Uczniowie lub ich rodzice proszeni są o odbieranie świadectwa szkolnego w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00-12:00 do dnia 10 lipca.
Sekretariaty szkoły są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

październik – listopad 2018

Konkurs Historyczny GRUDZIEŃ 70
70
W dniu 15 listopada odbył się w Oddziałowym Biurze Edukacji IPN w Gdańsku etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Historycznego GRUDZIEŃ 70. Pytania jak przyznali sami organizatorzy były bardzo trudne. Wśród 37 uczniów pomorskich gimnazjów zakwalifikowanych do tego etapu były również uczennice klasy III a – Aleksandra Basiak i Nikola Wołoszyn. Po zmaganiach wiedzowych dziewczęta wraz z opiekunem uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w archiwum IPN. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.
Autor tekstu: Jarosław Szumowski

Zajęcia profilaktyczne
pol Na terenie szkoły w ramach działań profilaktycznych rozpoczęły się zajęcia z Funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji oraz Funkcjonariuszami Służby Celno – Skarbowej. Zajęcia z funkcjonariuszami Policji odbyły się w klasach III gimnazjum. Tematyka dotyczyła odpowiedzialności karnej nieletnich w aspekcie demoralizacji, popełniania czynów karalnych w zakresie uzależnień, agresji, cyberprzemocy. Ku przestrodze Funkcjonariusze Policji zaprezentowali uczniom alko-gogle, narko-gogle, dzięki czemu uczniowie mogli doświadczyć jak używki mogą zmieniać świadomość oraz funkcjonowanie człowieka. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wprowadzili uczniów klas VII w tematykę uzależnień od hazardu oraz środków psychoaktywnych, skupiając się szczególnie na skutkach zdrowotnych i prawnych dla młodzieży.
Autor tekstu: Agnieszka Tynda

PLEBISCYT „MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA”
ple Przez październik uczniowie naszej szkoły mogli głosować na ulubioną książkę. Oto wykaz książek, które wybrali uczniowie: 1. seria Harry Potter J. K. Rowling – 8 głosów 2. seria Percy Jackson i bogowie olimpijscy R. Riordan – 5 głosów 3. seria Więzień labiryntu J. Dashner - 3 głosy 4. seria Igrzyska śmierci S. Collins - 3 głosy 5. Zanim się pojawiłeś J. Moyes – 3 głosy 6. seria Dary Anioła C. Clark – 3 głosy 7. Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno K. Moseley – 2głosy 8. Dziennik Cwaniaczka - 2 głosy 9. Krzyżacy H. Sienkiewicz – 2 głosy 10. Mały książę A. de Saint-Exupery - 2 głosy 11. W pustyni i w puszczy H. Sienkiewicz – 2 głosy Po jednym głosie oddano na następujące książki: Gra o tron, Przeznaczeni, Gwiazd naszych wina, Uratuj mnie, Mleko i miód, Z pokorą i uniżeniem, Dziewczyna w mechanicznym kołnierzu, Uwięzione, 13 powodów, Seria Metro, Znajdź mnie zanim oni to zrobią, Myszy i ludzie, Powiedz wilkom ze jestem w domu, Ja Ibra, Mikołajek, Opowieści z Narni, Zwiadowcy, Felix, Net i Nika, Zaginiony Heros, Piękne Istoty, Czerwona piramida, Zmierzch, Manipulacja, Pustka jest radością, Tajemniczy opiekun, Dziewczyna z sąsiedztwa, Ogień życia, Niezgodna, Zemsta, Latarnik, Kamienie na szaniec, Stary człowiek i morze, Dzieci z Bullerbyn, Podróże wróbelka Elemelka. Spośród osób, które wzięły udział w plebiscycie pan dyrektor wylosował: Aleksandrę Basiak, Wiktorię Cierpiak, Monikę Najder. Otrzymały one nagrody w postaci bonów do Empiku. Gratulujemy!
Autor tekstu: Beata Moos

w ramach obchodów 100 rocznicy
kon Dnia 09.11.2018 r. w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę klasa III a i III b gimnazjum wzięły udział w spotkaniu poświęconemu Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Prelekcję przeprowadził żołnierz zawodowy 8 Szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego stacjonującego w Lasowicach Wielkich pod Malborkiem - Pan Sebastian Konopacki.
Autor tekstu: Agnieszka Barakat

images 11 11 listopada jak co roku nasza szkoła wzięła udział w obchodach miejskich 100 rocznicy odzyskanie niepodległości przez Polskę. W uroczystościach brał udział sztandar SP nr 5 jak i Gimnazjum nr 3 im. Znaku Rodła.
100 100-lecie odzyskania niepodległości świętujemy cały rok, ale najbardziej wzniosłe i uroczyste obchody przypadły na dzień 9 listopada. W tym dniu zebrała się cała społeczność naszej szkoły w dwóch odsłonach. Najpierw odbył się uroczysty apel i słuchanie oraz śpiewanie patriotycznych piosenek z najmłodszymi tj. w klasach 1-4, a potem starsza młodzież oraz przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "RADOŚĆ" śpiewały o godzinie 11:11 Hymn Polski. Młodsze dzieci w auli naszej szkoły również pięknie śpiewały Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkim zgromadzonym zostały przypomniane najbardziej istotne wydarzenia z historii Polski, kiedy niepodległość naszego państwa na nowo po 123 latach niewoli powracała.
Pasowanie pierwszoklasistów na ucznia SP nr 5
abc
Jak co roku w dniu 8 listopada w auli odbyła się wyjątkowa uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Nasi pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności podczas artystycznej części tej uroczystości, śpiewali piosenki i recytowali wierszyki. Odbyło się również ślubowanie na sztandar szkoły. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową tarczę szkoły. W uroczystości udział wzięli wszyscy uczniowie klas pierwszych oraz ich rodzice. Zaproszeni goście; przewodnicząca Rady Szkoły p. Justyna Malec-Dutkiewicz i przewodniczący Rady Rodziców p. Bohdan Storozum oraz przedstawiciele przedszkoli ufundowali małe upominki dla pierwszaków. Uroczystość zakończyła sesja zdjęciowa. Serdecznie dziękujemy wychowawcom klasy 1a p. Barbarze Michalik, 1b p. Magdalenie Paczkowskiej i 1c p. Beacie Labuszewskiej za wkład włożony w przygotowanie uczniów do tej wyjątkowej uroczystości.
ZNICZ ZA SECE
znicz Uczennice klasy 3 gimnazjalnej uczestniczyły w akcji "ZNICZ ZA SECE" wspierającej kwidzyńskie hospicjum. <hr/ >
środa 31.11. - halloween w naszej szkole
hal
MNIAM! MIELIŚMY W SZKOLE KOKTAJLE OWOCOWE
zdrowie Nasza szkoła w minionym tygodniu zmieniła się w fabrykę koktajli. Każda klasa zobowiązana była do sporządzenia koktajlu zawierającego wylosowany owoc na degustację dla innych uczniów. Ponadto mieli przygotować plakat informujący jakie witaminy zawiera dany owoc. Uczniowie mieli okazję spróbować nowych połączeń smaków a całe przedsięwzięcie było pyszne i sprawiło im sporo frajdy. Na wyróżnienie zasługują klasy: 5a, 6c, 7a, 3d za oryginalne przygotowanie zadania promującego zdrowe odżywianie.
Tekst: Natalia Połeć

Konkurs Pieśni Patriotycznej
2 20 października 2018 roku odbyła się kolejna edycja Konkursu Pieśni Patriotycznej w Gdańsku Suchoninie. Organizatorem tego wydarzenia jest Akcja Katolicka naszej archidiecezji. Uczennice naszej szkoły po raz drugi wzięły udział w tym konkursie. Jako solistki wystąpiły: Aleksandra Krauze kl. VI B oraz Kornelia Więciarz kl. VI B. Kwartet tworzyły: Nikola Marchlewicz kl. VI C, Lena Łompieś kl. VI B, Kornelia Więciarz kl. VI B oraz Aleksandra Krauze kl. VI B. Wszystkie dziewczynki zostały nagrodzone; Małego Orła wyśpiewała Kornelia Więciarz, średniego - Kwartet, a nagrodę główną - Orła dużego zdobyła Aleksandra Krauze. Ola w listopadzie 2019 roku zaśpiewa w Zamku Królewskim w Warszawie prawdopodobnie przed Prezydentem Rzeczpospolitej. GRATULUJEMY!!! A tych, którzy chcą usłyszeć dziewczyny zapraszamy w niedzielę 11 listopada na Mszę do parafii Świętej Trójcy o godz. 11.00. Po zakończeniu Eucharystii dziewczynki dadzą krótki koncert. ZAPRASZAMY!!!
Tekst: Anna Górska

z wizytą w ILO im. dr Władysława Gębika
zobacz film lo
W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas gimnazjalnych udali się z wizytą do I Liceum Ogólnokształcącego im. dr Władysława Gębika d. Polskiego Gimnazjum w Kwidzynie. W dniu 24.10.2018 r. na zaproszenie pani bibliotekarki Jolanty Kalińczak mieliśmy okazję gościć w murach ILO w Kwidzynie. W bibliotece szkolnej przywitał nas pan dyrektor Sebastian Więckowski. Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Szkoły. Uczniowie w przystępny sposób przedstawili historię swojej szkoły, oprowadzili po salach muzealnych, odpowiadali na pytania gości. Opowiedzieli również o tradycjach beaństwa i mieliśmy okazje zobaczyć stroje beanów. Następnie w bibliotece szkolnej dla gimnazjalistów zorganizowano konkurs wiedzowy. Nad wszystkim czuwali uczniowie ILO. Ponadto obejrzeliśmy film z akcji organizowanych przez bibliotekę oraz LipDub – (videoklip kręcony na jednym ujęciu), który przybliżył jeszcze bardziej klimat panujący w tej niezwykłej szkole. Na koniec gimnazjaliści otrzymali pamiątkowy dyplom, a wspólna fotografia na długo pozostawi w pamięci to przemiłe spotkanie.
Tekst: Beata Moos

w przedszkolu "radość"
r Dnia 22.10.18 r. w ramach akcji „Gimnazjaliści czytają przedszkolakom” odwiedziliśmy zaprzyjaźnione przedszkole Radość. Tym razem uczennice przeczytały bajki „Franklin i noc pod namiotem” oraz „Franklin i książka z biblioteki” z serii „Czytamy z Franklinem”.
Tekst: Beata Moos

Międzysektorowe Forum Subregionalne
ma 19 października Stowarzyszenie Akwedukt organizowało Międzysektorowe Forum Subregionalne gdzie przedstawiano potrzebę współpracy międzysektorowej i funduszy na rzecz społecznych przedsięwzięć rozwojowych. W forum brały udział uczennice naszej szkoły, które zostały zaproszone w ramach działań wolontariatu: Julia Kurpiewska, Sandra Srożak, Julia Abramska i Karolina Chudio.
Tekst: Marzena Szarłan

„Rowerowa Piątka” z pucharem!
nat 20 października 2018 r. uczniowie z naszej szkoły w składzie: Magdalena Biskupska, Maja Siejka, Julia Wąsik, Maksymilian Marczyk, Aleksandra Miloch, Weronika Sulej, Maja Cymer, Aleksander Fijałkowski, Szymon Ostrowski, Jan Kozak, Emilia Streich, Patryk Lesica, Grzegorz Maron wraz z p. Natalią Połeć wybrali się na ostatni w tym roku etap Roweriady – Jubileuszowy, pięćdziesiąty. Trasa wiodła do parkingu na Miłosnej. Na mecie czekała m.in.: pyszna grochówka, ognisko z kiełbaskami, konkursy sportowe. Drużyna otrzymała puchar za całoroczną aktywność w rajdach rowerowych. Do następnego rajdu – na wiosnę!
Tekst: Natalia Połeć

15 PAŹDZIERNIKA - OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
den Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej przypadał w niedzielę. Ale uczniowie naszej szkoły w poniedziałek 15 października dali występ artystyczny z tej okazji. W bardzo milej atmosferze nauczyciele i uczniowie wysłuchali piosenek i obejrzeli występy artystów. Opiekę nad młodymi artystami sprawowała p. Maria Kapuścińska. Następnie dyrektor szkoły p. Mirosław Dudek przywitał zaproszonych gości; emerytowanych pracowników Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5 oraz przewodniczących Rady Rodziców i Rady Szkoły, a także ZNP. Podziękował i pogratulował nagrodzonym Nagrodą Burmistrza Miasta Kwidzyna nauczycielom i dyrekcji oraz nagrodził Nagrodą Dyrektora Szkoły nauczycieli i pracowników administracji i obsługi wręczając wszystkim piękne słoneczniki.
PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH
44 W październiku szczególnie serdecznie zapraszamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej. Nowi uczniowie klas 5, 6 i 7 wzięli udział w lekcjach bibliotecznych, podczas których zapoznali się z regulaminem korzystania z biblioteki. Jak co roku, odwiedziliśmy też zaprzyjaźnione przedszkole „Radość”, aby poczytać przedszkolakom bajki. Przez cały miesiąc będzie też można oddawać głosy w plebiscycie „Moja ulubiona ksiązka”.
Tekst: Beata Moos

turniej unihokeja w sp5
kal W dniach 11-12.10.2018r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców w unihokeja. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn: SP2, SP4, SP5, SP6 oraz SPOMS. Po zaciętej sportowej rywalizacji dziewczyny w składzie: Grodecka Natalia, Kaczor Klaudia, Radomińska Łucja, Sikora Agnieszka, Łobocka Martyna, Greglewska Patrycja, Chrzanowska Martyna, Freda Anastazja i Lupa Zuzanna zajęły 3 miejsce. Chłopaki trenera Grzegorza Obiały zajęli 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych rozgrywkach.
Tekst: Mariola Kalińczak

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP

KLIKNIJ
BIP lub EPUAP

Poczta szkolna