Uczniowie lub ich rodzice proszeni są o odbieranie świadectwa szkolnego w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00-12:00 do dnia 10 lipca.
Sekretariaty szkoły są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

listopad – grudzień 2018

W pracowni Mikołaja
mik W naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję, dlatego 7.12 odbył się turniej dla klas V- VIII i III gimnazjum pod nazwą „W pracowni Mikołaja”. Głównym zadaniem uczniów było przebranie się w stroje mikołajkowe oraz przygotowanie przez klasy pracy plastycznej na w/w temat. Uczniowie reprezentowali swoje klasy w konkursach na najdłuższy łańcuch i najładniej udekorowane pierniki. Wszystkie konkurencje oceniała Komisja z SU, a zdobyte punkty będą włączone do KLASY NA MEDAL Szkolne Mikołajki rozpoczęły czas oczekiwania na najmilsze święta w roku. Czekamy na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!
Tekst Marzena Szarłan

Wioska ginących zawodów
wyc 4 grudnia uczniowie klas 4 b i 4 c wraz z wychowawcami p. M. Kapuścińską i p. J. Szumowskim oraz opiekunami p. B. Moos i p. A. Nowak udali się na wycieczkę do Koronowa - Wioski ginących zawodów. Podczas wycieczki dzieci wzięły udział w dwóch warsztatach. Z białej gliny wykonały szopki betlejemskie i inne elementy świąteczne. Następnie z wikliny przygotowały choinki. W końcu nadszedł czas na posiłek. Z pomocą instruktora uczniowie upiekli podpłomyki. Wyrobili ciasto i przygotowali farsz. Po posiłku dzieci zwiedziły skansen, w którym mogły zobaczyć maszyny i narzędzia jakimi posługiwali się ich dziadkowie i pradziadkowie… A na zakończenie wycieczki kupiły upominki rzemieślnicze. Każdy uczestnik wycieczki przedmiot wykonany podczas warsztatów zabrał ze sobą do domu. Wycieczka wprowadziła uczniów i opiekunów w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Tekst M. Kapuścińska, zdjęcia J. Szumowski.

ŻYJ W ZGODZIE Z NATURĄ I ZDROWYM STYLEM ŻYCIA
5 grudnia 2018 roku uczniowie klas 4 uczestniczyli w zajęciach dotyczących ochrony środowiska. Tematem przewodnim był SMOG. Klasy wykonywały plakat i rozwiązywały test wiedzy. Podczas zajęć z wychowawcą zrobiły z surowców wtórnych ekoroboty, ekochoinkę i ekopojazdy.
co
6 grudnia 2018 roku uczniowie klas 4 spotkały się z panią dietetyk z Natur House, która omówiła zasady zdrowego żywienia. Pokazała dzieciom jaka jest zawartość cukru i tłuszczu w napojach, batonach i chipsach. Pani dietetyk przedstawiła ich szkodliwy wpływ na zdrowie i samopoczucie dzieci. Uczniowie w klasach przygotowali drugie śniadanie w postaci zdrowych kanapek.
nic
Na zakończenie projektu każda klasa otrzymała dyplom i nagrody niespodzianki. Koordynatorami projektu były Anna Nowak i Beata Moos.
Tekst: Anna Nowak

mikołajki w szkole
mik Jak co roku z okazji "MIKOŁAJEK" uczniowie z SU w stosownych na ten dzień ubraniach, rozdawali wszystkim uczniom słodycze.
awans piłkarzy nożnych
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbył się Turniej Miejski, w którym nasza szkoła pod czujnym okiem trenera piłki nożnej Grzegorza Obiały zdobyła I miejsce i awansowała do Finału Powiatu pokonując SP2-6:0, SP4-1:1, SP6-3:0, SPMS-4:0. W dniu 22.11.2018r. w Prabutach odbył się Finał Powiatu i po pokonaniu Rakowca 4:0, SPOMS 1:0 i Ryjewa 3:0 uzyskaliśmy awans do Półfinału Wojewódzkiego. Skład zespołu: A. Puncewicz, J. Jędrzejewski, P. Jaworski, B. Halik, K. Czajczyk, M. Szudziński, A. Szymańki, W. Kozłowski, J. Kędziora, D. Piasecki. W dniu 03.12.2018r. pokonując Malbork 4:2, Czernin 10:4 i Nowy Dwór 8:1 awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

najlepsi w szkole
Zakończyły się szkolne etapy kuratoryjnych konkursów przedmiotowych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W etapie rejonowym naszą szkołę reprezentować będą:
Z historii
Brzozowski Hubert z klasy 8b his Ucznia do konkursu przygotowała historyk pani Brzozowska Monika Cierpiak Wiktoria, Basiak Aleksandra, Żurawska Magdalena z klasy 3a i Jagielska Jagoda z klasy 3b hist Uczniów do konkursu przygotował historyk pan Jarosław Szumowski
Z JĘZYKA angielskiego
Łukaszewski Wojciech z klasy 8b angielski Ucznia do konkursu przygotowała anglistka pani Brodecka Patrycja
Z JĘZYKA niemieckiego
Pakalska Weronika z klasy 8b niem sp Tsepurdey Nina z klasy 3d niemiecki Uczniów do konkursu przygotowała germanistka pani Kamila Kurpiewska-Grochowska.
Z JĘZYKA POLSKIEGO
Łompieś Lena z klasy 6b, Łapkiewicz Klaudia zklasy 7b, Zadrożna Maria, Brzozowski Hubert i Dudkiewicz Adam z klay 8b polski sp Uczniów do konkursu przygotowała polonistka pani Małgorzata Blonkowska. Natalia Piór z kasy 3a i Jaszner Nikola z klasy 3d j polski Uczennice do konkursu przygotowała polonistaka pani Katarzyna Stanikowska i Jolanta Małkiewicz.
Z GEOGRAFII
Hubert Brzozowski, Hubert Doroś i Paweł Czajka z klasy VIIIB geogr sp Zofia Głowala i Oliwia Storozum z klasy 3d oraz Natalia Piór i Dawid Jackiewicz z klasy 3a geogr gim Uczniów do konkursu przygotowała geograf pani Grażyna Kosecka.
Z biologii
Aleksandra Szafranowicz z klasy 3a biol Uczennicę do konkursu przygotowała biolog pani Iwona Muchlińska-Palak.
Z chemii
Dudkiewicz Adam z klasy 8b chemia Ucznia do konkursu przygotowała chemik pani Anna Grodecka.
Z fizyki
Hubert Doroś z klasy 8b fiz Ucznia do konkursu przygotowała fizyk pani Wioleta Kowalczuk.
Z matematyki
Piotr Jaworski z klasy 3c mat Ucznia do konkursu przygotował matematyk pan Zbigniew Warczak.
Z informatyki
Kochanowski Filip z klasy 3e inform
Drodzy Rodzice i uczniowie
W tym roku kolejny raz zwracamy się do Was z prośbą: pomóżmy naszym Rodakom mieszkającym na Litwie godnie spędzić święta w gronie rodziny. Już kilkakrotnie okazaliście serce naszym rodakom na Kresach przekazując pomoc żywnościową. Osobno nie będziemy w stanie im pomóc ale wspólnie już tak. Wystarczy, że każdy z nas przyniesie jeden produkt a jesteśmy w stanie przygotować kilka paczek żywnościowych. Zbieramy dla naszych Rodaków żywność: kasza, makaron, kawa, herbata, konserwy, słodycze i środki czystości. Akcja potrwa tylko do 5 grudnia. Produkty można przynosić do wychowawców lub bezpośrednio do sali nr 5 w budynku przy ul. Kamiennej.
Jarosław Szumowski
Kresy

światowy dzień pluszowego misia
mis W piątek 23.11.2018 r. z inicjatywy SU w szkole obchodziliśmy "Światowy Dzień Pluszowego Misia"
europejski tydzień dysleksji
dys
W dniach 19-23.11.18 r. odbyły się konkursy w ramach Europejskiego Tygodnia z Dysleksją pod hasłem ”Motywacja w dysleksji - nasze mocne strony”. W konkursie „Wielkie wyzwanie matematyczne” dla klas 5 nagrodę otrzymali: Julia Sosnowska z 5a, Bartosz Bojanowski z 5c i Nikodem Stromecki- Czeszejko z 5c. W konkursie dla klas 7-8 „Niezawodna pamięć” nagrodę zdobył Nicolas Aubriot z 8b. W „Maratonie słów” dla klas gimnazjalnych zwyciężył Maksymilian Bergmann z 3b. Dyktando ortograficzne dla klas 6 wygrał Łukasz Radoła z 6c. W konkursie na plakat „Nasze talenty” nagrodzono klasy: 5c, 8b, 3e. Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!! Organizatorami imprezy były: Anna Nowak i Beata Moos.
DOBRY WYBÓR
dw
Program profilaktyczny „DOBRY WYBÓR" w klasach VI został rozpoczęty. Uczniowie klas szóstych naszej szkoły w tym roku szkolnym będą rywalizować w miejskim programie profilaktyki uzależnień „DOBRY WYBÓR”. W miesiącu październiku rozpoczęła się rozgrzewka. Teraz uczniowie przygotowują swoje drużyny do STARTU, który odbędzie się 30.11.2018 w hali widowiskowo-sportowej. Tam zaprezentują się uczniowie klas szóstych kwidzyńskich szkół podstawowych. Rywalizacja będzie trwała do 18 maja 2019 roku. Życzymy naszym klasom POWODZENIA.
Autor tekstu: Agnieszka Tynda

Zajęcia z doradztwa zawodowego w klasach VII-VIII
z
W ramach zajęć z doradztwa zawodowego w klasach VII, VIII odbyły się zajęcia z przedstawicielami zawodów, przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych oraz wyjścia do warsztatów szkolnych w celu poznania pracy różnych zawodów. W klasach VII odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej. Uczniowie dowiedzieli się o specyfice pracy w tym zawodzie. Uczniowie klas VIII dzięki spotkaniu z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych mogli poznać wstępną ofertę kształcenia w szkołach ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020. W celu poznania specyfiki zawodów: mechatronika, elektryka, stolarza, mechanika samochodowego, technika systemów energii odnawialnej, spawacza, pracownika branży budowlanej uczniowie odwiedzili warsztaty Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
Autor tekstu: Agnieszka Tynda

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP

KLIKNIJ
BIP lub EPUAP

Poczta szkolna