Uczniowie lub ich rodzice proszeni są o odbieranie świadectwa szkolnego w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00-12:00 do dnia 10 lipca.
Sekretariaty szkoły są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

wrzesień 2018

„Rowerowa Piątka” na szlaku niepodległości
111 Na parkingu Leśnictwa Miłosna odbył o się 50 Jubileuszowy Jesienny Rajd Pieszy organizowany przez oddział PTTK w Kwidzynie. Nasi uczniowie: Aleksandra Miloch, Aleksander Fijałkowski, Jan Kozak, Maja Cymer, Grzegorz Maron, Patryk Lesica, Mateusz Paczkowski wraz z opiekunką Natalią Połeć przybyli na metę rowerami jako druga drużyna szkolna. Pogoda dopisała, uczestnicy także. Na mecie rajdu około godz. 10:40 przywitali uczestników organizatorzy serwując gorący żurek oraz kiełbaski. Po posileniu się i krótkim odpoczynku przystąpiono do rajdowych konkurencji. Dominował test z wiedzy o niepodległości. Testami sprawnościowymi, które rozgrywano na życzenie uczestników były: podkowy, rzutki i leśne boole. Przed godz. 13-nastą przystąpiono do podsumowania Rajdu. Nasza szkoła zdobyła puchar za II miejsce w kategorii „Najaktywniejsza drużyna” oraz III nagroda Aleksandry Miloch w konkurencji: leśne boole.
Tekst: Natalia Połeć

X ROWERIADA 2018 - KRZYKOSY
ro W sobotę 22 września 2018 r. jeszcze przed godziną o 11 -nastą na metę rajdu przybyły najaktywniejsze drużyny rowerowe kwidzyńskich szkół. W rajdzie swój udział potwierdziła drużyna z naszej szkoły „Rowerowa Piątka” w składzie: Aleksandra Miloch, Aleksandra Ciepłuch, Maja Cymer, Szymon Ostrowski, Aleksander Fijałkowski, Damian Kowalski, Nicola Marchlewicz, Lena Łompieś, Maksymilian Marczyk wraz z opiekunem p. Natalią Połeć. Pogoda sprzyjała rowerzystom. Było jesiennie. Świeciło słoneczko, nieco podmuchiwał wiaterek. Na mecie w Krzykosach czekała na każdego uczestnika porcja gorącego turystycznego żurku wraz z porcją kiełbasy do upieczenia nad ogniskiem oraz pakietem słodyczy. Gdy już wszyscy uczestnicy stawili się na mecie 49 etapu rajdu, przystąpili do rozegrania ostatnich konkurencji sprawnościowych i testu wiedzy krajoznawczej. Rywalizacja niesamowita. Walka o każdy punkt. Potrzebne były dogrywki. Oto ostateczne wyniki: Test krajoznawczy – III miejsce: Maja Cymer, Nicola Marchlewicz, Lena Łompieś I Konkurs sprawnościowy „Rzutki” – II miejsce Maja Cymer II Konkurs sprawnościowy: „Podkowy”: II miejsce Szymon Ostrowski
Brawo za waleczność! Tekst: Natalia Połeć
dzień chłopaka
Z okazji waszego święta PANOWIE my dziewczęta z SP5 życzymy WAM wielu wspaniałych chwil oraz tradycyjnie zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. 1 Dla lepszego humoru dziewczęta z SU poczęstowały wszystkich chłopaków słodyczami składając najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.
smaki jesieni
sm Jak co roku 29 września placówki oświatowe zaprezentowały swoje stoiska podczas tej imprezy. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowali stoisko z przetworami, wypiekami, pysznym smalcem z pajdą chleba.
integracja, edukacja - wycieczka szkolna
w18 24 września 2018 r. klasy 5a, 5c ,4b, 4c wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Grodu w Subkowach. Celem wycieczki było zapoznanie z historią różnych epok. Atmosfera Grodu otworzyła przed uczniami świat sprzed lat, pełen przygód, dawnych legend i historii – prawdziwych dziejów naszej ziemi. Barwną i ciekawą opowieść o fundamentach kultury europejskiej współtworzyli uczniowie, odgrywając role w poszczególnych scenkach. Mieli niepowtarzalną okazję włożenia zbroi, strojów historycznych oraz pospacerowania po Starożytnej Grecji i Rzymie. Potem uczniowie chwycili łuki i strzelali prosto w środek tarczy. Inni na kole garncarskim formowali kielichy i wytwarzali papier oraz rzucali włócznią. Na zakończenia wycieczki było ognisko z kiełbaskami. Dziękujemy Bractwu Rycerskiemu KERIN za wspólną zabawę i odkrywanie historii.
witaj szkoło - rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty
m Tegoroczna uroczystość inauguracji roku szkolnego przebiegała w następujący sposób; uczniów klas 1-4 Dyrektor Mirosław Dudek oraz nauczyciele przywitali w budynku przy ul. Hallera, a uczniów klas V-VIII i gimnazjalnych w budynku przy ul. Kamiennej. W uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście oraz rodzice najmłodszych uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości wprowadzono zarówno sztandar SP5 jak Gimnazjum nr 3. Poczty sztandarowe uświetniły również miejskie obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej.

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP

KLIKNIJ
BIP lub EPUAP

Poczta szkolna