Aktualności

Zapisz swoje dziecko do naszej zerówki i do klasy pierwszej . Więcej informacji znajdziesz w zakładce INFORMACJE/REKRUTACJA 2022/2023
XIX Tydzień Bibliotek dla czytelników klas 1 - 3

W ramach XIX Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Świat w jednym miejscu" w gościnnych progach szkolnej Biblioteki od 9 - 17 maja odbywały się warsztaty czytelnicze pt. "W Kręgu Baśni Europejskich". Młodzi czytelnicy z przedszkolnych Grup A,B i C mogli dowiedzieć się skąd pochodzą ich ulubieni bohaterowie bajek, baśni i legend. Mogli również samodzielnie te postacie odnaleźć w przygotowanych przez panią bibliotekarkę książkach .To praktyczna lekcja czytania i zdobywania informacji. Tak wygląda aktywne czytanie. Bo warto czytać!

info.D.Łoś

Konkurs międzyszkolny "Unia Europejska i Ja"

W środę 11 maja 2022 r. w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kwidzynie odbył się konkurs dla klas szkół podstawowych miasta Kwidzyna „Unia Europejska i Ja” organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzka w Gdańsku /Filia Kwidzyn oraz bibliotekę szkolną SP 5. W konkursie wzięli udział uczniowie z podstawowych szkół kwidzyńskich. Reprezentacje musiały miały 3 zestawy testów i quizów dotyczących krajów Unii Europejskiej. Konkursowe zabawy prowadzane są od 5 lat we współpracy z biblioteką szkolną SP 5 przy ul. Hallera 4 w Kwidzynie , ponieważ szkoła ta nosi imię Zjednoczonej Europy ,a zabawy przygotowane przez wspaniałą niezawodną bibliotekarkę Dorotę Łoś, integrują i uczą przyjaźni i tolerancji wszystkich uczestników. W tym roku wśród nagrodzonych prym wiedli uczniowie kwidzyńskiej „Dwójki” i „Piątki”. I tak : I miejsce zajął Albert Kaffka SP 2, II miejsce – Oliwia Walendzik SP 5 oraz Franciszek Jurczak SP 2, II miejsce – Bianka Heród SP5. Laureaci otrzymali dyplomy oraz zestawy nagród tematycznych ufundowane przez Komisję Europejska w Warszawie oraz Starostwo Powiatowe w Kwidzynie. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Kwidzynie, która przekazała także nagrody w postaci puzzle dla „wygranych” szkół. Gratulujemy i zapraszamy do następnej edycji konkursu w 2023 r.

info.Joanna Wysocka

Wiosenne konkursy literacko - plastyczne

W poniedziałek 9 maja zostały wręczone nagrody za szkolne konkursy o tematyce wiosennej: literacki "Witaj Wiosno" dla klas 3 oraz plastyczny "Kolorowa łąka " dla klas 1. Oto laureaci: Konkurs literacki :1m. Antonina Salczak kl 3 a, 2.m Szymon Kuźma kl 3d., 3m. Julia Kamecka kl 3a . Wyróżnienia: Aleksander Kopeć, Julia Matysek i Julia Orłowska (wszyscy kl 3a).Konkurs plastyczny: 1m. Teresa Jędrzejczyk 1c,2m. Aniela Powęska i Zosia Szybajło z 1c,3m. Klaudia Gosik i Julia Orkwiszewska z 1b. Gratulujemy!

info.M.Cymuta

9 maja - Dzień Europy

9 maja Dzień Europy. Piątka odświętna nadal. Bo imię zobowiązuje. Dzień Europy – święto europejskich państw, które obchodzone jest 5 lub 9 maja. W krajach, które są członkami Rady Europy, a nie są członkami Unii Europejskiej, preferowane jest obchodzenie Dnia Europy 5 maja, natomiast w państwach Unii Europejskiej obchodzi się go oficjalnie 9 maja. Tego dnia dnia 1C wzięła udział w zajęciach w szkolnej bibliotece, które przygotowała pani Dorotka .Była praca z flagami, słuchanie "Mitu o Europie" i moc ciekawych pytań i odpowiedzi. Nasza grupa przedszkolaków "A" wykonała okolicznościowe chorągiewki.

info.D.Łoś

Powiatowy Konkurs Recytatorski

7 maja (sobota) uczniowie ze szkół podstawowych z klas I-III oraz VII-VIII miasta i powiatu kwidzyńskiego zaprezentowały swoje umiejętności przed Jury w Czarnej Sali. Nasi recytatorzy SP5 Zosia 3D i Julka 1Bzdobyły laury za uczestnictwo , a Hubert 2C, Ania 2A i Tosia 1A wyróżnienie na tle ponad 40 osobowej grupy młodych recytatorów. Organizatorem Konkursu było KCK. Gratulujemy. Najbardziej cieszyli się Rodzice!

info.D.Łoś

Niech nam żyje 3 Maja

Uroczysty Apel dla klas 1-3 i przedszkolaków z okazji 3 Maja odbył się 29 kwietnia. Uczniowie klas Ia oraz Ib przygotowali apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.Cieszymy się, mogliśmy wprowadzić Was w uroczysty, a jednocześnie wiosenny, pogodny nastrój. Codziennie staramy się być dobrymi dziećmi, uczniami, a tym samym - małymi obywatelami naszej Ojczyzny. W tym trudzie wspierały nas Panie: Izabela Lemkowska, Barbara Michalik oraz Magdalena Paczkowska. Dziękujemy. Uroczyście i radośnie! FILMIK:https://www.facebook.com/1437050129874899/videos/533601671605186

info.B.Michalik

XIV Powiatowy Konkurs Czytelniczy "W Krainie Fantazji" 2022

29 kwietnia odbył się XIV Powiatowy Konkurs Czytelniczy "W Krainie Fantazji" organizowany przez PBW/Filia w Kwidzynie. W klasach młodszych mieliśmy czworo czytelników . W kategorii klas 1.uczniowie czytali "Plastusiowy Pamiętnik" Kaya Kamińska (1C)i Lenka Radomińska (1A) otrzymały wyróżnienie. Uczniowie z klasy 3. czytali "Doktora Dolittla i jego zwierzęta". Chętni czytelnicy wzięli udział w szkolnych eliminacjach organizowanych w szkolnej bibliotece. Szkołę reprezentowali najlepsi. Filip Jędrzejewski (3A) za znajomość lektury otrzymał wyróżnienie. A II miejsce w Powiecie w tej kategorii zdobyła Tosia Salczak (3A) . Brawo za czytanie i odpowiedzi na pytania otwarte jak i zamknięte. Serdecznie gratulujemy! Warto czytać!

info.D.Łoś

Wiwat Maj! 3 Maj!

Uroczysty Apel dla klas 1-3 i przedszkolaków 29 kwietnia wprowadził nas w obchody świąt majowych , szczególnie z okazji 3 Maja. Uroczyście i radośnie! Wystąpiły pierwszaki z 1A i 1B pod wodzą pań:Barbary Michalik, Magdy Paczkowskiej i Izy Lemkowskiej. W uroczystościach miejsko - powiatowych 3 Maja SP5 wystawiła poczet sztandarowy.

info.D.Łoś

Szkolne Przygody "GANGU SWOJAKÓW" w 2A

Uczniowie klasy 2a ze swoimi nauczycielami p. Izą Zwidryn, p. Marleną Olszewską w roku szkolnym 2021/2022 uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym Szkolne Przygody GANGU SWOJAKÓW. Program miał na celu ukazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska. Uczniowie poznali zagrożone i chronione gatunki zwierząt, wykonali mapę polski z uwzględnieniem zagrożonych gatunków. 21 kwietnia akcję zakończono. Gratulujemy najbardziej zaangażowanym uczniom: Oliwii Rączce, Klaudii Tolksdorf, Magdalenie Czarneckiej, Kacprowi Piłkowskiemu, Antkowi Ronowskiemu i Filipowi Małkowskiemu.

info. M. Olszewska

Akcja #Żonkil - Łączy nas pamięć

20 kwietnia w gościnnych progach biblioteki szkolnej Haller 4 odbyły się zajęcia w ramach #Akcjażonkile#Łączynaspamięć poświęcone pamięci o powstaniu w Getcie Warszawskim w jego 79. Rocznicę. Akcja jest rekomendowana przez Dział Edukacji Muzeum POLIN w Warszawie #MuzeumPOLIN. Klasy 3A i 3B obejrzały film "Będę pisać" i komentowały jego treści w oparciu o przeżycia bohaterów Natana i Zosi - naszych rówieśników z okresu II wojny światowej.Poszerzono słownictwo związane z historią wojenną ,obejrzano kopię ostatniego wydanie "Małego Przeglądu" z 1939r. Dzieci tworzyły mini komiks jako zakończenie tej wojennej historii. Była przestrzeń do refleksji na temat pomagania i roli przyjaźni w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami.#SP5#miniSU#POLIN#żonkile#historia "Nienawiść dużo łatwiej wzbudzić, niż skłonić do miłości. Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświecenia”. (Marek Edelman)

info.D.Łoś ,wsparcie A.Maj, A.Radomińska

Wielkanocy stroik - cel charytatywny

13 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu na Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny. Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: Przedszkolaki oraz Uczniowie klas I- III. Laureaci- Oddziały Przedszkolne: 1 miejsce Marcel Tomaszek GrupaA, 2 miejsce Szymon Kowalski GrupaA, 3 miejsce Karolina Maroń Grupa C oraz Juliusz Cybulski Grupa A. Wyróżnienie Elwna Dominik GrupaC.Klasy I- III: 1 miejsce Maja Chodowska kl. II C, 2 miejsce Antonina Salczak kl. III A, 3 miejsce Julia Głuszkiewicz kl. III C oraz Luca Facheris kl. I A, Wyróżnienie Nikola Górdak kl. III C. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Stroiki zostały przekazane na cel charytatywny. Laureatom jeszcze raz gratulujemy.

Info. K. Salczak, M. Murawska

Wiosenny Koncert od klasy 2A

13 kwietnia w Piątce już radośnie, wiosennie, przedświąteczne. Wesoła akademia rodem z Bullerbyn w wykonaniu klasy 2A. Klasa przeniosła nas do wiosennego Bullerbyn. Głośne czytanie i aktywne słuchanie. Wesołych Świąt! Dziękujemy! W roli babuni wychowawczyni p.Iza Zwidryn. Filmik:https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-nr-5-Kwidzyn-Rada-Rodzic%C3%B3w-1437050129874899/videos/pcb.3175269009386327/485702086675588

info.D.Łoś

Zapraszamy na wystawę pokonkursową do Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie od 6-22 kwietnia 2022r..#SP5


Pola Nadziei V Edycja 2022

10 kwietnia odbyły się kwidzyńskie Pola Nadziei V Edycja 2022 czyli akcja charytatywna na rzecz Hospicjum w Kwidzynie. Organizatorem akcji jest Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych i wolontariusze . Wielu naszych uczniów z Rodzicami włączyło się w to działanie. Przynoszono wypieki, książki i inne gadżety. Janek z 1C i Iga z 2C reprezentowali Piątkę w żonkilowym konkursie plastycznym. Dzielnie,mimo zmiennej pogody kwestowano pod Parafią Św.Trójcy. Bardzo dziękujemy za dary i czas, który był bardzo wielkim wsparciem oraz osobiste zaangażowanie uczniów , Rodziców i nauczycieli .Wiemy co to wolontariat i to, że pomaganie jest dobre. Dziękujemy!

info.D.Łoś

Konkurs "Wielkanocne Jajo"

Konkurs ,,Wielkanocne Jajo'' trwał do 11 kwietnia. Należało wykonać techniką dowolną (brystol, tektura, karton) jak największe, pięknie zdobione jajo. Jaja konkursowe udekorowały korytarze szkolne przed świętami Wielkanocnymi . 12 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs pt. ,,Wielkanocne Jajo'', adresowany do uczniów klas I-III i oddziału ,,0''. Zainteresowanie było bardzo duże. Wszystkie Mega-Jaja były bardzo kolorowe, pomysłowe, wykonane z różnorodnych materiałów, co spowodowało powstanie wielu oryginalnych i ciekawych form plastycznych. Przepięknie zdobione jaja zdobią już naszą szkołę, nadając niepowtarzalny świąteczny klimat. Dziękujemy Wszystkim dzieciom za tak duże zainteresowanie i zaangażowanie. Jak zawsze można na Was liczyć. Wyniki konkursu plastycznego:I miejsce Błażej Kondziella kl 2a, II miejsce Szymon Kuźma kl 3d, III miejsce Michał Narloch 2c .Wyróżnienia: Lena Jóźwik 1b,Miłosz Brzycki 1c,Bartosz Rosziewski 3d,Jan Kowalczyk kl 1c. FILMIK: https://www.facebook.com/1437050129874899/videos/509297684162462

Organizatorzy: M. OlszewskaK. Rudnik I. Lemkowska

Światowy Dzień Autyzmu '2022

1 kwietnia w naszej szkole SP5 budynek Hallera4, w ramach akcji Światowego Dnia Świadomości o Autyzmie nauczyciele - wychowawcy wraz z uczniami wykonali niebieskie opaski i ozdoby do sal lekcyjnych i na korytarze szkolne.Pojawiły się gazetki tematyczne dotyczące autyzmu, które w ciekawej formie przedstawiły dzieciom temat autyzmu. W tym dniu uczniowie i nauczyciele założyli niebieskie ubrania. Podsumowaniem naszej akcji był przeprowadzony Powiatowy konkurs plastyczny,który cieszył się dużym zainteresowaniem.Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone niebawem. Na chwilę obecną nadal debatujemy… wybór jet bardzoooo trudny, dlatego prosimy o jeszcze chwilkę cierpliwości. Serdecznie dziękujemy Wszystkim którzy
przyłączyli się do naszej niebieskiej akcji.Jesteście wspaniali.

Organizatorzy: p. K. Rudnik, p.M. Olszewska i p.I.Lemkowska

Szkolny Konkurs Recytatorski 2022 z Marią Konopnicką w tle

30 marca w gościnnych progach Biblioteki szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów kl.1-3 z intrygującym cytatem "Czy wy wiecie czy nie wiecie…Krasnoludki są na świecie". Dwudziestu ośmiu recytatorów wysłuchało pogodne Jury w składzie :p.Anna Topolska, p.Małgorzata Cymuta, p.Dorota Łoś i p.Robert Schodowski i po naradzie przyznało następujące nagrody :
KLASY Pierwsze : Im.Julia Orkwiszewska 1B,IIm.Antonina Piątek 1A i Tereska Jędrzejczyk 1C,IIIm. Kornelia Powęska 1C i wyróżnienia Julia Krysztofiak i Leon Paszkowski.
KLASY Drugie : Im.Hubert Grudziński 2C,IIm.Anna Potrebicz 2A,IIIm.Maja Chodowska 2C oraz wyróżnienia dla Aleksandry Tosik 2C i Rita Pawluch 2C.
KLASY Trzecie: Im.Zofia Walkusz 3D, IIm.Lena Szczęsna 3C,IIIm. Dominik Topolski 3D oraz wyróżnienie Oliwia Walendzik 3D. Do dalszego etapu wytypowano z Piątki następujących Recytatorów: 1A Julia Orkwiszewska,1A Antonina Piątek,2A Anna Potrebicz, 2C Hubert Grudziński, 3d Zofia Walkusz. Gratulujemy! Warto działać! Imprezę prowadzili członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki Dominik i Szymon z kl.3D.

info.D.Łoś

Zajęcia sportowe dla gości z Ukrainy

#SolidarnizUkrainą Zapraszamy na zajęcia sportowe dla dzieci z Ukrainy w najbliższą sobotę 2 kwietnia w godz. 12.00-14.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 ul. Kamienna 18. Mile widziane obuwie sportowe. Będzie zabawa integracyjna, mini zawody sportowe i kawiarenka. Czekamy!

info.M.Szarłan

I Konkurs Plastyczny ,,Autyzm - Jestem bliżej"

5 kwietnia 2022r. rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny „Autyzm-Jestem bliżej.'' W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 100 prac w 2 kategoriach: klasy I-III, oraz klasy IV-VIII. 6 marca Komisja Konkursowa w składzie: Kamila Rudnik, Marlena Olszewska, Izabela Lemkowska dokonała bardzo trudnej oceny zgłoszonych prac i przyznała 6 nagród i 6 wyróżnień. Jury bardzo zwracało uwagę na samodzielność prac. Efektem wyboru jest wystawa najlepszych prac w Bibliotece Miejsko-Powiatowej, oraz w naszej szkole. Konkurs miał za zadanie przekazać w dostępny sposób wiedzę, że wśród nas żyją osoby ze spektrum autyzmu, kształtować tolerancyjne postawy w stosunku do tych osób, integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi i kształtować twórcze myślenie i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji. Nagrodami rzeczowymi i dyplomami nagrodzonych zostało 12 dzieci. Zakup nagród w konkursie dofinansowany został ze środków pozyskanych od sponsorów: IGLOTECH, RIVAGIS Paweł Król, BETULA IT Łukasz Brzoza, CREDIT AGRICOLE BANK W KWIDZYNIE, NADLEŚNICTWO KWIDZYN, URZĄD MIASTA KWIDZYN.Wyniki konkursu plastycznego: ,,Autyzm- Jestem bliżej.''KATEGORIA KLAS 1-3:I miejsce – Iga Wowk, kl. III, Szkoła Podstawowa w Rakowcu II miejsce – Jakub Kawiak, kl. II a, Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie III miejsce – Julia Żurek, kl. I a, Społeczna Szkoła Podstawowa w Kwidzynie. Wyróżnienia klas 1-3:Nikola Rospierska, kl. I c, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kwidzynie Dominik Płoński, kl. III c, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie Gabriela Nojek, kl. III a, Społeczna Szkoła Podstawowa w Kwidzynie KATEGORIA KLAS 4-8: I miejsce – Laura Madeja, kl. VII d, Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie II miejsce – Ksawery Kasprzyk, kl. VII d, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzynie III miejsce – Nikola Heron, kl. VII c Laureatów konkursu wraz z opiekunem (nauczycielem) serdecznie zapraszamy po odbiór nagród dnia 12.04.2022 r. o godzinie 09:00 do Auli w Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie Hallera4 . Po wręczeniu nagród zapraszamy na mały poczęstunek.

info.M.Olszewska,K.Rudnik

@EmysRobot

W marcu rozpoczęły zajęcia językowe z nowoczesną technologią - naszym nowym uczniem Emysem #EmysRobot rozmawiamy po angielsku i gramy w gry językowe. Naukę języka obcego z zabawą mają przedszkolaki i szkolniaki! Did you know? Your children will love the English activity robot!

info.G.Młyńska

Warsztaty z kroniką w tle

W ramach obchodów 75lecia Święta Szkoły w bibliotece szkolnej odbyły się tygodniowe warsztaty czytelniczo - praktyczne. Była możliwość obejrzenia materiałów z archiwum SP5 Hallera4. Uczniowie klas 1-2-3 i przedszkolaki mogli oglądać stare kroniki, dowiedzieli się jak je tworzyć i kto się tym zajmuje. Każda klasa biorąca udział w warsztatach tworzyła własną krzyżówkę , której hasło brzmiało "KRONIKA". Dzięki tej aktywności mogliśmy powspominać, przypomnieć sobie historię szkoły i bogacić własne słownictwo i zainteresowania.W dniu otwarty szkoły 12 marca do Kronik mogli zajrzeć także osoby odwiedzające naszą "Piątkę". Zajęcia przygotowała i prowadziła p.Dorota Łoś nauczyciel - bibliotekarz.

Święto Szkoły'2022

Słowo od s.Damiany

W tym niełatwym czasie dla mojego kraju i nas wszystkich pragnę PODZIĘKOWAĆ z całego serca mojej SP5 na czele z panem Dyrektorem. Dziękuję za solidarność, wsparcie, modlitwę, wyciągniętą rękę pomocy, dar braterstwa. Szczególnie dziękuję moim uczniom. Nie potrafię wstrzymać łez z powodu Waszego daru serca,kochane dzieci. Namalowane rysunki, przytulania ze słowami: " Siostro, modlimy się za siostry rodzinę."Dziękuję za każdy gest wsparcia, każde słowo, spojrzenie.Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim darem pokoju. Proszę wszystkich o nieustaną modlitwę o pokój na Ukrainie i na całym świecie.

s.Damiana Kushnir

#SolidarnizUkrainą

Wszyscy jesteśmy zgodni, że trudnych tematów nie można unikać i zamiatać pod dywan.Trzeba stawiać im czoła i dostosowując przekaz do wieku dziecka i jego potencjału intelektualnego i możliwości poznawczych, mówić i tłumaczyć trudną rzeczywistość. W dniu 28 lutego takimi rozmowami rozpoczęliśmy lekcje. W kolejnych dniach powstały przyklasowe gazetki. Przy tarczy Szkoły pojawiły się niebiesko-żółte flagi. W czasie przerw w szkolnej bibliotece chętne dzieci mogły wykonać papierową przypinkę w barwach flagi ukraińskiej. Słuchaliśmy folkowej muzyki i oswajaliśmy swoje uczucia. Mini SU wykonał szkolną gazetkę. Można skorzystać z wystawki lektur pod hasłem "Trudne słowo - okupacja".

Info.D.Łoś

Poczta Walentynkowa czyli Wszystko Czerwone

Od dnia 31.01.2022 do 10.02.2022 w naszej szkole SP5 Hallera 4 zostanie uruchomiona POCZTA WALENTYNKOWA. Na dolnym korytarzu i pierwszym piętrze na Wasze Walentynki będzie czekała skrzynka pocztowa. Kartki zostaną rozdane 11 lutego w piątek. Pamiętajcie, aby podać imię, nazwisko oraz klasę odbiorcy. Ubierzcie się również na czerwono! Liczymy ilość czerwonych rzeczy w ramach zabawy integracyjnej - WSZYSTKO CZERWONE! Zapraszamy do wspólnej zabawy!!! Organizatorzy akcji pocztowej to: p. M. Olszewska – opiekun SU, p. K. Rudnik, p. K. Ruk oraz akcji "wszystko czerwone" panie Dorota (biblioteka) i Małgorzata (świetlica).

Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego obchodziliśmy w szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. W szkolnej bibliotece odbyły się warsztaty w ramach cyklu edukacyjnego "Sieciaki" i "Dzieci w sieci". Klasa 2A wraz z opiekunką SU p. Izabelą Zwidryn stworzyli prezentację z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, którą mogły obejrzeć klasy 1-3 i grupy przedszkolne, które także budowały "swoją sieć". Pojawiły się również klasowe plakaty promujące DBI. Zachęcamy do oglądania! https://view.genial.ly/.../presentation-dzien...

info.D.Łoś

Rok 2022 dla Wandy Rutkiewicz

Klasa 2A 1 lutego realizując na zajęciach temat - "O miłości do gór", wspominała słynną polską himalaistkę Wandę Rutkiewicz. Uczniowie zgromadzili wiele informacji na temat tej niezwykłej kobiety. Stworzyli o niej notatkę w Jamboard i rysowali himalaistkę. Rok 2022 ogłoszono rokiem Wandy Rutkiewicz.

info. I. Zwidryn

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Samorząd Uczniowski klas 1-3 składa wszystkim Babciom i wszystkim Dziadkom najserdeczniejsze życzenia: uśmiechu, słonka, szczęścia, mając nadzieję, że radość i pomyślność towarzyszyć Wam będą każdego dnia, a zdrowie służyło przez lata aż do końca świata! Ogłoszono Konkurs na portret kochanej Babci i drogiego Dziadka.

info. Opiekun Mini SU M. Olszewska

Akcja "Góra Grosza" -START

W dniach 12.01.2022 do 31.05.2022 odbędzie się w SP5 Hallera4 zbiórka w ramach XXII edycji: „Góra Grosza”. Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Jej celem jest zebranie funduszy na wsparcie podopiecznych wychowujących się poza własną rodziną (w domach dziecka, rodzinach zastępczych). Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. Zbiórka monet będzie prowadzona w Oddziale ,,0" i klasach I-III, w podanym wyżej terminie. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie: http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/xxii-edycja/Zachęcamy do aktywnego udziału! Koordynatorzy akcji Odziały ,,0" pani M. Murawska, klasy I-III pani M. Olszewska. Zapraszamy!

Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia mija 140. rocznica urodzin brytyjskiego pisarza, autora książek dla dzieci o najsłynniejszym misiu na świecie. Alan Alexander Milne napisał „Kubusia Puchatka” w 1926 r. i „Chatkę Puchatka” w 1928 r. Do śmierci pisarza jego książki zostały przetłumaczone na 12 języków i sprzedane w 7 milionach egzemplarzy. W szkolnej Bibliotece odbyło się GŁOŚNE CZYTANIE fragm. lektury .Słuchały przedszkolaki i pierwszaki oraz czytelnicy z klas 2-3, którzy tego dnia odwiedzili bibliotekę. Warto czytać!

info. D. Łoś

3A pomaga zwierzakom - "Adopciakom"

Uczniowie klasy 3A wraz z rodzicami i paniami Dorotą Buchowiecką i Agnieszką Radomińską wybrali się 14 stycznia do schroniska dla bezdomniaków, by przekazać "Adopciakom" zebraną w szkole karmę. Piątkowy wieczór był niezwykły, ponieważ uczniowie spotkali się z wolontariuszami oraz założycielką stowarzyszenia panią Marzeną, która cierpliwie odpowiadała na pytania i oprowadziła po schronisku. Po przekazaniu karmy nastąpiła wyczekiwana przez wszystkich chwila, czyli wyprowadzenie piesków na spacer. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

info. A. Radomińska


"W karnawale - modne Bale!"

Jak głosi przysłowie - "W karnawale - modne Bale!" W styczniu i lutym 2022 w klasach 1-3 odbyły klasowe Bale. Z wesołymi tańcami, dekoracją, poczęstunkiem , dyskotekową kulą i prezentacja strojów karnawałowych! Disco, disco ! Niektóre z zabaw miały swoje przewodnie hasła: "Z kamerą wśród zwierząt", "Dyskotekowy styl", "U królowej Śniegu", "Tańce - łamańce" itp. Wybierano Króla i królową balu. Brawo Wy!

info. D. Łoś

Warsztaty karnawałowe

Dnia 13 stycznia w świetlicy szkolnej z inicjatywy pani Marleny Olszewskiej odbyły się warsztaty karnawałowe. Najmłodsi uczestnicy warsztatów mieli możliwość poznania tajników wycinania i dekorowania masek. Dzieci mogły również zaprojektować swoje suknie, koszule i czapeczki karnawałowe. Z pewnością pięknie wykonane maski i zaprojektowane stroje nasi najmilsi niebawem wykorzystają na swoich balach karnawałowych organizowanych w klasach. Zajęcia były bardzo twórcze, aktywne i sprawiły dzieciom ogromną radość, a uśmiechy na ich twarzach mówią same za siebie. Dziękuję za dobrą współpracę pani Jolancie Jastrzębskiej.

Info. M. Olszewska

Biuletyn klasy 2A

Klasa 2A podczas nauki zdalnej stworzyła Klasowy Biuletyn, który będzie tworzony i wydawany raz w miesiącu. W biuletynie styczniowym klasa prezentuje swoje zadania z nauki zdalnej stworzone za pomocą narzędzi TIK. Planujemy wydać numer specjalny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Biuletyn powstał w Canvie- narzędziu, który uczniowie poznają w klasie 3.

info. I. Zwidryn

Rekord wypożyczeń - styczeń'2022

W pierwszym dniu po świętach i po nauczaniu zdalnym czytelnicy z klas 1-3 nie zawiedli! Pobiliśmy noworoczny rekord wypożyczeń! Łącznie dokonano 526 zwrotów i wyboru lektur na dn. 10 stycznia 2022! Brawo. Warto czytać i tęsknić do spotkań z książką w szkolnej bibliotece.

Info. D. Łoś