Rekrutacja 2023/2024

Zapraszamy rodziców/opiekunów prawnych przyszłych pierwszaków  w dniu 18 marca 2023 r. w godzinach 10:00-12:00 do budynku przy ul. Hallera 4 na DZIEŃ OTWARTY.

NASZE ATUTY:

Dbamy o to, by nasza szkoła była miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla uczniów.

Szkoła mieści się w dwóch budynkach:

• Przy ulicy Hallera 4  (klasy 1-3)  – piękny, objęty opieką konserwatora  zabytków budynek bezpiecznie  zlokalizowany z dala od ulicy, przy parku miejskim, co wpływa na  bardzo  dobre i bezpieczne warunki  nauki, posiadający salę gimnastyczną, aulę, bibliotekę z czytelnią, boiska sportowe (Orlik), plac zabaw, stołówkę, świetlicę, sale  komputerowe.
  • Przy ulicy Kamiennej 18 (klasy 4-8), w którym znajduje się sala gimnastyczna, klasopracownie komputerowe, stołówka, biblioteka z czytelnią, boiska sportowe (Orlik), sale wyposażone w nowoczesne  urządzenia  multimedialne.

Szkoła  przy  organizacji  zajęć  współpracuje z  instytucjami  zewnętrznymi:

• Państwową  Szkołą  Muzyczną  I Stopnia  im. Feliksa Nowowiejskiego  w  Kwidzynie,
  • Szkołą  językową NOISE,
    Klubami  Sportowymi  (BASKET  KWIDZYN, SUPRA KWIDZYN, RODŁO KWIDZYN, AKDEMIA PIŁKARSKA  CHAMPIONS),
  • Centrum Multimedialnym,
    Zieloną Szkołą w Brachlewie,
    Eko-Inicjatywą,
  • Gminnym Ośrodkiem Kultury,
  • Kwidzyńskim Centrum Kultury,
  • Biblioteką  Wojewódzką  w  Gdańsku,
  • Biblioteką  Miejsko-powiatową  w Kwidzynie,
  • Instytutem Pamięci  Narodowej  w  Gdańsku,
  • Centrum  Edukacji  Obywatelskiej  w  Warszawie

Szkoła wyposażona jest w nowoczesne  narzędzia TIK wykorzystywane w procesie  edukacyjnym  (komputery, rzutniki, tablice interaktywne i multimedialne). W każdym budynku znajduje się sala  gimnastyczna, boisko sportowe (Orlik), biblioteka, stołówka  przygotowująca  obiady  na  miejscu. Posiadamy  aulę.

Szkoła  realizuje  następujące  programy i projekty:

• “Program dla szkół”
  • „Szkoła  Promująca  Zdrowie”
  • „Zdolni z Pomorza”
  • „Od kodowania do programowania”
  • „Uczymy  dzieci  programować”
  • „Dobry wybór”,
  • Innowacje pedagogiczne,
  • Wolontariat,
  • Drużyna  Zuchowa
  • Klasy  artystyczne  przy  współpracy  z  Państwową  Szkołą  Muzyczną  I Stopnia  im. Feliksa Nowowiejskiego  w  Kwidzynie,
  • Klasy  integracyjne,
  • Międzynarodowy  Projekt Edukacyjny  „Czytam  z  klasą  –  Lekturki spod chmurki”,
  • „Joga  smyka”  –  zajęcia   koncentracji, relaksacji z elementami „Jogi”,
  • „Z  kulturą  mi  do  twarzy”

CECHUJE NAS:

• wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna,
  • przestronne i bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne (sprzęt multimedialny w każdej klasie),
  • mało liczne klasy,
  • dwie świetlice dla uczniów klas I-III,
  • w każdym budynku stołówka szkolna,
    multimedialne biblioteki szkolne,
    nowoczesna baza sportowo-rekreacyjna (2 sale gimnastyczne, plac zabaw, aula, 2 boiska typu ORLIK, w zimie lodowisko).

KLASY INTEGRACYJNE

1. Prowadzimy nabór uczniów  na poziomie klas I.

Dlaczego warto wybrać klasę integracyjną?

Jest wyjątkowa pod wieloma względami:

• mała liczba uczniów w klasie (do 20 w tym do 5 uczniów niepełnosprawnych) pozwalająca na indywidualizację pracy z uczniem,
    • stała pomoc nauczyciela wspomagającego dla uczniów  niepełnosprawnych (oligofrenopedagoga, surdopedagoga, tyflopedagoga),
    • dla dzieci niepełnosprawnych dostosowanie treści programowych do ich indywidualnych możliwości.

ZASADY REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Oddziały “0” znajdują się w budynku przy ul. Hallera 4

Wydrukowany za pośrednictwem platformy “NABÓR” dokument należy złożyć w sekretariacie szkoły – budynek przy ul. Kamiennej 18.

DZIEŃ OTWARTY

Zapraszamy rodziców/opiekunów prawnych 6 latków w dniu 4 marca w godzinach 10:00 -12:00 do budynku przy ul. Hallera 4