Uczniowie lub ich rodzice proszeni są o odbieranie świadectwa szkolnego w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00-12:00 do dnia 10 lipca.
Sekretariaty szkoły są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

czerwiec 2018

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
22 Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbywała sie w tym roku szkolnym w trzech etapach; pożegnanie absolwentów gimnazjum (patrz poniżej), zakończenie roku szkolnego dla klas I-VI (ZOBACZ) i zakończenie dla klas siódmych SP i drugich gimnazjum. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście; wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Kwidzynie Pani Izabela Wiśniewska, przewodniczący Rady Rodziców Pan Bohdan Storozum, przewodnicząca Rady Szkoły i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Pani Justyna Malec-Dudkiewicz. Dyrektor szkoły wręczyła Świadectwa z wyróżnieniem następującym uczniom: Hubertowi Brzozowskiemu z kl. VIIb Hubertowi Dorosiowi z kl. VIIb Adamowi Dudkiewiczowi kl. VIIb Weronice Pakalskiej z kl. VIIb Aleksandrze Banasik z kl. IIa GIM Natalii Piór z kl. IIa GIM Piotrowi Woźniakowi z kl. IIa GIM Adrianowi Puncewiczowi z kl. IIc GIM Z rąk dyrektora szkoły nagrody otrzymali laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych: - z geografi NIKODEM STOROZUM i ALEKSANDRA MILEWSKA, których do konkursu przygotowała nauczycielka geografii pani Grażyna Kosecka; - z języka niemieckiego LIONEL SUCHORAB, którego do konkursu przygotowała nauczycielka języka niemieckiego pani Kamila Kurpiewska-Grochowska. - Natalia Piór z klasy IIa - finalistka konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Natalię do konkursu przygotowywała Pani Katarzyna Stanikowska. Za bardzo aktywną działalność w Samorządzie Uczniowskim nagrody specjalne Dyrektora szkoły otrzymały uczennice II klasy gimnazjum; Oliwia Storozum i Nikola Jaszner.
piąta drużyna w Polsce - nasi piłkarze nożni
noga Podczas Finału Mistrzostw Polski w piłce nożnej, który odbywał się w tym roku w Głuchołazach naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy sportowej IIIc. 1. Marcel Maluchnik 2. Jakub Stanikowski 3. Jakub Łoziński 4. Mateusz Piasek 5. Krzesimir Koralewski 6. Jakub Gniadek 7. Kacper Drożdż 8. Dominik Sosna 9. Jeremiasz Cacan Zespół do zawodów przygotowywał trener piłki nożnej Pan Przemysław Maluchnik. Każdemu z wyżej wymienionych uczniów, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, statuetki wręczyła Dyrektor szkoły składając jednocześnie serdeczne gratulacje.
Uroczyste pożegnanie absolwentów gimnazjum
III Podczas uroczystości pożegnania uczniów gimnazjum, która odbyła się 21 czerwca w auli naszej szkoły dyrektor szkoły pani Renata Dzikowska wręczyła absolwentom następujące statuetki:
Najlepszy absolwent - Storozum Nikodem kl. 3a
Najlepszy sportowiec - Maluchnik Marcel i Jakub Stanikowski kl. 3c Najlepszy fizyk - Gutmański Stanisław kl. 3a Najlepszy geograf - Storozum Nikodem kl. 3a Najlepszy chemik - Storozum Nikodem kl. 3a Najlepszy muzyk - Śliwińska Agata kl. 3a Najlepszy plastyk - Milewska Aleksandra kl. 3a Najlepszy historyk - Milewska Aleksandra kl. 3a Najlepszy matematyk - Stanikowski Jakub kl. 3 c Najlepszy biolog - Wojtacki Szymon kl. 3a Najlepszy germanista - Suchorab Lionel kl. 3d Najlepszy koleżanka - Radzymińska Weronika kl. 3d Najlepszy teolog - Powęska Tymoteusz kl. 3a
Zostały również wręczone Srebrne Tarcze następującym absolwentom: Storozum Nikodem Stanikowski Jakub Łoziński Jakub
Przedstawiciele absolwentów każdej klasy gimnazjum podczas uroczystości złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Wszystkim uczniom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy!!!

Młodzież w działaniu
proj 12 czerwca w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się prezentacja Ogólnopolskich Projektów Młodzieżowych, podczas której nasi uczniowie przedstawiali efekty swojej całorocznej pracy. Działania dotyczyły projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” oraz „Młodzież w działaniu”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Makarewicz, Daria Dziedzic, Natalia Pudlis i Nadja Kuffel.
Wycieczka do Jury Krakowsko – Częstochowskiej
jura W dniach 4-8 czerwca 2018 r. liczna grupa uczniów klas II i III gimnazjum wraz z kierownikiem wycieczki panem Jarosławem Szumowskim oraz pod opieka pani Elżbiety Leśniewskiej, pani Joanny Rudnik i pani Katarzyny Stanikowskiej zwiedzała Jurę Krakowsko – Częstochowską. Pierwszego dnia w drodze do pięknie położonego ośrodka w Borku pod Krakowem zajechaliśmy na Jasną Górę. Następnego dnia zwiedziliśmy kopalnię soli w Wieliczce oraz Kraków. Na Wawelu każdy z nas chciał dotknąć serca Dzwonu Zygmunta, by spełniły się nasze najskrytsze marzenia. Na rynku z zaciekawieniem wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej i pomachaliśmy hejnaliście. Mimo deszczu i zmęczenia byliśmy zadowoleni z wycieczki po Krakowie. W środę czekało nas poznanie historii obozu w Oświęcimiu. To miejsce dostarczyło nam wielu przeżyć i wzruszeń. W oczach koleżanek i kolegów pojawiły się łzy. Wieczorem czekało nas ognisko integracyjne, przy którym wspominaliśmy miniony dzień i śpiewaliśmy. Kolejny dzień to zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego. Nikt z nas nie spodziewał się, że będziemy tyle chodzić! Zafascynowało nas Źródełko Miłości, z którego każdy chciał się napić. Dotarliśmy do zamku w Pieskowej Skale i fotografowaliśmy się przy Maczudze Herkulesa. W Grocie Łokietka podziwialiśmy formy skalne. Piątego dnia wycieczki wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Kwidzyna.
tekst: Natalia Piór, Oliwia Sadowska, Aleksandra Mirosław, Weronika Radzymińska

jak nie czytam, jak czytam
jak Dnia 8.06.18 r. wzięliśmy udział w ogólnopolskim biciu rekordu w czytaniu w jednym momencie. Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy 6-latki z zaprzyjaźnionego przedszkola „Radość” wraz z p. Marianną Dzierżanowską. Tegoroczny rekord to 206 osób, w tym uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!
koordynator akcji: bibliotekarka Beata Moos

Wielki sukces naszych piłkarzy nożnych
noga Drużyna naszej szkoły, a są to uczniowie klasy IIIC gimnazjum, brała udział w XIX FINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w dniu 21.05.2018 w Gdyni zajmując II miejsce. Zespół zakwalifikował się do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się niebawem w Głuchołazach.
Wszystkim zawodnikom piłki nożnej i trenerowi Przemysławowi Maluchnikowi serdecznie gratulujemy! Tekst: P. Maluchnik

XII POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY
12 Dnia 6.06.18 r. uczennice drugiej klasy gimnazjum wzięły udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „W krainie fantazji” zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę w Gdańsku Filię w Kwidzynie. Uczennice musiały przeczytać książkę „Hobbit czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena. II miejsce zajęła Nina Cepurdej z kl. 2d, a wyróżnienia otrzymały Dominika Majewicz z kl. 2e i Andżelika Zemka z kl. 2d.
Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy! Tekst: Beata Moos

Staż to nasza inwestycja w sukces zawodowy
11 5 czerwca Wolontariusze z klas gimnazjalnych uczestniczyli w podsumowaniu projektu "Staż to nasza inwestycja w sukces zawodowy", na który zostaliśmy zaproszeni przez ZSP nr 2 w Kwidzynie.
Tekst: Marzena Szarłan

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP

KLIKNIJ
BIP lub EPUAP

Poczta szkolna