Uczniowie lub ich rodzice proszeni są o odbieranie świadectwa szkolnego w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00-12:00 do dnia 10 lipca.
Sekretariaty szkoły są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

marzec 2018


podsumowanie WOŚP
wo 24 .03.2018r. w Teatrze Miejskim odbyło się podsumowanie XXVI Finału WOŚP, na które zaproszono Wolontariuszy z naszej szkoły. Jurek Owsiak osobiście wręczał podziękowania i zapraszał do kolejnego finału. Było bardzo miło i klimatycznie.
Tekst: Marzena Szarłan

lionel laureatem kuratoryjnego konkursu języka niemieckiego
li To już po raz drugi Lionel Suchorab zostaje laureatem Kuratoryjnego Konkursu Język Niemieckiego. Do tegorocznego konkursu Lionela przygotowała nauczycielka języka niemieckiego p. Kamila Kurpiewska-Grochowska. Listę laureatów można zobaczyć na stronie organizatora - KLIKNIJ
Serdecznie gratulujemy Lionelowi, jego rodzicom i nauczycielce.

dzień piegusa
po W dniu 22 marca odbył się w naszej szkole "Dzień Piegusa” w trakcie którego uczniowie zabawą uczcili nadejście wiosny. Pomysłodawczyniami zabawy były uczennice klasy II D – Oliwia Storozum i Nikola Jaszner. W trakcie zabawy uczniowie popisywali się swoimi talentami kulinarnymi, zdolnościami plastycznymi i sprawnością fizyczną. Zakończenie zmagań uczczono wspólnym tańcem. Po burzliwych obradach Jury w składzie p. dyrektor Renata Dzikowska, p. v-ce dyrektor Bogdana Cyborowska–Moch i p. v-ce dyrektor Mirosław Dudek ogłosiło zwycięskie klasy, które otrzymały słodkie upominki. I miejsce kl. II D, II miejsce kl. III C, III miejsce kl. III D.
Tekst: Jarosław Szumowski

dla marka
marek 22 marca w przyjaznych progach I LO w Kwidzynie odbył się koncert charytatywny "Dla Marka" absolwenta Gimnazjum nr 3. Brali w nim udział wolontariusze z SP5 pod opieka p. Marzeny Szarłan.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ
Uczeń naszej szkoły Kornel OBERLAND z klasy 3c gimnazjum zdobył 1 miejsce, a jego młodsza koleżanka Aleksandra KRAUZE z klasy 5b zajęła 2 miejsce. Wielkie gratulacje dla nagrodzonych i podziękowania dla pozostałych 18 uczniów SP nr 5, ponieważ kartki wykonane przez dzieci przekazano na licytację na rzecz Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.
Tekst: Elżbieta Leśniewska

II wojna światowa na Pomorzu Gdańskim
II 20 marca odbył się etap wojewódzki VIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Historia regionalna; II wojna światowa na Pomorzu Gdańskim. Uczennica klasy III a Aleksandra Milewska zajęła 2 miejsce i tym samym uzyskała tytuł Laureata Wojewódzkiego z czego bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy! Weronika Radzymińska z klasy III d w tym samym konkursie uzyskała tytuł finalisty. Również serdecznie gratulujemy.
Tekst: Jarosław Szumowski

"mój region" - sukcesy plastyczne uczniów naszej szkoły
reg XVII Wojewódzki Konkurs Twórczości Regionalnej Dzieci i Młodzieży pn.: "MÓJ REGION" został rozstrzygnięty. Wręczenie nagród nastąpiło w dniu 20 marca 2018 roku o godzinie 10:30 w siedzibie organizatora - Zespołu Szkół Specjalnych w Kwidzynie. Nagrody odebrali następujący uczniowie naszej szkoły: kategoria wiekowa 6 - 10 lat - techniki łączone: Mateusz BOGUSZ klasa 4b - I miejsce kategoria wiekowa 11 - 14 lat - rysunek: Oliwia MŁOT klasa 5b - III miejsce - techniki łączone: Artur BAŹMIEROWSKI klasa 4b - I miejsce - haft: Kacper BORZYSZKOWSKI klasa 7b - I miejsce Sukcesy odnieśli również uczniowie klas gimnazjalnych kategoria wiekowa 11 - 14 lat - malarstwo: Aleksandra BASIAK klasa 2a - III miejsce Jan ZARDZEWIAŁY klasa 2c - Wyróżnienie kategoria wiekowa 15 - 18 lat - rysunek: Dawid STASIAK klasa 3e - I miejsce Aleksandra SZAFRANOWICZ klasa 2a - II miejsce - techniki łączone: Adrian PUNCEWICZ klasa 2c - III miejsce Warto dodać, że na konkurs wpłynęły 383 prace, w tym 41 z naszej szkoły.
Tekst: Elżbieta Leśniewska

Najlepszy technik wśród gimnazjalistów
tech 15 marca w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego na ul. Staszica odbył się konkurs, którego celem było wyłonienie najlepszego technika w powiecie kwidzyńskim. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów; Kacper Czarnecki z klasy 3C i Tymoteusz Powęska z klasy 3A. Tymkowi serdecznie gratulujemy zajęcia II miejsca.
Natalia piór finalistką kuratoryjnego konkursu polonistycznego
pol 2 marca br. Natalia Piór z klasy IIA brała udział w ostatnim etapie Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego i uzyskała tytuł finalisty. Sukces Natalii jest tym wiekszy, że jest dopiero w klasie drugiej. Do konkursu Natalię przygotowała polonistka pani Katarzyna Stanikowska.
Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu.
Listę finalistów można zobaczyć na stronie organizatora konkursu KLIKNIJ
historia hymnu polskiego
hy Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Łukasz Tryc z klasy III d oraz Beniamin Boniek z klasy III b zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego Wojewódzkiego konkursu historycznego – Historia Hymnu Narodowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tekst: Jarosław Szumowski

III ogólnopolskie biennale malarskie w Gardei
biennale Dwie uczennice Aleksandra Milewska z klasy IIIA i Karolina Młot z klasy IID gimnazjum odniosły wielki sukces malarski, a ich prace można było zobaczyć podczas otwarcia III Ogólnopolskiego BIENNALE PLASTYCZNEGO „CZŁOWIEKIEM JESTEM; NIC CO LUDZKIE NIE JEST MI OBCE” w dniu 15 marca br.- ZOBACZ WYNIKI. Bardzo wysoki poziom prac malarskich uczennice naszej szkoły zawdzięczają nauczycielce plastyki Pani Elżbiecie Leśniewskiej, pod okiem której prace te powstawały. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w GOK-u uczniom wręczono nagrody. Można było również posłuchać bardzo przyjemnej muzyki w wykonaniu solistów oraz zespołu muzycznego ze Szkoły Podstawowej w Gardei.
Planetarium Nieba Północnego
pn 9 marca przebiegał pod hasłem: podróże przez Układ Słoneczny. Do naszej szkoły zaprosiliśmy "Planetarium Nieba Północnego” pana Marka Nikodema ze Szubina. Goszcząc w murach naszej placówki mobilne planetarium mogliśmy zapoznać się w atrakcyjny sposób z prawami rządzącymi we Wszechświecie. Oglądaliśmy symulację ruchu ciał niebieskich z efektami specjalnymi połączonymi z profesjonalnym komentarzem i relaksującą muzyką. Zawitaliśmy na Marsa i Wenus. Z daleka oglądaliśmy olbrzymie planety gazowe: Jowisz, Uran, Neptun i Saturn. W bardzo przystępny sposób zostały przedstawione zjawiska następstwa pór roku, długość dnia i nocy, ruch obrotowy ciał niebieskich, budowa Układu Słonecznego, powstawanie Drogi Mlecznej, konstelacje gwiazdozbiorów małej i dużej Niedźwiedzicy, Strzelca, Byka, Bliźniąt, Raka. Pokaz dostarczył nam niezapomnianych wrażeń, dlatego też zaprosiliśmy pana Marka Nikodema ze swoim planetarium dla naszych młodszych koleżanek i kolegów tzn. dla kl. I – IV oraz kl.V-VIII w miesiącu październiku. Organizator pokazu dziękuje naszej młodzieży za wspaniałą atmosferę, którą stworzyła w czasie każdego seansu.
Tekst: Wioletta Kowalczuk

z wizytą w sądzie
sa 06.03.2018 r. klasa II a i II c gimnazjum pod opieką swoich wychowawców udała się z wizytą do Sądu Rejonowego w Kwidzynie. Podczas dwugodzinnego spotkania młodzi ludzie zostali zapoznani z tajnikami zawodu sędziego i prokuratora. Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w rozprawach sądowych. Nauczyciele mają nadzieję, że wycieczka podobała się i wierzą, że nauczyła wychowanków większej odpowiedzialności.
bajki krasickiego
kra 8 marca klasa 2b w ramach realizacji projektu edukacyjnego wystawiała 3 sztuki w formie teatru cieni. Jak wynika z plakatu zapraszającego widzów, były to bajki powszechnie znane i z morałem ponadczasowym. Opiekunem projektu była wychowawczyni klasy 2b p. Elżbieta Leśniewska, której serdecznie dziękujemy za wspaniałe doznania artystyczne.

szkoła promująca zdrowie

mleko i owoce w szkole


facebook RADY RODZICÓW

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

BIP/EPUAP

KLIKNIJ
BIP lub EPUAP

Poczta szkolna