logowanie uczniów i rodziców do idziennika

W przypadku braku loginu/hasła do idziennika proszę napisać e-maila do administratora prośbę o jego przysłanie podając imię, nazwisko i klasę ucznia (nazwisko i imię rodzica):
1. Klasy 1-3 p. A. Arszyńska - aarszynska@sp5.kwidzyn.pl
2. Klasy 4-8 p. B. Cyborowska-Moch - bmoch@sp5.kwidzyn.pl
lub poprzez idziennik z konta rodzica/ucznia.

ZAPISY DO szkoły

W zakładce DLA RODZICÓW znajdują się informacje na temat rekrutacji do klasy pierwszej i czwartej oraz do oddziału przedszkolnego. Dziecko do naszej szkoły można zapisać codziennie w godzinach od 8:00 do 13:00 w obu budynkach.
Wszelkie zajęcia w szkole zostają zawieszone do dnia 10 kwietnia.
Sekretariaty szkoły są czynne codziennie w godzinach 8:00-13:00 .
OBIADY W SZKOLE - kliknij
WIĘCEJ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE K-WIRUS.

Aktualności


ODWOŁUJE SIĘ DZIEŃ OTWARTY W DNIU 14 MARCA – Zarządzenie Dyrektora Szkoły z dn.10.03.2020


W Piątce Europejski Dzień Logopedy

logopeda-png

6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Pozdrawiamy z SP5! Szczególne życzenia ślemy naszej pani logopedzie Kamili Kozieł, która niestrudzenie wspiera i pomaga uczniom w łamaniu języka i wymawianiu trudnych głosek i wyrazów. Dziś na życzenie szkolnej biblioteki czytała głośno „trzeszczące wierszyki”. Udało się!W nagrodę logopedyczny gadżet _wąs od klasy 1A i 3B. #SP5 #nauka #zabawa #logopedia #jaknieczytamjakczytam #szkolnabiblioteka #wiersze


1A w Wypożyczalni dla dzieci -Dworzec

1abiblioteka

6 marca kolejna klasa odwiedziła Wypożyczalnię dla dzieci w Bibliotece Miejsko – Powiatowej w Kwidzynie. 1A została z uśmiechem przywitana przez p. Elżbietę Muracką, która zaprosiła do oglądania księgozbioru. Pokazała jak się wypożycza książki oraz przygotowała ciekawe zadania do lektury pt. „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci „. Pierwszaki w lekko okrojonym składzie (wirusy), pokazywały scenki z życia wzięte i wypożyczyły wybrane przez siebie książki. Dziękujemy za spotkanie. Opiekunkami grupy była pani wychowawczyni Agnieszka Radomińska i koordynatorka spotkania Dorota Łoś.


1A u pana weterynarza

ww1a

5 marca uczniowie klasy 1A kontynuując temat związany ze zwierzakami odwiedziły Przychodnię Weterynaryjną przy ul. Piastowskiej. Pierwszaki miały okazję uczestniczyć w żywej lekcji weterynarii. Były bowiem świadkami badania chorego szczeniaczka. Poznały gabinety, w których wykonywane są zabiegi oraz szczegółowe badania. Na koniec lekarz weterynarii p. Mariusz Stachurski przygotował konkurs z nagrodami. (fot./tekst p. Agnieszka Radomińska)


3D na szkolnej scenie dla Babci i Dziadka

3dd

3 marca 2020 r. my, uczniowie klasy 3D zaprezentowaliśmy spektakl pod tytułem „Krasnoludki” na Dzień Babci i Dziadka. Graliśmy również na flażoletach i robiliśmy prezenty własnoręcznie. Była to ozdoba piaskowa w słoiku. Cieszyliśmy się, że mogliśmy wystąpić przed dziadkami. Widownia biła długie brawa. A my mieliśmy specjalne ukłony! Notatkę redagowały uczennice kl 3D: Faustyna Radomińska i Lena Zawadzka.


Pierwszaki z 1A poznają adopciaki

1a

3 marca pierwszaki z 1A gościły u siebie p. Marzenę Adamczyk i czworonoga Fantę z Adopciaków. Maluchy dowiedziały się jak należy dbać o zwierzaki. Poznały bliżej działalność Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt i poznały warunki przygarnięcia psa lub kota a także dowiedziały się, że mogą wraz ze swoimi rodzicami zostać wolontariuszami. Przygotowując się do spotkania z Adopciakami uczniowie przynieśli z domu pluszowego zwierzaka, dla którego wykonali przytulne legowiska. Pierwszaki po lekcji pokazały, że mają dobre serducha. Mimo,że w swoich domach mają milusińskich,to pamiętają o bezdomniakach. Podarowały dla nich karmę, smakołyki i kocyki. Do naszych dzielnych pierwszaków dołączyli niektórzy uczniowie z kl.3D i p. Magda. Warto pomagać!


Ważna sprawa INSTRUKCJA MYCIA RĄK

mycierak


Adopciaki w 1D

1dd

2 marca klasę 1D odwiedziła suczka Luna. Pani Marzena Adamczyk ze Stowarzyszenia Adopciaki bardzo ciekawie i wyczerpująco opowiadała dzieciom o opiece nad psami i o warunkach jakie musi spełnić rodzina, która chce przygarnąć pieska. Luna bawiła się z dziećmi, a dzieci były zachwycone spotkaniem. W podziękowaniu przekazaliśmy karmę dla psów, koce i zabawki. A w sekrecie zdradzimy, że pani wychowawczyni p. Agnieszka Maj po raz pierwszy trzymała psa na rękach. Warto pomagać!

dROGI UczniU

NIE MARNUJ CZASU, JUŻ DZIŚ MOŻESZ SKORZYSTAĆ Z PLATFORMY
e-podręczniki
zdalne lekcje
sprawdź swoją wiedzę
Materiały dla klas 4-7 - KLIKNIJ
ÓSMOKLASISTO zajrzyj koniecznie:
1. Informator o egzaminie ósmoklasisty KLIKNIJ
2. Wykonaj zadania: KLIKNIJ

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP

KLIKNIJ
BIP lub EPUAP

Poczta szkolna