rok szkolny 2021/2022

KLIKNIJ – wyprawka pierwszoklasisty
Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 zostaną podane do informacji na stronie szkoły w późniejszym terminie.

styczeń – luty 2019

ZAPRASZAMY
hi Zapraszamy uczniów, rodziców i mieszkańców Kwidzyna do obejrzenia wystawy okolicznościowej „Ojcowie Niepodległości”. Jest to wystawa plenerowa przygotowana przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Niestety, ze względu na duże zainteresowanie w innych miastach, wystawa będzie gościła w naszej szkole tylko do połowy ferii. Autorzy wystawy: dr Zofia Fenrych, Mateusz Lipko. Współpraca: Grzegorz Czapski, Maciej Frycz, Paweł Miedziński, Magdalena Ruczyńska, dr Paweł Skubisz, prof. Włodzimierz Suleja. Wszystkich zainteresowanych historią Polski serdecznie zapraszamy.
Z WIZYTĄ W MIEJSKO-POWIATOWEJ BIBLIOTECE
bib 6.02.19 r. uczniowie z klasy 3a gimnazjum wraz z opiekunami Dorotą Buchowiecką i Beatą Moos odwiedzili nową siedzibę Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Kwidzynie. Pani bibliotekarka Sylwia Wojtacka, pracownik czytelni naukowej, powitała nas bardzo miło i zaprosiła do wspólnego zwiedzania. Najpierw poszliśmy do multicentrum, gdzie odbywać się będą w przyszłości zajęcia z robotyki. Potem udaliśmy się do działu gromadzenia i opracowania, w którym bibliotekarze Elżbieta i Józef Piątkowscy opowiedzieli, jaka jest droga książki od jej zakupu do czytelnika. Po drodze odwiedziliśmy tez wypożyczalnię dla dzieci i wypożyczalnię dla dorosłych. Tam przyjęły nas bibliotekarki Elżbieta Muracka Elżbieta Płocka i Alicja Dobosz. Kolejnym miejscem była mediateka, w której można wypożyczać audiobooki, filmy, książki na czytnikach oraz można skorzystać z komputera. Ostatnim etapem zwiedzania była czytelnia naukowa, w której uczniowie zabawili najdłużej, chętnie zadawali pytania i radzili się bibliotekarzy, gdzie znajdą książki z różnych dziedzin nauki. Uczniom bardzo się spodobała „nowa” biblioteka. Obiecali, że powrócą w jej progi, nie tylko jako zwiedzający, ale także jako czytelnicy.
Autor tekstu: Beata Moos

Żywa lekcja historii
hist W dniu 31 stycznia uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjalnych uczestniczyli w żywej lekcji historii. Było to przedstawienie aktualne w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Poruszające zagadnienie powstań narodowo wyzwoleńczych. Bogactwo strojów i uzbrojenia ułatwiło naszym uczniom określić charakter i różnice powstań Listopadowego i Styczniowego. Prowadzący zapoznali widzów z rolą kosynierów, wojska Księstwa Warszawskiego. W wędrówce przez lata spotkali postacie z kart podręczników do historii: Tadeusza Kościuszkę, Napoleona Bonaparte, Józefa Wybickiego, Piotra Wysockiego. Ostatnią postacią przybliżoną przez p. Krzysztofa Góreckiego, była osoba Naczelnika Józefa Piłsudskiego – symbol odzyskania Niepodległości.
Autor tekstu: Jarosław Szumowski

WERNISAŻ FOTOGRAFA PIOTRA KOPECKIEGO
fot 24.01.19 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. Krzysztofą Reszczyńską i p. Beatą Moos wzięli udział w wernisażu wystawy kwidzyńskiego fotografa Piotra Kopeckiego. Swoją przygodę z fotografowaniem zaczął jeszcze w liceum, ale traktował ją jak zabawę. Od 2016 roku zaczął robić zdjęcia, pogłębił swoja wiedzę na warsztatach fotograficznych ze znanymi fotografami. W swoim fotografowaniu dąży do pokazania emocji, dynamiki i naturalności. Autor podczas procesu twórczego oświetlał modelki światłem UV. Wynikiem pracy jest niesamowita gra kolorów, światła i cienia...
biologia i język polski - awans do etapu wojewódzkiego
j p i biol Dwie gimnazjalistki; Szafranowicz Aleksandra z bilogii i Piór Natalia z języka polskiego awansowały do etapu wojewódzkiego kuratoryjnych konkursów. Olę do konkursu przygotowała biolog p. Iwona Muchlińska-Palak, a Natalię polonistka p. Katarzyna Stanikowska. Serdreczne gratulacje dla uczennic, ich rodziców oraz nauczycielek.
Geografia - awans do etapu wojewódzkiego
geografia Rozstrzygnięty już został etap rejonowy Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego w wyniku którego 4 uczniów naszej szkoły awansowało do etapu wojewódzkiego. Z gimnazjum są to Natalia Piór i Oliwia Storozum a z SP Hubert Doroś i Hubert Brzozowski. Serdeczne gratulacje dla uczniów, ich rodziców i nauczycielki p. Grażyny Koseckiej, która uczniów do konkursu przygotowała.
WOŚP
W niedzielę 13.01 kwestowaliśmy na ulicach Kwidzyna i zebraliśmy kwotę 5 254,08zł. A oto nasi wolontariusze:
IMG_9674
W sobotę 12.01.2019 w naszej szkole przy ulicy Kaminnej 18 zorganizowaliśmy zbiórkę na WOŚP. Była kawiarenka z pysznymi ciastami, kawa oraz herbata. Na sali sportowej przepiękne występy naszej młodzieży: Kornelii Więciarz i Aleksandry Krauze. Nasze talenty piosenkarskie; Radek Panieczko zagrał na akordeonie, a Łukasz Tryc i Kacpr Gubc zagrali na saksofonie i keybordzie. Kolejną atrakcją był pokaz taneczny Kamila Bużka oraz Szkoły Tanecznej Loud Street Dance. Atrakcja popołudnia to mecz piłki siatkowej. Samorząd Miasta kontra Samorząd Powiatu. Zacięta walka na parkiecie mobilizowała do aktywności obecnych kibiców. W przerwie meczu odbył się pokaz taneczny dla ostudzenia emocji zawodników i kibiców. Ostatecznie mecz wygrał Samorząd Powiatu 3:1. Zadowoleni ze swojej gry zawodnicy podziękowali sobie nawzajem za walkę.
IMG_9793 Autor tekstu: Marzena Szarłan

Miejski Dzień Wolontariusza
14 grudnia odbył się Miejski Dzień Wolontariusza organizowany przez Akwedukt, na który zaproszono wolontariuszy z naszej szkoły. Podczas tego uroczystego dnia wolonatriusze mieli okazję obejrzeć filmy o Wolontariacie Europejskim, uczestniczyć w warsztatach piernikowych oraz wymienić się doświadczeniami z wolontariuszami z innych szkół.
Autor tekstu: Marzena Szarłan

patriotyczna kartka
Dnia 10 grudnia 2018r. w Kwidzyńskich Szkołach Społecznych odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na wykonanie "Kartki patriotycznej". Wszystkie prace były na wysokim poziomie. Uczennica naszej szkoły Zuzanna Kamińska z klasy VIb zajęła II miejsce w swojej grupie wiekowej: klasy IV - VIII szkoły podstawowej. Uczeń Kamil Kamieniecki z klasy IIIe gimnazjum otrzymał wyróżnienie. Opiekunem uczniów jest nauczyciel plastyki Krzysztofa Reszczyńska. Serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów!
Z TEATRZYKIEM KAMISHIBAI W PRZEDSZKOLU „RADOŚĆ”
W ramach projektu Gimnazjaliści czytają przedszkolakom odwiedziliśmy grupę 6-latków z przedszkola "Radość”. Tym razem Oliwia Storozum z kl. 3d przeczytała bajkę „Szkoła Czi-Tam” w formie teatrzyku obrazkowego Wydawnictwa Tibum. Kamishibai to papierowy teatr, inaczej teatr ilustracji wywodzący się z Japonii. Jest to technika opowiadania, czytania wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynką (butai), na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.
Autor tekstu: Beata Moos

anioł nadziei
aniol 10 grudnia w Kwidzyńskim kinoteatrze odbył się XI Finał Konkursu Plastycznego pod nazwą "Anioł Nadziei" organizowany przez Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych połączony z Dniem Wolontariatu. Opiekunem szkolnego wolontariatu jest pani Marzena Szarłan. Laureaci z naszej szkoły odebrali swoje nagrody w odpowiednich kategoriach wiekowych: 1. Zofia Ślusarska I-III 2. Nikola Puncewicz I-III 3. Martyna Antosiak I-III 4. Adrian Puncewicz GIM 5. Magdalena Żurawska GIM 6. Daria Dziedzic GIM 7. Małgorzata Onisk GIM 8. Zofia Głowala GIM 9. Oliwia Storozum GIM 10. Jan Zardzewiały GIM 11. Nadia Kwiatkowska IV-VI 12. Julia Sosnowska IV-VI 13. Nikola Marchlewicz IV-VI 14. Aleksandra Krauze IV-VI 15. Katarzyna Halama IV-VI 16. Nadia Tajar IV-VI 17. Julia Bogusz IV-VI 18. Bartosz Halama VII-VIII Nauczyciele pod okiem których prace wykonywali uczniowie to Krzysztofa Reszczyńska i Anna Kurpiewska.
Tekst Marzena Szarłan

klip poetycki
klip Uczennice klasy 3d gimnazjum; Daria Dziedzic, Aleksandra Bińczak, Dominika Gołgowska i Sandra Srożak zostały wyróżnione w konkursie na klip poetycki podczas XII Ogólnopolskiego Turnieju Zdarzeń Artystycznych "Wieczorne Nastroje". Brawa dla dziewczyn!
Tekst Marzena Szarłan

"ZAWSZE RAZEM"
g1 Oj, działo się działo... W dniu 08.12.2018r. w sali gimnastycznej budynku przy ul. Kamiennej 18 odbyła się już po raz XIII Integracyjna Gimnazjada Rekreacyjno-Sportowa "ZAWSZE RAZEM", której organizatorem jest p. Mariola Kalińczak. W części sportowej, plastycznej i wiedzowej zmagali się uczniowie klas: Vb, Vc, VIb, VIc, VIIa, VIIb, VIIIa, VIIIb oraz uczniowie klas integracyjnych z IIIa i IIIb naszego gimnazjum. Po wspaniałej wspólnej zabawie wyłoniono zwycięzców: 1 miejsce - klasy VIIIa i VIIIb 2 miejsce - klasa VIb, 3 miejsce - klasa IIIb, 4 miejsce - klasa VIIa 5 miejsce - klasa IIIa 6 miejsce - klasa VIc 7 miejsce - klasa Vc 8 miejsce - klasa Vb 9 miejsce - klasa VIIb
Tekst Mariola Kalińczak

Poczta szkolna

lekturki spod chmurki

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP

KLIKNIJ
BIP lub EPUAP