rok szkolny 2021/2022

KLIKNIJ – wyprawka pierwszoklasisty
Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 zostaną podane do informacji na stronie szkoły w późniejszym terminie.

wrzesień 2019


dzień chłopaka
ch Z okazji Dnia Chłopaka, wszyscy chłopcy z klasy V c otrzymali w prezencie koszulki ze swoim imieniem. Dziękujemy wszystkim Paniom, Mamom i Koleżankom za pamięć i wspaniały prezent. Chłopcy z Vc.
Autor tekstu i opiekun: Jarosław Szumowski
  pola nadziei
  pol Na rdondzie 3-go Maja wolontariusze z naszej szkoły zostali bezpiecznie przeprowadzeni przez Pana strażnika, by zasadzić cebulki na wiosenne Pola Nadziei. Następnie wolontariusze posadzili cebulki żonkili na skwerku przy Hospicjum oraz na terenie naszej szkoły przy ul. Kamiennej.
  Autor tekstu i opiekun: Marzena Szarłan

   kLASA IV a w MULTICENTRUM
   mul 25.09.2019 klasa IVa uczestniczyła w zajęciach z MultiRobotyki i MultiNauki. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki projektowania graficznego, robotyki, technologii komputerowych, samodzielnie składać robota i projektować graficzne obrazy. Czas nam szybko płynął, z przyjemnością tu powrócimy w przyszłości.
   Autor tekstu i opiekun: Krzysztofa Reszczyńska

    ZRÓB TO SAM
    11 Dnia 24 września 2019 r. klasa 5a wraz z opiekunką p. Natalia Połeć uczestniczyła w warsztatach ekologicznych na Miłosnej. Celem warsztatów było pokazanie jak samemu można wykonać filtry wodne w każdym miejscu i czasie. Prowadząca warsztaty pokazała przy pomocy okularów 3D widoki w Narodowym Parku w Górach Stołowych co zrobiło na nas wrażenie.
    Autor tekstu Natalia Połeć

     sprzątanie świata
     sw Uczniowie klasy VIIA aktywnie włączyli się do akcji Sprzątanie Świata 2019.
     Opiekun uczniów i autor tekstu Marzena Szarłan

      oGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCZEGO UŻYWANIA UMYSŁU "WYSPA ZAGADEK 2019"
      wyspa Mamy dwoje finalistów 19. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu "Wyspa Zagadek 2019". Do finału krajowego, który odbył się 21 września 2019 r. w Gdyni, zakwalifikowało się dwoje uczniów: Kornelia Więciarz kl.7b i Michał Kalinowski kl. 8b. Gratulujemy!!!
      Opiekun uczniów i autor tekstu Małgorzata Blonkowska

       smaki jesieni
       smak W sobotę 21 września miała miejsce coroczna impreza pod nazwą SMAKI JESIENI. Nasza szkoła również mała swoje stoisko wypełnione "darami natury", przetworami oraz wypiekami wykonanymi przez rodziców uczniów naszej szkoły. Było bardzo pięknie, kolorowo, jesiennie....
       A nadzieja może wszystko...
       W imieniu Kwidzyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych zapraszamy do udziału w akcji "Pola Nadziei 2019-2020" pod hasłem "A nadzieja może wszystko..." Akcja ma na celu przybliżyć ideę opieki hospicyjnej uwrażliwiającej na potrzeby cierpiących i nieuleczalnie chorych
       KLIKNIJ - ZAPISZ SIĘ KONIECZNIE
       Koordynator akcji Marzena Szarłan

        80 rocznica napaści
        17 17 września 2019 roku obchodzimy 80 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W naszym mieście miały miejsce uroczystości upamiętniające to tragiczne wydarzenie. Uczniowie z klas 3A i 3B z wychowawczyniami oraz nasze zuchy również uczcili ten ważny dzień w naszej historii. Losy Polaków, którzy stali się ofiarami sowieckich represji, podczas uroczystości przypomniał szef kwidzyńskich struktur Związku Sybiraków Antonii Dąbek. Po apelu poległych delegacje instytucji samorządowych, państwowych i społecznych, tradycyjnie składały wiązanki biało-czerwonych kwiatów na płycie symbolizującej polskich bohaterów i ofiary walk o niepodległość. Uroczystość prowadzili instruktorzy z Hufca ZHP Kwidzyn. Uczymy się być małymi patriotami. Cześć Sybirakom!
        Autor tekstu Dorota Łoś

         „Wolni i Solidarni 1989-2019”
         sol W tym roku obchodzimy 30 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu kontraktowego z 4 czerwca 1989 roku. W ich wyniku został utworzony pierwszy po II wojnie światowej niekomunistyczny rząd Polski, na czele którego stanął premier Tadeusz Mazowiecki. Dzięki uprzejmości kierownik Biblioteki Pedagogicznej p. Joannie Wysockiej 10 września br. uczniowie klasy VIII a i VIII b Szkoły Podstawowej nr 5 w Kwidzynie oraz klas pierwszych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 uczestniczyli w projekcji filmu "80 milionów" Waldemara Krzystka. Wprowadzenie historyczne przedstawił pan Zbigniew Koban. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Wolni i Solidarni 1989-2019” w ramach obchodów Roku Wolności i Solidarności.
         Autor tekstu Jarosław Szumowski

          Międzynarodowy Dzień Kropki
          krop W tym roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Na całym Świecie obchodzi się International Dot Day 15 września. Jest to święto odkrywania dziecięcych talentów, kreatywności i zabawy. Motywem przewodnim wszystkich działań jest kropka. Inspiracją świętowania tego dnia była kropka z książki o Vashti. "The Dot" autorstwa Petera H. Reynoldsa opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. W świętowaniu Międzynarodowego Dnia Kropki wzięły udział klasy 5a, 5c i 5d.
          Autor tekstu Jolanta Ważna

           Warsztaty
           pom W dniach 04-05.09.2019r. uczennice z kl.4ab i 5a na lekcjach wf wzięły udział w aktywnych warsztatach udzielania pierwszej pomocy. Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
           Autor tekstu Jolanta Ważna

            multicentrum już otwarte
            mul W siedzibie Biblioteki Miejsko-Powiatowej znajduje się również MULTICENTRUM, którego uroczyste otwarcie miało miejsce 10 września. Mieszkańcy Kwidzyna w tym uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z nowoczesnych urządzeń m.in. do nauki muzyki i robotyki. W pracowni znajdą się także symulatory energii słonecznej, czy wiatrowej oraz zestaw czujników do doświadczeń z zakresu chemii, fizyki i biologii. Więcej informacji znajdziesz na stronie multicentrum - KLIKNIJ
            rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty
            2 2 września odbyły dwie uroczystości powitania uczniów po przewie wakacyjnej. O godzinie 9:30 odbyła się uroczystość w budynku przy ulicy Hallera, gdzie serdecznie zostali przywitani przez dyrekcję i nauczycieli tegoroczni pierwszoklasiści oraz uczniowie klas drugich i trzecich. Natomiast rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas od czwartej do ósmej odbyło się w budynku przy ul Kamiennej.

        Poczta szkolna

        lekturki spod chmurki

        szkoła promująca zdrowie

        mleko i owoce w szkole


        facebook RADY RODZICÓW

        nasze certyfikaty

        Konto Rady Rodziców

        Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

        BIP/EPUAP

        KLIKNIJ
        BIP lub EPUAP