rok szkolny 2021/2022

KLIKNIJ – wyprawka pierwszoklasisty
Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 zostaną podane do informacji na stronie szkoły w późniejszym terminie.

marzec 2019

MÓJ REGION
reszcz Dnia 28.03.2019 roku odbył się Finał XVIII Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży "MÓJ REGION". Oto klasyfikacja uczniów naszej szkoły: W kategorii wiekowej 6 - 10: WYRÓŻNIENIE - NADIA TAJAR z klasy IV b, W kategorii wiekowej 11 - 14: I MIEJSCE - AMELIA GADOMSKA z klasy VI c, II MIEJSCE - KORNELIA WIĘCIARZ z klasy VI b, III MIEJSCE - ZUZANNA KAMIŃSKA z klasy VI b, W kategorii wiekowej 15 - 18 gim: II MIEJSCE - ADRIAN PUNCEWICZ z klasy III c gim, WYRÓŻNIENIE - JAN ZARDZEWIAŁY z klasy IIIc gim. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
Autor tekstu i opiekun: Krzysztofa Reszczyńska

„Szkoła bliska pracy”
war W dniach 28 i 29 marca uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w drugiej części Projektu „Szkoła bliska pracy” organizowanego przez LOCROIX w Kwidzynie. Tym razem przedstawiciele zakładu gościli w naszej szkole, gdzie przeprowadzili warsztaty z robotyki. Uczniowie mieli możliwość skonstruowania robotów.
Autor tekstu: Anna Nowak

Wybieram szkołę, wybieram zawód
I co dalej Gimnazjalisto i Ósmoklasisto?
bty W miesiącu marcu się działo! Wszystkie spotkania uczniów klas III Gim i VIII SP miały na celu, przybliżyć oferty szkół ponadgimnazjalnych oraz zapoznać uczniów z niektórymi zawodami. I tak: 26 II – spotkanie z przedstawicielami Szkoły Ponadgimnazjalnej z Gniewu, zapoznanie uczniów z ofertą szkoły 7 III - odbyło się spotkanie z przedstawicielem OHP Kwidzyn, który przedstawił propozycję pomocy uczniom w znalezieniu praktyk. W tym samym dniu uczniowie zapoznali się z ofertą nowo powstałego LO „SPARTAKUS”. 15 III – wyjście z grupą zainteresowanych uczniów nauką w ZSP nr 2 18 III – wyjście do piekarni „Piekarnia u Pawła”, gdzie uczniowie zapoznali się z pracą piekarza. 19 III – odwiedziliśmy „Salon Fryzjerski” poznając pracę fryzjera. 21 III – wzięliśmy udział w Targach Edukacyjnych oraz odwiedziliśmy ZSO nr 2. 27 III – zorganizowano na terenie szkoły spotkanie z przedstawicielami Szkół Ponadgimnazjalnych dla rodziców. Spotkanie odbyło się w auli budynku na Hallera. Uczniowie mogli również samodzielnie odwiedzać Szkoły Ponadgimnazjalne i zapoznawać się z ofertą kształcenia w danej szkole.
Autor tekstu: Anna Nowak

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę
losy W dniu 28.03. 2019r. w ZSKPiG w Kolbudach odbył się finał wojewódzki XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”. Uczniowie naszej szkoły dzielnie rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z pomorskich szkół i uzyskali bardzo dobre wyniki: 1. Brzozowski Hubert Krzysztof kl. VIII b – tytuł laureata 2. Borzyszkowski Kacper Krzysztof kl. VIII b - tytuł finalisty 3. Jackiewicz Dawid kl. III e gimnazjum - tytuł laureata Uczniów klasy VIII przygotowywała p. Monika Brzozowska a reprezentanta klas gimnazjalnych p. Jarosław Szumowski. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Spotkanie z podróżnikiem „Alfabet Madagaskaru”
szulim 27.03.19 roku uczennice naszej szkoły Bartnicka Wiktoria, Ciepłuch Aleksandra, Miloch Aleksandra, Marchlewicz Nikola i Łompieś Lena wzięły udział w spotkaniu z panem Michałem Szulimem, podróżnikiem, dziennikarzem, muzykiem, autorem tekstów. Pan Michał jest również twórcą bloga MiejsceZaMiejscem.pl oraz cotygodniowej audycji "Miejsce Za Miejscem" na antenie Radia Dla Ciebie. Na swoim koncie ma także książkę "Miejsce za miejscem, czyli podróże małe i duże". Zwiedził całą Europę, Azję Południowo-Wschodnią, Madagaskar, Afrykę północną i środkową, Kaukaz, Iran i Bliski Wschód, Amerykę Północną oraz Karaiby. Spotkanie zorganizowała Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Kwidzynie. Opiekunem uczennic była p. Beata Moos.
WIEDZA O POŻARACH
p Dnia 26 marca 2019 r. w II LO odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap miejski. Nagrodę otrzymały: Maja Cymer kl. 5c – jako najmłodsza uczestniczka konkursu oraz Wiktoria Rewińska kl. 8b, która zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Gratulujemy!
Autor tekstu i opiekun uczennic: Natalia Połeć

Czy znasz książki Joanny Fabickiej?
sad 23.03.2019 roku uczennice Oliwia Storozum, Nikola Jaszner i Małgorzata Onisk z klasy 3d wzięły udział w VIII Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Czy znasz książki Joanny Fabickiej?” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Sadlinkach. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy 4-6 i klasy 7-8 i 3 klasa gimnazjum. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było nakręcenie filmu na podstawie lektury, który trzeba było dostarczyć do organizatorów. Uczennice najpierw musiały rozwiązać test ze znajomości lektury, a potem odbyła się część filmowa, w której odtworzono niektóre filmy wybrane przez jury. Nasze uczennice zajęły 2 miejsce i otrzymały dyplomy oraz książkowe nagrody. Mogły też osobiście porozmawiać z pisarką Joanną Fabicką i zdobyć pamiątkowy autograf. Opiekun uczennic była p. Beata Moos. GRATULUJEMY!!!
Natalia piór finalistką konkursu polonistycznego
m-polski Serdecznie gratulujemy Natalii, jej rodzicom oraz polonistce, która przygotowała Natalię do Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego p. Katarzynie Stanikowskiej.
dobry wybór
dobry Prace uczniów klas VIA, VIB i VIC wykonane w ramach realizowanego od wielu lat projektu pn. DOBRY WYBÓR w konkursie na ulotkę informującą o tym gdzie uzyskać pomoc w przypadku uzależnień dzieci i młodzieży w naszym mieście.
wielki sukces Aleksandry Szafranowicz
biol Ola jest uczennicą klasy IIIA gimnazjum i została laureatką Kuratoryjnego Konkursu Biologicznego. Nauczycielka biologii p. Iwona Muchlińska-Palak ją do tego konkursu przygotowała.
Serdecznie gratulujemy sukcesu Oli, jej rodzicom i nauczycielce.

wielki Sukces naszych geografów
20190320_103915 Cała czwórka naszych uczniów uzyskała tytuł laureata w Kuratoryjnym Konkursie Geograficznym. Są to uczennice; Natalia Piór z klasy 3A i Oliwia Storozum z klasy 3D gimnazjum oraz Hubert Doroś i Hubert Brzozowski z klasy VIIIB. Serdeczne gratulacje dla nauczycielki geografii p. Grażyny Koseckiej, która przygotowała uczniów do konkursu oraz dla uczniów i ich rodziców. Listę laureatów z gimnazjum można zobaczyć na stronie - KLIKNIJ
Listę laureatów ze szkoły podstawowej można zobaczyć na stronie - KLIKNIJ
KONKURS walentynkowy
wa4 7 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Walentynkowego. Wyróżnienie otrzymał Hubert Brzozowski z klasy 8b. Serdecznie gratulujemy!!
KONKURS CZYTELNICZO – PLASTYCZNY dla klas 5 ”Moja ulubiona książka”
77 Dnia 11.03.19 r. w bibliotece szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo-plastycznego „Moja ulubiona książka” dla klas 5. Organizatorkami konkursu były Beata Moos – bibliotekarz i Krzysztofa Reszczyńska – nauczyciel plastyki. Nagrodzeni uczniowie z rąk pana dyrektora otrzymali dyplomy wyróżnienia, nagrody książkowe i słodkie upominki. Wyróżnieni uczniowie to: z kl. 5a: Chojnicka Maja, Duliban Alicja, Laskowski Maksymilian, Ochman Julia, Sosnowska Julia; z kl. 5b: Bogusz Mateusz, Kraśnicki Karol, Śliwiński Ignacy, Żuromska Weronika; z kl. 5c: Chabucka Karolina, Miloch Aleksandra, Ostrowski Szymon, Sulej Weronika. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!
Autor tekstu: Beata Moos

W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück
20190308_124420 W dniach 8 i 11 marca w IPN Oddział w Gdańsku odbyły się eliminacje regionalne V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück”. Do eliminacji regionalnych zgłosiło się 64 uczniów z 22 szkół położonych na terenie województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas III gimnazjum: Karolina Młot, Aleksandra Basiak, Zofia Głowala, Nikola Wołoszyn i Małgorzata Onisk. Organizatorami konkursu, którego celem jest oddanie hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu, są Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie „Rodzina byłych więźniarek niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska.
Autor tekstu: Jarosław Szumowski

9 marca - dzień otwarty w naszej szkole
dn W dniu 9 marca w Naszej szkole był DZIEŃ OTWARTY. Rodzice i uczniowie przyszłych klas pierwszych i czwartych mieli okazję odbyć po salach lekcyjnych niezapomnianą podróż „koleją”. Piętra zamieniły się w perony a pracownie w przystanki, na których czekały na naszych gości niespodzianki… Rodzice mogli uzyskać wyczerpujące informacje dotyczące oferty edukacyjnej w klasach integracyjnych, klasach artystycznych oraz zajęciach rozwijających pasje i zainteresowania plastyczne, muzyczne, tańca nowoczesnego i origami. Swoją ofertę przedstawili również nasi partnerzy i przyjaciele współpracujący ze szkołą: Szkoła Języka Angielskiego Noise!, Bricks 4 Kids oraz Mażoretki, które uatrakcyjniają swoimi pokazami wszystkie uroczystości miejskie. Nauczyciele SP 5 wcielili się w konduktorów prowadzących zajęcia plastyczne ku wielkiej radości i zachwytowi naszych przyszłych "pierwszaków" oraz ich rodzin, doświadczenia wielkiej chemii w małym wydaniu, z fizyki, biologii i innych przedmiotów. Można się było zatracić w średniowiecznej historii oraz sprawdzić na wiosennym torze przeszkód. Dzień upłynął pod znakiem dobrej zabawy – każdy uczestnik otrzymywał specjalny bilet i po zebraniu pieczątek potwierdzających odbycie całej podróży brał udział w losowaniu drobnych upominków.
Autor tekstu: Jarosław Szumowski

2-marca Tegoroczne Święto Szkoły przygotowane w części artystycznej przez p. Marzenę Szarłan odbyło się pod nazwą "TALENTY w ZJEDNOCZONEJ EUROPIE". Nawiązując do połączenia Gimnazjum nr 3 im. Znaku Rodła i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Zjednoczonej Europy w 2017 roku, myśl przewodnia uroczystości wydaje się być trafiona, bo talentów wśród uczniów nigdy nie brakowało. Na wstępie gimnazjalistki Oliwia Storozum i Nikola Jaszner przywitały zaproszonych na uroczystość gości; - Pana Leszka Czarnobaja - Senatora Rzeczypospolitej Polskiej, - Pana Mariusza Wesołowskiego - Przewodniczącego Rady Miasta Kwidzyna, - Pana Romana Berę - Przewodniczącego komisji ds. Budżetu i Rozwoju Rady Miejskiej w Kwidzynie, - Panią Monikę Szerszeń - Radną Rady Miejskiej w Kwidzynie, - Panią Justynę Malec Dudkiewicz - przewodniczącą Rady Szkoły, - Pana Bohdana Storozuma - przewodniczącego Rady Rodziców, - Panią Jolantę Szulc - Prezesa Oddziału Międzygminnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kwidzynie, - Panią Emilię Kędziorę - Przedstawiciela Santander Consumer Bank Oddziału w Kwidzynie, - Panią Renatę Dzikowską - Wieloletnią dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Kwidzynie. Następnie uczennice Daria Dziedzic i Maja Makarewicz przedstawiały młodych artystów - uczniów naszej szkoły, którzy w przepiękny, artystyczny sposób pokazali to, co najlepsze w wybranym kraju Unii Europejskiej. Uroczystość w oficjalnej części uświetniły sztandary obu szkół. Dyrektor Szkoły Mirosław Dudek najlepszym uczniom w szkole wręczył upominki, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, a przedstawiciel Santander Bank wręczyła panu dyrektorowi czek na 3000 zł, które to pieniądze będą przeznaczone na potrzeby chorego Wiktora, ucznia naszej szkoły.

Poczta szkolna

lekturki spod chmurki

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP

KLIKNIJ
BIP lub EPUAP