i uczniów na 10. Festiwal Filmoteki Szkolnej, który odbędzie się 28-30.10.2019 w Warszawie. Zaproszone zostały kluby, które wzorowo zaangażowały się w zadania projektu, czyli tworzenie blogu filmowego, DKF, Filmowej Gry Miejskiej oraz planu lekcji z filmem. Gratulujemy!
Tekst opiekun klubu Marzena Szarłan

CZYTANIE JEST OK! - uczniowie czytają przedszkolakom
33 W dniu 10.10.19 roku rozpoczęliśmy cykliczną akcję „Uczniowie czytają przedszkolakom”. Uczennice Nikola Ronowska i Weronika Żuromska z klasy 6b przeczytały bajkę „Roszpunka” w grupie Ananasy w przedszkolu „Radość”.
Tekst i zdjęcia Beata Moos

wstańcie, chodźmy
beznazwy Tegoroczny XIX Tydzień Papieski obchodzimy pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. To ewangeliczne wezwanie było jednym z pierwszych zdań, które wypowiedział nowo wybrany Papież Polak Karol Wojtyła. W odpowiedzi na to zaproszenie 26 uczniów naszej szkoły wraz z s. Nazarią i s. Benedettą postanowiło wypełnić słowa św. Jana Pawła II . 15 października (w przeddzień 41 rocznicy wyboru Jana Pawła II) udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu, aby tam uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych. Ciekawy film, spacer z Janem Pawłem II, zwiedzanie katedry, podchody papieskie oraz wyśmienite wadowickie kremówki sprawiły, że wróciliśmy z Elbląga nie tylko zadowoleni, ale i ubogaceni wiedzą o naszym wielkim świętym!
Tekst Anna Górska

Pola nadziei
56 Podczas finału jesiennego etapu sadzenia cebulek żonkili na Pola Nadziei, który miał miejsce na Rondzie Jana Pawła II w dniu 15 października brali udział uczniowie naszej szkoły. Ich zaangażowanie sprawi, ze wiosną zakwitną piękne Pola Nadziei. Dziękujemy!!!
Tekst i zdjęcia Marzena Szarłan

Dzień edukacji narodowej
44 Tegoroczne obchody święta potocznie nazwanego Dniem Nauczyciela składały się z uroczystych apeli dla klas I-III, a następnie dla przedstawicieli uczniów klas IV-VIII, które odbyły się w auli budynku przy ul. Hallera 4. Na uroczystość przybyli również zaproszeni byli pracownicy SP5 i byłego Gimnazjum nr 3. Dyrektor uhonorował nauczycieli, którzy w bieżącym roku otrzymali nagrodę Burmistrza Miasta Kwidzyna; p. Grażynę Kosecką, p. Iwonę Muchlińską-Palak i p. Izabelę Zwidryn. Pogratulował również panu Michałowi Tokarskiemu, który w br. obchodzi 50-lecie pracy zawodowej.
występ artystyczny w hospicjum
51 12.10.2019 w kwidzyńskim Hospicjum wystąpiły nasze uczennice - Ola Krauze i Kornelia Więciarz. Swoimi cudownymi głosami zaczarowały wszystkich słuchaczy koncertu.
Tekst i zdjęcia Marzena Szarłan

dyskryminacja
y 8 października odbył się w naszej szkole interaktywny wykład na temat zjawiska dyskryminacji w przestrzeni szkolnej z perspektywy młodych ludzi przeprowadzony przez stowarzyszenie Akwedukt. Młodzież miała okazję zdiagnozować przypadki nierównego traktowania, dyskryminacji, nienawistnego języka oraz mowy nienawiści, z którymi mogą spotkać się w szkole lub w grupie rówieśniczej. Zdefiniowała przyczyny nierównego traktowania oraz poszukiwała sposobów na to, w jaki sposób przeciwdziałać tym zjawiskom. Młodzież została też zaproszona do krótkich aktywności w parach, mniejszych grupach, tak aby spotkanie było też szansą na wymianę opinii oraz uczenie się od siebie nawzajem.
Tekst i zdjęcia Marzena Szarłan

pola nadziei
z Mali Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu pomagali 7 października utworzyć nowe Pole Nadziei, które powstało pod kasztanem przy budynku dawnej biblioteki miejskiej. Wielkie podziękowania dla Wolontariuszy!
Tekst i zdjęcia Marzena Szarłan

rajd rowerowy
15 Dnia 05 października 2019r. odbył się V etap 55 Rajdu Rowerowego ROWERIADA 2019 organizowanego przez KTR PTTK "VENTUS" Kwidzyn. Na metę urodzinowego rajdu zjechało 94 rowerzystów. Pogoda i nastrój dopisały. Dziękujemy organizatorom za świetną organizację i niesamowicie rodzinną atmosferę. Szczególne podziękowania należą się panu Januszowi Press za olbrzymie zaangażowanie w cały rok spotkań naszej "rowerowej rodziny".
Tekst i zdjęcia Jolanta Ważna.

wioska ginących zawodów
kor 3 października uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 5d wraz z opiekunami p. B. Moos, p. A. Nowak, p. P. Obódem i p. J. Szumowskim, w ramach zajęć zawodoznawczych udali się na wycieczkę do Koronowa - Wioski ginących zawodów. Podczas wycieczki dzieci wzięły udział w dwóch warsztatach. Z gliny wykonały kaganki i świeczniki. W przerwie dzieci zwiedziły skansen, w którym mogły zobaczyć maszyny i narzędzia jakimi posługiwali się ich dziadkowie i pradziadkowie… W końcu nadszedł czas na posiłek. Ziemniaki gotowane gospodarskim sposobem wszystkim smakowały. Następnie z wikliny przygotowały koszyki i ozdobne płotki. Każdy uczestnik wycieczki przedmiot wykonany podczas warsztatów zabrał ze sobą do domu.
Tekst i zdjęcia J. Szumowski.

NAGRODZONE PODCZAS XI ROWERIADY 2019
row W słoneczną i ciepłą sobotę 5.10.2019 r. miłośnicy dwóch kółek i promujący aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu tj. Lena Łompieś, Nikola Marchlewicz, Miłosz Lesica, Patryk Lesica, Jakub Wierzejski, Ola Miloch, Wiktoria Nowak wraz z opiekunkami Natalią Połeć i p. Łompieś wyruszyli aby zwiedzać ciekawe zakątki miasta Kwidzyna. Oprócz przejazdu zaplanowanej trasy klub PTTK wraz z sponsorami przygotowali dla uczestników konkurencje: rzut podkową, rzuty do celu, Dart oraz konkurs wiedzy krajoznawczej. Nie zabrakło także pysznego żurku i kiełbaski z ogniska, którą uczestnicy zajadali się. Nagrodzeni: III miejsce w konkursie wiedzowym: Lena Łompieś, Nikola Marchlewicz, Ola Miloch. I miejsce w konkurencji Dart: Lena Łompieś.
Tekst; Natalia Połeć

Żywa lekcja historii na Zamku w Malborku
mal Dnia 3 października 2019 r. klasa 6c, 7a, 7c pod opieką p. Marzeny Szarłan i Natalii Połeć miały okazję przeżyć żywą lekcję historii na Zamku w Malborku. Uczniowie poznawali zamek dzięki przewodnikowi, który prowadził ich przez korytarze i komnaty. Po drodze można było zobaczyć piękną wystawę bursztynów, która zrobiła na uczniach wrażenie. A opiekunki doszły do wniosku, że po raz kolejny będąc na Zamku dowiedziały się nowych tajemnic Zamku.
Tekst; Natalia Połeć

ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE
rob Uczniowie z klasy 4b i 6c wraz z p. Natalią Połeć w każdy piątek odwiedzają do Multicentrum realizując koło zainteresowań z Robotyki. Uczniowie pracują w parach, kształcąc umiejętność współpracy i wzajemnego uczenia się. Budują z wykorzystaniem instrukcji, ale także własnych pomysłów. Następnie zbudowane maszyny poddane zostaną testom i zaprogramowane. Zajęcia te nie tylko fajna zabawa, ale również okazja, by nauczyć się myślenia algorytmicznego, pokonywanie swoich słabości i docenianie pracy w grupie.
Zapraszamy chętnych – Natalia Połeć.

noc bibliotek
noc 4.10.19 r. uczniowie klas 5 wraz opiekunami uczestniczyli w projekcji filmu "Ptyś i Bill" na podstawie komiksu "Ptyś i Bill" (wydawnictwo Egmont) w reżyserii A. Charolta i F. Magniera. Film opowiada o niezwykłej przyjaźni Billa, psa ze schroniska, i rudowłosego chłopca imieniem Ptyś. Bohaterowie przeżywają wiele zabawnych przygód, które nie raz wpędzają ich w tarapaty. Imprezę zorganizowała Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna Filia w Kwidzynie w ramach akcji „Noc bibliotek”. Zdjęcia pobrane z: https://nocbibliotek.org 7.10.19 r. uczniowie klasy 4 a i 4 b wzięli udział w zajęciach w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Kwidzynie. Pani bibliotekarka Joanna Wysocka przedstawiła bajkę w formie teatrzyku kamishibai pt. ”Gadatliwy ptak Narina” autorstwa Rafała Witka z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak wydaną przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródło”. Uczniowie słuchali bajki z zaciekawieniem i wielką uwagą, a na koniec zajęć otrzymali afrykańskie sznurki, którymi mogli się pobawić.
Autor tekstu Beata Moos

  PAŹDZIERNIKOWE ŚWIĘTO
  bi Biblioteka szkolna, jak co roku włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmi: „Wyobraź sobie…”. Przypominamy, iż to październikowe święto ustanowiono w 1999 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego, a jego głównym przesłaniem jest: zwrócenie uwagi na ważną rolę bibliotek w życiu szkoły w procesie edukacyjno wychowawczym, rozwijanie zainteresowań książką oraz upowszechnianie czytelnictwa zgodnie z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa.
  Autor tekstu Beata Moos

   okulary dla afryki
   8 Dobiegła końca III Ogólnopolska akcja OKULARY DLA AFRYKI czyli zbiórka używanych okularów dla mieszkańców kontynentu afrykańskiego. Nasza szkoła czynnie wzięła udział w tej akcji charytatywnej zorganizowanej przez polskich okulistów i optyków. Zebraliśmy łącznie w obu budynkach ponad 190 sztuk okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych dla dzieci i dorosłych. Okulary umyliśmy, oddaliśmy optykowi, by zbadał ich „moc”, spakowaliśmy i nasza pomoc ruszyła już do Afryki (na razie do Bielska Białej). Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tej akcji!!! Szczególnie dziękujemy rekordzistom, którzy zasypywali nas pięknymi okularami. Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny uznajemy za otwarty!!! s. Nazaria i s. Benedetta

   Poczta szkolna

   lekturki spod chmurki

   szkoła promująca zdrowie

   mleko i owoce w szkole


   facebook RADY RODZICÓW

   nasze certyfikaty

   Konto Rady Rodziców

   Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

   BIP/EPUAP

   KLIKNIJ
   BIP lub EPUAP