rok szkolny 2021/2022

KLIKNIJ – wyprawka pierwszoklasisty
Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 zostaną podane do informacji na stronie szkoły w późniejszym terminie.

maj

W krainie fantazji
c2-1 31.05.19 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym „W krainie fantazji”, który zorganizowała PBW Filia w Kwidzynie. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych: I – klasy 1, II- klasy 2 i 3, III- klasy 4, 5 i 6, IV klasy 7, 8 i 3 gimnazjum. Każda z grup musiała przeczytać inne książki. Grupa III musiała przeczytać „Nie kończącą się historię” M. Ende, a grupa IV trzy części „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa. Uczniowie rozwiązywali bardzo szczegółowy test, który zawierał zarówno pytania otwarte jak i zamknięte. Uczennica Nina Tsepurdey z kl. 3 d zajęła I miejsce, a Monika Najder z kl. 3d otrzymała wyróżnienie. Uczniowie klas młodszych również zostali wyróżnieni: Grzegorz Maron z kl. 5c oraz Jan Zawadzki z kl. 6a. Wszystkim gorąco gratulujemy!
Opiekun i autor tekstu - Beata Moos

  w teatrze muzycznym
  32 W dniu 29 maja 2019 roku, uczniowie klasy IV c mieli przyjemność obejrzenia przedstawienia o chłopcu, który nie chciał dorosnąć, czyli Piotrusia Pana. Rewelacyjna aranżacja artystów z Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz efekty 3D zapewniły niezapomniane wrażenia. Każdy w widzów mógł się przez chwilę przenieść do Nibylandii aby latać z Piotrusiem Panem, walczyć z Kapitanem Hakiem czy bawić się z zagubionymi chłopcami, Wendy, Jasiem czy Misiem… Opiekunami byli p. Mirosław Dudek i p. Jarosław Szumowski
  szkoła z talentem
  pl Dnia 28 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Lokalną Fundację Filantropijną "Projekt" - Szkoła z Talentem. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali uczniowie: Lena Czyżewska kl. IIb, Lena Chabiera kl. IVd, Ola Krauze kl. VIb, Kornelia Więciarz kl. VIb, Amelia Gadomska kl. VIc, Wiktoria Krawczyk kl. VIIb oraz uczniowie klas III gimnazjum: Julia Pokwicka, Karolina Młot, Emilia Grycuk i Konrad Czajczyk. Różnorodność technik plastycznych i tematów przedstawionych w pracach uczestników świadczy o wysokim poziomie i kunszcie artystycznym. Czekamy na ogłoszenie wyników...
  Opiekun i autor tekstu - Krzysztofa Reszczyńska

   Z aparatem fotograficznym w terenie
   fot Dnia 27 maja 2019 r. nasi uczniowie: Filip Kochanowski, Stanisław Sadowski, Lena Ciesielska, Wiktoria Przybysz wraz z opiekunem p. Natalią Połeć przy szkole SP4 w Kwidzynie szukali fajnych ujęć fotograficznych na łonie natury. Nasi utalentowani fotografowie przesłali 5 najładniejszych zdjęć organizatorowi konkursu Szkoła z Talentem…,a teraz czekamy na wyniki, które mamy nadzieję usłyszeć jeszcze przed końcem roku szkolnego.
   Autor tekstu: Natalia Połeć

    VII festyn rodzinny
    fe Tegoroczny siódmy już festyn, który odbył się 25 maja w budynku przy ul. Hallera przebiegał pod hasłem "Zjednoczeni - utalentowani". Rozpoczął się od podziękowań dla pomysłodawcy p. Bohdana Storozuma, który przy wsparciu członkiń Rady Rodziców p. Justyny Malec-Dudkiewicz i p. Joanny Kalinowskiej i współpracy z dyrekcją szkoły i pracownikami szkoły, zaprosili do integracji, zabawy i prezentacji młodych talentów w naszej szkole. Każdy znalazł coś dla siebie, od poczęstunku po zabawy plenerowe i oglądanie dziecięcych występów. Sceną rządziła para prowadzących p. Joanna Kalinowska i p. Wiesław Major prowadząc także aukcję sponsorowanych gadżetów. Wszystkie zakątki "Piątki"; boisko, dziedziniec, Orlik, scena były zapełnione działaniami. Była zjeżdżalnia, bańki mydlane, koło szczęścia, zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy, lego, gry i zabawy edukacyjne, wirtualne gry, zdrowy kącik, słodki raj, wystawki klasowe, zabawy językowe, spotkania ze strażakami, jazda na rolkach, pokazy z ratownictwa i programowania. Grill zachęcał do poczęstunku, a pyszne ciasta od rodziców, wata cukrowa i gorąca grochówka dodawały sił do spędzania czasu na wolnym powietrzu. Dziękujemy rodzicom, wszystkim instytucjom i sponsorom, którzy wsparli tegoroczny Festyn.
    z wizytą w II LO
    dav 23 maja 2019r. uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą p. Anną Grodecką oraz z p. Radosławem Martyką mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, zorganizowanych przez nauczycieli, uczniów i absolwentów II LO w Kwidzynie. Uczniowie skorzystali z fantastycznej zabawy interaktywną piaskownicą, w której odwzorowywali kontynenty. Wiele emocji dostarczyły pokazy chemiczne, jak również gry i zabawy matematyczne. Z chęcią do NOWEGO wrócimy i się jeszcze pouczymy.
    Autor tekstu: Anna Grodecka

     wycieczka szkolna do stolicy
     3 W dniach 13-17 maja uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy. Podczas pobytu odwiedzili wiele ciekawych miejsc m.in Muzeum Żydów Polskich Polin, Muzeum Kolejnictwa, Sejm i Senat, Muzeum Narodowe, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego, Warszawskie Łazienki i wiele innych. W środę uczniowie spędzili dzień z przewodnikiem, który oprowadził ich "Szlakiem Alka”, "Zośki” i "Rudego”. 16 maja młodzież spotkała się z Powstańcami Warszawskimi: Panią Danielą "Pszczołą” Ogińską z 7 Pułku Piechoty Legionów "Garłuch” oraz Jakubem "Tomaszem” Nowakowskim z Batalionu "Zośka”. To spotkanie było niesamowitą i wzruszającą lekcją historii, której uczniowie nigdy nie zapomną. Mimo złej pogody humor nas nie opuszczał!
     Autor tekstu i organizator wycieczki: Jarosław Szumowski

      III WOJEWÓDZKI TURNIEJ CZYTELNICZY „MOLE KSIAŻKOWE”
      POD HASŁEM „W ŚWIECIE POWIEŚCI KRYSTYNY SIESICKIEJ”
      mos Uczennice naszej szkoły Wiktoria Dombrowska z kl. 5c i Weronika Biedacha z kl. 8b wzięły udział w III Wojewódzkim Turnieju Czytelniczym „Mole Książkowe” pod hasłem „W świecie powieści Krystyny Siesickiej”. Konkurs polegał na przeczytaniu książek pt. „Zapałka na zakręcie”, „Jezioro osobliwości” , „Przez dziurkę od klucza” i udzieleniu odpowiedzi on - line na pytania z danej powieści. Dziewczęta doskonale poradziły sobie z 3 etapami konkursu, jednak zabrakło trochę szczęścia, aby wejść do finału. Obu uczennicom serdecznie gratulujemy.
      Autor tekstu: Beata Moos

       III drużyna w powiecie kwidzyńskim
       no 21 maja odbył się finał powiatu w PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła w nim III MIEJSCE. Serdeczne gratulacje dla Wiktorii Płocharz kl. 3e, Maji Makarewicz z kl 3d, dziewczyn z klasy 3b; Ines Jezierskiej, Anny Gapa, Klaudii Wyczling, Julii Pokwickiej i Sandry Maciejewskiej!
       la 4 kwietnia w Muzeum II Wojny Światowej uczniom szkół podstawowych i 5 kwietnia w sali BHP w Gdańsku gimnazjalistom, Pomorska Kurator Oświaty p. Monika Kończyk wręczała zaświadczenia uzyskania tytułu Laureata w bieżącym roku szkolnym. h Trzy gimnazjalistki i dwoje uczniów z klasy ósmej naszej szkoły takie zaświadczenia z rąk pani kurator podczas uroczystej gali otrzymało. Są to; ALEKSANDRA SZAFRANOWICZ, OLIWIA STOROZUM, NATALIA PIÓR, oraz Hubert Brzozowski i Hubert Doroś.
       finał programu "dobry wybór"
       w2 Dnia 11 maja 2019 r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Kwidzynie odbył się 13 Finał Programu Profilaktycznego „Dobry Wybór”. Uczniowie klas VI realizowali program w ciągu całego roku szkolnego, zdobywając punkty za wykonanie zadania. Podczas Finału musieli wykazać się wiedzą, talentem i sprawnością, by pokonać w zdrowej rywalizacji pozostałe szkoły naszego miasta. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klas: VI a pod nazwą „Dzikie dżdżownice” - opiekun p. W. Major, VI b pod nazwą „Lamorożce pani Gosi” - opiekun p. M. Blonkowska VI c pod nazwą „White Dragons” - opiekun p. J. Warmińska Podczas finału uczniowie pod opieką wychowawców i rodziców mieli do pokonania 10 zadań. Rywalizacja była duża, ponieważ walczono o ciekawe nagrody. I udało się. Uczniowie klasy VIB „Lamorożce pani Gosi” zdobyli III miejsce. Gratulujemy uczniom i wychowawcy.
       Autor tekstu: Anna Nowak

        Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
        br Dnia 07.05.2019r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. – etap miejski. Startowały w nim I kategoria: czteroosobowe reprezentacje z klas 4-5 oraz II kategoria: trzyosobowe drużyny z klas 6-8 i gimnazjum. Uczestnicy Turnieju na początku rozwiązywali zadania testowe z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, później odbyła się część związana z udzielaniem pierwszej pomocy. Następnie zawodnicy musieli się wykazać umiejętnościami praktycznymi jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego oraz na torze przeszkód. W I kategorii II miejsce zajęli: Alicja Duliban kl. 5a, Amelia Kowalska kl. 5a, Kacper Grembowski kl. 5b, Artur Baźmirowski kl. 5b. A w II kategorii II miejsce zajęli: Adam Dudkiewicz kl. 8b, Hubert Brzozowski kl. 8b, Igor Kowalczyk kl. 6a. Gratulujemy!

Poczta szkolna

lekturki spod chmurki

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP

KLIKNIJ
BIP lub EPUAP