Uczniowie lub ich rodzice proszeni są o odbieranie świadectwa szkolnego w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00-12:00 do dnia 10 lipca.
Sekretariaty szkoły są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

kwiecień – maj 2018

gra miejska
3 30 maja uczniowie klas gimnazjalnych zorganizowali Filmowa Grę Miejska, dla uczniów klasy czwartej.
KONKURS „MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA”
33 Dnia 28.05.18 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs biblioteczny „Moja ulubiona książka”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować prezentację multimedialną, w której przedstawili swoja ulubioną książkę. Wyróżnienia otrzymały: Joanna Beń z kl. 3a, Oliwia Storozum z kl. 2d, Nikola Jaszner z kl. 2d oraz Natalia Piór z kl. 2a.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Tekst: Beata Moos

SPOTKANIE Z PISARKĄ
22 25 maja uczennice klas drugich gimnazjum pod opieką bibliotekarki Beaty Moos uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Joanną Fabicką - pisarką i felietonistką. Spotkanie zorganizowała Miejsko-Powiatowa Biblioteka w Kwidzynie. Uczestniczki miały okazję poznać autorkę przygód słynnego Rudolfa, powieści dla dorastającej młodzieży, która pokazuje, że można śmiać się z samych siebie. Spotkanie przebiegło w miłej, sympatycznej atmosferze i na pewno zapadnie w pamięci młodych czytelniczek.
Tekst: Beata Moos

super wycieczka
woj 17.05.2018 r. grupa 20 uczniów klas II i III gimnazjum pod opieką p. A. Barakat i p. B. Moos wzięła udział w wycieczce szkolnej do Jednostki Wojskowej – Batalion Radiotechniczny w Lasowicach Wielkich. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość wejść na stacje radiolokacyjne, rozkładać i składać broń, ładować magazynki. Zostali również zapoznani z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią.
Tekst: Agnieszka Barakat

VI festyn rodzinny
festyn W sobotę 19 maja w budynku przy ulicy Hallera cała społeczność szkolna wraz z rodzicami i przyjaciółmi szkoły miała okazję spotkać się i dobrze bawić na corocznym szóstym już festynie. Było wiele atrakcji dla najmłodszych np. dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, jazda na rolkach. Wszyscy mogli kupić wykonane przez uczniów szkoły obrazy i okolicznościowe kartki na Dzień Dziecka, czy Dzień Matki. Można było grać w różne gry sportowe, skakać na trampolinach, przejść krótki kurs udzielania pierwszej pomocy przy użyciu fantomów, zobaczyć wnętrze i wyposażenie wozu strażackiego, grać w gry komputerowe. Na scenie swoje talenty wokalne prezentowali uczniowie, a od pewnego momentu aukcję prowadzili nauczyciele. Tak więc można było wylicytować prawie wszystko. Dla miłośników historii swój występ zaprezentowała grupa w strojach z epoki, która przyjechała do nas z Gniewu. By nie być głodnym, można się było zaopatrzyć w popkorn, watę cukrową, smakołyki z grila, słodkości oraz kawę, herbatę i napoje. Mimo nieco chłodnej aury wszyscy bawili się świetnie. Do zobaczenia za rok....
przyjaźnie spod znaku rodła
zak 18-19 maja odbył się juz XII Sejmik Młodzieżowy w Zakrzewie. Temat tegorocznego Sejmiku to "Siła nasza leży w nas samych..." Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IId - Daria Dziedzic, Zofia Głowala, Julia Kurpiewska i Dominika Gołgowska. Gimnazjalistkami opiekowała się nauczycielka historii p. Marzena Szarłan.
ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE W RAMACH PROJEKTU „Jestem bezpieczny - Nie boję się„
bty W klasach siódmych przedstawicielki Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kwidzynie przeprowadziły zajęcia edukacyjno-profilaktyczne w zakresie uzależnień. Główna uwaga została skupiona na „dopalaczach” podkreślając niebezpieczne skutki środków psychoaktywnych dla zdrowia i życia.
Tekst: Agnieszka Tynda
WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO STRAŻY POŻARNEJ
bty W dniu 16.05.2018 klasa 7b w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odwiedziła Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Kwidzynie. Uczniowie zostali oprowadzeni po wszystkich działach Straży i dowiedzieli się o specyfice pracy na danym stanowisku oraz o ścieżce edukacyjnej, aby zdobyć kwalifikacje Strażaka. Największą atrakcją było zapoznanie uczniów z ubraniem strażaka, wozem strażackim. Podczas wizyty strażacy otrzymali wezwanie, dzięki temu uczniowie zobaczyli całą akcję strażacką przygotowującą do wyjazdu.
Tekst: Agnieszka Tynda

dla niepodległej
tur Dnia 11 maja odbył się w auli szkoły na 3 i 4 godzinie lekcyjnej turniej klas 2 pod hasłem "Dla Niepodległej". Składał się on z 4 konkurencji, które były oceniane przez jury, w skład którego wchodzili: przewodnicząca wicedyrektor Bogdana Cyborowska-Moch, nauczyciel historii Jarosław Szumowski i polonistka Jolanta Małkiewicz. Imprezę uświetniła również obecność Pani Dyrektor Renaty Dzikowskiej a prowadziła ją organizatorka pani Dorota Buchowiecka wraz z uczennicami klasy 2a, przygotowanymi przez współorganizatorkę panią Katarzynę Stanikowską. Pierwsza konkurencja polegała na recytacji wiersza o tematyce patriotycznej, druga sprawdzała wiedzę historyczną, trzecia zaś to zaśpiewanie przez klasę piosenki patriotycznej. Jury oceniło również prace plastyczne, które uczniowie dostarczyli do 8 maja oraz to, jak prezentowali się uczniowie klas. Walka była bardzo zacięta i widzieliśmy duży wkład pracy włożony przez ich uczestników. Najwięcej emocji mogliśmy zaobserwować podczas odśpiewania pieśni, gdyż najczęściej wykonawcy chcieli stać w ostatnim rzędzie, co z pewnością wynikało z onieśmielenia. Najlepiej prezentowała się klasa 2a ubrana w strój galowy, przy czym dziewczęta miały białe bluzki kontrastujące z czerwonymi tiulowymi spódniczkami, chłopcy zaś przypięli sobie do piersi biało-czerwone kotyliony. Również klasa 2c składająca się z samych chłopców, którzy mieli przypięte biało-czerwone elementy do białych koszul, zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Po ostatniej konkurencji jury zliczyło głosy, a przewodnicząca ogłosiła ostateczny wynik turnieju. I miejsce zajęła klasa 2a, II miejsce klasa 2b, III miejsce klasa 2c, IV miejsce klasa 2d a V miejsce klasa 2e. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy i nagrody w formie słodyczy. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, historyczka, która podkreśliła doniosłość otrzymania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Turniej ten wzbudził wiele emocji u uczestników i organizatorów oraz uświadomił, że należy walczyć do końca. Przykładem jest tu klasa 2b, która była w bardzo okrojonym składzie, gdyż tego samego dnia odbywały się zawody sportowe, w których uczestniczyły dziewczęta tej klasy, a jednak w końcowej punktacji zajęli 2 miejsce. Po twarzach było widać, że sami w to nie wierzą. Tak trzymać!
Tekst: Jolanta Małkiewicz

jestem bezpieczny - nie boję się
bty W dniu 09.05.2018 uczniowie zaangażowali się w działania profilaktyczne w ramach projektu „Jestem bezpieczny- Nie boję się”. Odbyła się gra terenowa podczas której wyznaczone drużyny klasowe wykonywały zadania sprawnościowe i wiedzowe. Klasy wypełniały krzyżówkę w zakresie tematyki przemocy, cyberprzemocy, Internetu oraz przygotowały transparenty z hasłami przeciw przemocy. Podsumowaniem działań był happening całej społeczności szkolnej, manifestujący postawę przeciwstawiającej się przemocy, w tym cyberprzemocy. W kolejnych dniach odbędą się także zajęcia edukacyjno-profilaktyczne z przedstawicielami instytucji wspomagających działania wychowawcze szkoły.
Tekst: Agnieszka Tynda

program profilaktyczno-edukacyjny "jestem bezpieczny - nie boję się"
bty W maju w szkole zostanie przeprowadzony projekt profilaktyczno-edukacyjny "Jestem bezpieczny- Nie boję się”, którego celem jest profilaktyka przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy, ukazanie uczniom alternatywy funkcjonowania bez multimediów, integracji ze środowiskiem rówieśniczym, klasowym i szkolnym.
Tekst: Agnieszka Tynda

100 lecie niepodległości
100 W dniu 10 maja odbył się konkurs historyczny „100 lat Odzyskania Niepodległości przez Polskę. O Wolna Polskę 1905 – 1918”. Konkurs zorganizowany został przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku, Filia w Kwidzynie i Filia w Sztumie, Szkołę Podstawową nr 2 w Sztumie, Szkołę Podstawową nr 1 w Sztumie oraz naszą szkołę. W pierwszej kolejności uczestnicy mieli możliwość zwiedzania kwidzyńskiej perełki turystycznej, czyli zespołu katedralno – zamkowego z Kryptą Wielkich Mistrzów. Następnie 53 uczniów ze szkół powiatów kwidzyńskiego i sztumskiego wraz z opiekunami przeszła do sal Kwidzyńskiego Centrum Kultury, gdzie uczestnicy rozwiązywali test wiedzowy. Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów: Paweł Czajka kl.VII, Kacper Borzyszkowski kl. VII, Hubert Brzozowski kl. VII, Stanisław Powęska kl. VII, Aleksandra Milewska kl. III gimnazjum, Nikodem Storozum kl. III gimnazjum. Podsumowanie konkursu odbędzie się 30 maja.
Tekst Jarosław Szumowski.

III edycja ogólnopolskiego konkursu z fizyki
W ogólnopolskim konkursie z fizyki skierowanym do uczniów klas VII szkoły podstawowej, który odbył się w marcu br., a organizatorem jest OLIMP SCHOOL z Łodzi, uczniowie klasy siódmej B odnieśli bardzo znaczący sukces:
Hubert Brzozowski - II miejsce, Adam Dudkiewicz - IV miejsce, Hubert Doroś - VI miejsce.
fiz Serdecznie gratulujemy uczniom, nauczycielce fizyki pani Danucie Gajda oraz rodzicom uczniów.
więcej informacji o ogólnopolskich konkursach

bi Pierwsze informacje o zawodzie bibliotekarza pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. Święto zainicjowane zostało natomiast przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - obchodzone jest każdego roku w dniu 8 maja. Z SERDECZNYMI ŻYCZENIAMI dla sympatycznych bibliotekarzy, proponujemy niewątpliwie sympatyczny filmik. Zapraszamy do obejrzenia - KLIKNIJ
IV Gra Miejska Karty Euro 26
gra 26 kwietnia odbyła się IV Gra Miejska Karty Euro 26 - Kwidzyn Moje Miasto. Naszą szkołę reprezentowało 6 grup. Podczas gry uczniowie sprawdzali swoje wiadomości dotyczące historii Kwidzyna. Zwycięzcami zostali uczniowie naszej szkoły: Zofia Głowala, Dominika Gołgowska, Daria Dziedzic i Małgorzata Onisk z klasy IId. Gratulacje!!!
Tekst: Marzena Szarłan

pola nadziei 2018
zonk 22 Kwietnia na deptaku przed Biblioteką Miejsko - Powiatową odbył się finał akcji "Pola Nadziei 2018". Dziesiątki wolontariuszy kwestowało na rzecz hospicjum. Z naszej szkoły 22 Wolontariuszy rozdawało darczyńcom żółte żonkile 🌼- symbol kruchości, ufności i wiary w dobro.
powstanie w getcie
pow 19 kwietnia 1943 roku w getcie warszawskim wybuchło powstanie, które było pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej przez Niemców Europie. Powstańcy żydowscy słabo uzbrojeni (broń krótka, granaty – otrzymane od polskiego ruch oporu) nie mieli szans z doborowymi formacjami niemieckimi. Wybrali oni walkę, aby móc umrzeć z honorem. Uczniowie naszej szkoły aby uczcić pamięć poległych i pomordowanych włączyli się w akcję społeczno – edukacyjną Żonkile, organizowaną od 2013 roku przez Muzeum Historii Żydów polskich POLIN.
Tekst Jarosław Szumowski.

laureaci i finaliści ogólnopolskiego konkursu
losy W dniu 05.04. 2018r w ZSKPiG w Kolbudach odbył się finał wojewódzki XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Uczniowie naszej szkoły dzielnie rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z pomorskich szkół i uzyskali bardzo dobre wyniki. 1. Brzozowski Hubert Krzysztof kl. VII b – tytuł laureata 2. Czajka Paweł kl. VII b - tytuł laureata 3. Borzyszkowski Kacper Krzysztof kl. VII b - tytuł finalisty 4. Storozum Nikodem kl. III a gimnazjum - tytuł finalisty Uczniów klasy VII przygotowywała p. Monika Brzozowska, a reprezentanta klas gimnazjalnych p. Jarosław Szumowski. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Tekst: Jarosław Szumowski

z wizytą w sądzie
sad 29.03.2018r. klasa II d gimnazjum była z wizytą w Sądzie Rejonowym w Kwidzynie. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z tajnikami zawodu sędziego, prokuratora i obrońcy.

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP

KLIKNIJ
BIP lub EPUAP

Poczta szkolna