Zajęcia programowe
Bohater z plasteliny
16 października Uśmieszki na zajęciach rozmawiały o swoich ulubionych postaciach z książek. Później tworzyliśmy te postaci z plasteliny .Brawo za kreatywność i precyzję w lepieniu. info. i fot.J.Jastrzębska
Laurki na Dzień Edukacji Narodowej

13 października Grupa Uśmieszki ze szkolnej świetlicy przygotowywała kartki na Dzień Edukacji Narodowej 2020.Brawo Pierwszaki! Dziękujemy.
fot. i inf.J.Jastrzębska
Dzień Drzewa w Świetlicy

9 października obchodziliśmy w klasach 1-3 Dzień Drzewa. Świetlica szkolna "Dolina Radości " Grupa klas 2 i 3 włączyła się do akcji Dzień Drzewa . Przez tydzień chętne Świetliki wykonywały prace plastyczne
związane z drzewem. Na korytarzu utworzona została wystawka efektów ich prac. A Grupa Uśmieszki kl.1 tworzyły kolaże z użyciem farb i papierowych szablonów . info.i fot.M.Cymuta / I.Zwidryn #SP5 #DzieńDrzewa #zabawa #nauka #plastyka #sztuka #talenty #Galeriamalucha
Wiem co jem!

29 września zajęcia w świetlicy dla klas 1. odbyły się pod hasłem "Wiem co jem". Dzieci robiły sałatki owocowe. Dowiedziały się jaki i ile witamin mają owoce i dlaczego musimy je jeść.
Super zabawa i nauka! Smacznego.
inf. i fot.J. Jastrzębska
Jesień w świetlicy

21 września klasy pierwsze Grupa, "Uśmieszki'' na zajęciach sadziły wrzosy, miętę i aloes. Uczyliśmy się jak zdrowo się odżywiać i jakie znaczenie dla życia, człowieka mają, rośliny. Zajęcia przygotowała i prowadziła p. Jolanta Jastrzębska. #SP5 #świetlica #rośliny #zabawa #nauka.
Dzień Kropki

15 września szkolna świetlica pełna kropek. W kropeczki pani Małgosia i Świetliki. Uczniowie z klas 2 i 3 rysowali obrazki z kropek. Na początek każdy Świetlik musiał zrobić kilka kropek na kartce papieru. Następnym krokiem była zamiana kartek i dopiero wtedy można było wykonać obrazek. Należało oczywiście wykorzystać kropki narysowane przez kolegę lub koleżankę tak, by były widoczne i stały się elementem obrazka. Wykonano wystawę i prezentację prac pt. "Obrazeczki z kropeczki". Były fantastyczne stworki, zwierzęta, kwiatki i gwiazdki oraz codzienne rzeczy. Wszystko to, co dzieciom z kropek udało się narysować.
tekst i fot.M. Cymuta
Zajęcia programowe
Rozrywki umysłowe zajmują dużą część zajęć świetlicowych. W świetlicy działa kółko łamigłówek „Rusz głową”. Na zajęciach tych, zachęca się uczniów do rozwiązywania w wolnym czasie licznych krzyżówek, rebusów i gier logicznych. W ten sposób pokazuje się uczniom, jak świetną zabawą,
a jednocześnie nauką może być spędzanie wolnego czasu na tzw. „łamaniu głowy” czyli rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju łamigłówek i zagadek logicznych.
Zabawy konstrukcyjne zajmują dużą część zajęć świetlicowych. W świetlicy posiadamy wiele kompletów klocków drewnianych, plastrów, lego.
Zajęcia plastyczno - techniczne
W roku szkolny 2014/2015 powstała tzw. "Galeria Malucha", która jest kontynuowana do dzisiaj. Swoje prace dzieci ze świetlicy prezentują na tablicach w sali oraz gazetkach szkolnych na korytarzu. Zbieramy prace w teczki małego artysty, które potem zamienimy na Albumy i pochwalimy się nimi przed rodzicami i nauczycielami. Każdy uczestnik tych zajęć walczy o tytuł "Małego Plastyka", "Wielkiego Malarza", "Super Sobieradzika".
Zajęcia origami - są nieocenioną formą zajęć.
Ta metoda wykorzystywana jest przez wychowawców do przygotowania uczniów do wykonania prac na liczne ogólnopolskie, wojewódzkie, miejskie konkursy plastyczne. Wykorzystywanie tej techniki przyczyniło się do stworzenia przez uczniów wielu ciekawych prac, które zdobią pomieszczenia świetlicy, jak i są podstawą do tworzenia wielu wystaw szkolnych. Najaktywniejsi otrzymują miano "Złotego Świetlika".
Uczniowie przebywający w świetlicy mają możliwość uczestnictwa również w zajęciach podejmujących tematykę dobrego wychowania.
Każdego roku przeprowadzany jest konkurs na najlepszego kolegę, koleżankę oraz obchodzony jest w świetlicy Dzień Dobrych Uczynków oraz urodziny dziecka (wg kalendarza).