Aktualności 2022/2023

Po 4 latach przerwy nasza wspólna akcja, największe przedsięwzięcie środowiska nauczycieli bibliotekarzy, powraca! 7 czerwca o 10:00 setki tysięcy uczennic i uczniów z tysięcy bibliotek z całej Polski będzie czytać książki - dla przyjemności, bez przymusu, w miłych okolicznościach. Pokazując dorosłym, jak się czyta ! Szczegóły w Bibliotece szkolnej - ul.Oczytania 20! Zapraszamy 12 czerwca poniedziałek ,godz.10.00 - nasz Orlik i okolice Hallera4!

Dzień Dziecka - na sportowo!

Drogie Dzieciaki z SP 5! Życzymy Wam wiele słoneczka, uśmiechu i radości. Niech w Waszych sercach zawsze ciepełko gości. Bawcie się dziś wesoło, realizujcie marzenia, bo gdy minie to Święto, zostaną wspomnienia! Moc przytulasów od Waszych Pań, Dyrekcji szkoły i Opiekunów SU .

Laureaci Konkursu „Autyzm -Jestem bliżej"

Kochani! 26 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im.Zjednoczonej Europy w Kwidzynie #SP5 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Wojewódzkim konkursie plastyczny „Autyzm -Jestem bliżej". W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 250 prac w 2 kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Jury nie miało łatwego zadania i bardzo nas to cieszy, że coraz więcej mówi się o dzieciach ze spektrum autyzmu i świadomość w społeczeństwie jest coraz większa. Dzieci wykonały naprawdę przepiękne prace. Wszystkie zasłużyły na uznanie. Uroczystość wręczenia nagród swoim pięknym przemówieniem rozpoczął nasz Pan Dyrektor Mirosław Dudek. Laureaci konkursu, którzy przybyli na rozdanie nagród byli zachwyceni naszą piękną szkołą. Po uroczystym wręczeniu nagród nasi goście zostali oprowadzeni po naszej szkole gdzie mogli oglądać galerię pozostałych prac. Zawitaliśmy również w progi naszej biblioteki szkolnej gdzie pani Dorotka Łoś pięknie opowiedziała historię naszej szkoły i miasta. Nasi goście mogli obejrzeć najstarsze kroniki naszej szkoły. Zachwytom nie było końca. Na zakończenie nasi Goście zostali zaproszeni na zasłużony słodki poczęstunek. Serdecznie wszystkich zapraszamy do Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie na wystawę najlepszych prac pokonkursowych w dniach 30.05.2023 do 09.06.2023. Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym sponsorom za pomoc w dofinansowaniu nagród konkursowych. @Modent Gabinety stomatologiczne, @Firma Handlowo-Usługowa Piks Piotr Sitnicki, @Pomoc Drogowa Andrzej Wąsik, Miasto Kwidzyn. Niestety nie wszyscy laureaci mogli do nas dotrzeć nad czym bardzo ubolewamy. Zatem nagrody zostaną przesłane pocztą.

Raz jeszcze przypominamy naszych Laureatów:

KATEGORIA KLAS 1-3:

I miejsce – Natalia Trąbińska kl. 2 c Szkoła Podstawowa nr 1 w Lęborku

II miejsce – Natalia Dorawa kl. 3b Szkoła podstawowa nr 2 w Miastku

III miejsce –Lena Paul kl. 2a Szkoła Podstawowa nr 5 w Kwidzynie

Wyróżnienia klas 1-3:

Szymon Łoziński kl. 3a Społeczna Szkoła Podstawowa w Kwidzynie, Lena Jaszczor kl. 1a Społeczna Szkoła Podstawowa w Kwidzynie, Jan Kowalczyk kl. 2c Szkoła Podstawowa nr 5 w Kwidzynie;

KATEGORIA KLAS 4-8:

I miejsce – Magdalena Kołacka kl. 8b Szkoła Podstawowa nr 6 w Kwidzynie

II miejsce – Amelia Martynelis kl. 5h Szkoła Podstawowa w Kowalach

III miejsce – Lena Chabiera kl. 8b Szkoła podstawowa nr 6 w Kwidzynie

Wyróżnienia klas 4-8:

Kornelia Gliwa kl. 7a ZKiW Kolbudy, Filip Anuszek kl. 4a Szkoła Podstawowa Sadlinki, Maja Tutakowska kl. 6a Szkoła Podstawowa nr 1 w Lęborku.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym laureatom, opiekunom artystycznym i rodzicom. Organizatorzy konkursu Kamila Rudnik, Marlena Olszewska oraz koordynatorzy Izabela Lemkowska, Karolina Ruk.

Info. M.Olszewska

3A w Zielonej Szkole - Brachlewo

3A melduje 22 i 23 maja spędziliśmy w Zielonej Szkole w Brachlewie. Było SUPER, humory i pogoda dopisały. Przywitała nas, bardzo sympatyczna pani dyrektor w wiosennym wianku. Na początku zapoznaliśmy się z zasadami pobytu i musieliśmy się zakwaterować. Powlekanie pościeli, okazało się dla niektórych z nas, nie lada wyzwaniem. Mieliśmy ciekawe zajęcia ekologiczne i warsztaty w terenie. W leśnej klasie wykonaliśmy jedno z zadań naszego lekturowego projektu. Spędziliśmy że sobą wiele miłych i wartościowych chwil. Było ognisko, klasowy mecz piłki nożnej, berek za panią Marleną, piżama party, kalambury i występy na scenie. Żal było nam opuszczać to miejsce. Ze sobą zabraliśmy najbardziej "kąpiel leśną" czyli spacer po lesie w zupełnej ciszy i smaczne posiłki. To był czas budowania relacji, samodzielności i przezwyciężania własnych słabości.

Info.wych.I.Zwidryn

Imieniny świetlicy'2023

W dniach 18-19 maja świetlica szkolna obchodziła swoje święto. W roku 2019 odbyło się uroczyste nadanie imienia "Dolina Radości ". Od tamtej pory w maju obchodzimy Imieniny Świetlicy. W tym roku obchody były dwudniowe. W czwartek Świetliki brały udział w grach i zabawach ruchowych w szkolnej sali gimnastycznej. Były różne konkurencje sprawnościowe, rzuty do kosza, a na końcu wspólna zabawa w "Zbijaka". Wszyscy bawili się świetnie. Do naszej zabawy dołączyły zuchy z12 GZ "Słoneczne Promyki" z druhną Dorotką. W piątek świetliki miały słodki poczęstunek w grupach, przygotowany przez panią Małgosię i panią Karolinę. Niech nam żyje Świetlica!

Info.M.Cymuta

Tydzień Bibliotek Szkolnych

17 maja w ramach Tygodnia Bibliotek'2023 klasa 1C mogła spędzić czas w szkolnej bibliotece przy ul. Oczytania #SP5 na zabawie tematycznej pod hasłem "Kim jest bibliotekarz i kim może być czytelnik czyli ja". Celem zajęć było sprawdzenie swojej wiedzy o bibliotece, integracja w zabawie i utrwalenie pojęć związanych ze słowem czytelnik, biblioteka, książka. Klasa spisała się na medal. Każdy chciał "wyskoczyć z książki" i tworzył swój plakat. Spotkanie zakończyło się wypożyczeniem ulubionej lektury. Czytamy!

Info.D.Łoś

Ogólnopolski sprawdzian dla Trzecioklasistów'2023

Trzymamy kciuki za Trzeciaków z SP5. Klasy 3A, 3B, 3C przystąpiły 11 maja do Ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji trzecioklasisty z OPERONEM pod hasłem "Poznajemy Polskę". Powodzenia!

Forum Teatralne

Klasy 1A i 1B wybrały się 11 maja na XXIX Kwidzyńskie Forum Teatralne Placówek Kształcenia Specjalnego. Pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć występy młodych aktorów z placówek kształcenia specjalnego. Było to wydarzenie, które miało szczególnie walory wychowawcze, rewalidacyjne i rehabilitacyjne. Na koniec było miłe spotkanie z p. Michałem Juszczakiewiczem - aktorem i prezenterem telewizyjnym, którego znamy min z programu "Od przedszkola do Opola".

Info.A.Radomińska

Miejski Konkurs "UE i Ja" dla uczniów klas trzecich

10 maja w ramach Tygodnia Bibliotek'2023 odbył się w przyjaznych progach Biblioteki szkolnej #SP5 Miejski Konkurs Wiedzowy pod hasłem "Unia Europejska i ja". Celem konkursu jest sprawdzenie swojej wiedzy o UE, integracja w zabawie i utrwalenie zasad współpracy i działania w UE. Były zabawy z flagami, test i gry pod hasłem "Zjednoczeni w różnorodności". Uczestnicy Konkursu bardzo się zintegrowali. W zmaganiach wiedzowych i zabawach integracyjnych wzięły udział 4 drużyny. Najlepsi okazali się uczniowie ze SPOMS zdobywając łącznie 175 pkt., drugie miejsce zdobyła SP5, trzecie SP4, a czwarte SP2. Indywidualnie wygrali oraz przyjęli nagrody i gratulacje:

I m.David Detmer SPOMS,

II m.ex aequo Dobrosława Tamulewicz SPOMS, Kajetan Mikłaszewicz SPOMS, Maja Kućmierowska SP2, Max Chudzicki SP5 3A

III m. Hanna Szymańska SPOMS.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy laureatom. Zapraszamy za rok! Konkurs przygotowany został przez panie Joannę Wysocką Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku Filia w Kwidzynie i Dorotę Łoś.

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy, by wszystkie życzenia okazały się do spełnienia. Aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości. Abyśmy kroczyli przez życie godnie i niech symbol boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do spełnienia. Wesołych Świąt!

Zapraszamy na Konkurs'2023

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zjednoczonej Europy w Kwidzynie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym   "Autyzm - Jestem bliżej" na plakat promujący Światowy Dzień Świadomości Regulamin konkursu i plakat w linku:
https://drive.google.com/drive/folders/1KoWzCPiUp26exqeQtDx7qGntJz_Pfm5l?usp=sharing

W dniu 5 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny'2023" zorganizowanego dla przedszkolaków i klas 1-3. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W związku z tym, że wszystkie prace konkursowe były bardzo piękne - Jury przyznało po dwa miejsca I, II i III.

I MIEJSCE Karolina Maroń grupa 0 "B", Klaudia Cichwiecz grupa 0 "A".

II MIEJSCE- Olaf Ungrowski grupa 0 "B", Oliwia Rączka kl. IIIA.

III MIEJSCE - Marcelina Śliwińska grupa 0 "B", Daria Miernik grupa 0 "A".

Wyróżnienie - Kacper Piłkowski kl. IIIA. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zaangażowanie, a laureatom jeszcze raz gratulujemy.

Info. K. Salczak