Zajęcia programowe

Dzień na Opak czyli powitanie wiosny
19 marca odbył się w Piątce Szkolny Dzień na Opak czyli Powitanie Wiosny na wesoło. Przebrały się dzieci oraz panie. Było "inaczej" niż zwykle i bardzo wesoło. Mamy zdjęcia uczniów tych klas, które jeszcze dzisiaj miały lekcje stacjonarne w klasach. Na pomysły "na opak" uczniów z pozostałych klas, tych "zdalnych" czekamy do wtorku 23 marca. Oni również się przebiorą, poproszą rodziców o zrobienie zdjęcia i je nam prześlą. Dziękujemy za humor i zabawę. Na przekór pogodzie!
Organizatorką wiosennego zamieszania była pani Małgorzata Cymuta przy wsparciu p.Jolanty Jastrzębskiej i wychowawców.

Pomponiki na Dzień Kobiet

W poniedziałek 8 marca "Dolina Radości" zrobiła się kolorowa za sprawą warsztatów pomponikowych z okazji Dnia Kobiet. Na początek były życzenia i słodycze dla dziewczynek, a potem zaczęła się zabawa z kolorową wełną. Chłopcom też spodobały się pomponiki i dołączyli do pracy we wtorkowe popołudnie. Dziękujemy rodzicom za materiał do robótek ręcznych.
info.M.Cymuta

8 marca i Uśmieszki

Dzień Kobiet w krainie Uśmieszków w szkolnej świetlicy. Panowie przygotowali paniom mile niespodzianki. I zaśpiewali pięknie 100 lat!
info.J.Jastrzębska


Balonowa zabawa

W grupie świetlicowej Uśmieszki jak karnawał to zabawa!
Zabawy ruchowe z balonami i nie tylko przy muzyce. 9.02.2021r.
fot.J.Jastrzębska

Nasza szkoła w zimowej szacie

Lubimy malować. 4 lutego w grupie Uśmieszków temat :"Nasza szkoła w zimowej szacie". Przed malowaniem zwiad wokół szkoły. Ale napadało! Jak biało!
fot.i info. J.Jastrzębska


Zimowe klimaty

W piątek 22 stycznia Świetliki rysowały zimowe obrazki .Zima za oknem i w naszej Dolinie Radości. Na wystawie pojawiły się śniegowe zaspy i bałwany. info.M.Cymuta

Dla Babci i Dziadka

Wróciliśmy do szkoły i oto najnowsze wieści z Doliny Radości. Dziś w świetlicy tworzymy kolorowe i kwiatowe niespodzianki dla Babci i Dziadka. Pani Małgosia pomaga wycinać, nawijać i sklejać. Celem pracy są kwiatki i dekoracje . 21 i 22 stycznia tuż, tuż.

fot. i info.M.Cymuta


Warzywne postacie z bajek

W szkolny dzień postaci z bajek 5 listopada grupa Uśmieszki tworzyła postacie z owoców i warzyw. Brawo pierwszaki! info.J.Jastrzębska

Jesień z Uśmieszkami

4 listopad grupa świetlicowa Uśmieszki wyczarowała piękne witraże z liści.
inf.J.Jastrzębska


Bohater z plasteliny

16 października Uśmieszki na zajęciach rozmawiały o swoich ulubionych postaciach z książek. Później tworzyliśmy te postaci z plasteliny .Brawo za kreatywność i precyzję w lepieniu. info. i fot.J.Jastrzębska


Laurki na Dzień Edukacji Narodowej

13 października Grupa Uśmieszki ze szkolnej świetlicy przygotowywała kartki na Dzień Edukacji Narodowej 2020.Brawo Pierwszaki! Dziękujemy.
fot. i inf.J.Jastrzębska


Dzień Drzewa w Świetlicy


9 października obchodziliśmy w klasach 1-3 Dzień Drzewa. Świetlica szkolna "Dolina Radości " Grupa klas 2 i 3 włączyła się do akcji Dzień Drzewa . Przez tydzień chętne Świetliki wykonywały prace plastyczne
związane z drzewem. Na korytarzu utworzona została wystawka efektów ich prac. A Grupa Uśmieszki kl.1 tworzyły kolaże z użyciem farb i papierowych szablonów . info.i fot.M.Cymuta / I.Zwidryn #SP5 #DzieńDrzewa #zabawa #nauka #plastyka #sztuka #talenty #Galeriamalucha

Wiem co jem!

29 września zajęcia w świetlicy dla klas 1. odbyły się pod hasłem "Wiem co jem". Dzieci robiły sałatki owocowe. Dowiedziały się jaki i ile witamin mają owoce i dlaczego musimy je jeść.
Super zabawa i nauka! Smacznego.
inf. i fot.J. Jastrzębska


Jesień w świetlicy


21 września klasy pierwsze Grupa, "Uśmieszki'' na zajęciach sadziły wrzosy, miętę i aloes. Uczyliśmy się jak zdrowo się odżywiać i jakie znaczenie dla życia, człowieka mają, rośliny. Zajęcia przygotowała i prowadziła p. Jolanta Jastrzębska. #SP5 #świetlica #rośliny #zabawa #nauka.


Dzień Kropki

15 września szkolna świetlica pełna kropek. W kropeczki pani Małgosia i Świetliki. Uczniowie z klas 2 i 3 rysowali obrazki z kropek. Na początek każdy Świetlik musiał zrobić kilka kropek na kartce papieru. Następnym krokiem była zamiana kartek i dopiero wtedy można było wykonać obrazek. Należało oczywiście wykorzystać kropki narysowane przez kolegę lub koleżankę tak, by były widoczne i stały się elementem obrazka. Wykonano wystawę i prezentację prac pt. "Obrazeczki z kropeczki". Były fantastyczne stworki, zwierzęta, kwiatki i gwiazdki oraz codzienne rzeczy. Wszystko to, co dzieciom z kropek udało się narysować.
tekst i fot.M. Cymuta

Zajęcia programowe

Rozrywki umysłowe zajmują dużą część zajęć świetlicowych. W świetlicy działa kółko łamigłówek „Rusz głową”. Na zajęciach tych, zachęca się uczniów do rozwiązywania w wolnym czasie licznych krzyżówek, rebusów i gier logicznych. W ten sposób pokazuje się uczniom, jak świetną zabawą,
a jednocześnie nauką może być spędzanie wolnego czasu na tzw. „łamaniu głowy” czyli rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju łamigłówek i zagadek logicznych.
Zabawy konstrukcyjne zajmują dużą część zajęć świetlicowych. W świetlicy posiadamy wiele kompletów klocków drewnianych, plastrów, lego.
Zajęcia plastyczno - techniczne
W roku szkolny 2014/2015 powstała tzw. "Galeria Malucha", która jest kontynuowana do dzisiaj. Swoje prace dzieci ze świetlicy prezentują na tablicach w sali oraz gazetkach szkolnych na korytarzu. Zbieramy prace w teczki małego artysty, które potem zamienimy na Albumy i pochwalimy się nimi przed rodzicami i nauczycielami. Każdy uczestnik tych zajęć walczy o tytuł "Małego Plastyka", "Wielkiego Malarza", "Super Sobieradzika".
Zajęcia origami - są nieocenioną formą zajęć.
Ta metoda wykorzystywana jest przez wychowawców do przygotowania uczniów do wykonania prac na liczne ogólnopolskie, wojewódzkie, miejskie konkursy plastyczne. Wykorzystywanie tej techniki przyczyniło się do stworzenia przez uczniów wielu ciekawych prac, które zdobią pomieszczenia świetlicy, jak i są podstawą do tworzenia wielu wystaw szkolnych. Najaktywniejsi otrzymują miano "Złotego Świetlika".
Uczniowie przebywający w świetlicy mają możliwość uczestnictwa również w zajęciach podejmujących tematykę dobrego wychowania.
Każdego roku przeprowadzany jest konkurs na najlepszego kolegę, koleżankę oraz obchodzony jest w świetlicy Dzień Dobrych Uczynków oraz urodziny dziecka (wg kalendarza).